Amsterdam Gece Hayatı

Hollanda ülkesinin başkenti olan Amsterdam gece hayatı sahip olduğu güzellikler sayesinde çok sayıda turiste ev sahipliği yapan, farklı konseptlere sahip eğlence mekanlarının bulunduğu gözde ve şirin bir kenttir. Gerek Almanya ve çevresinden ve gerekse de dünyanın çeşitli yerlerinden insanlar yılın çeşitli dönemlerinde Amsterdam gece hayatı ziyaretinde bulunmaktadırlar. Amsterdam denilince akla hiç kuşkusuz Avrupa merkezli eğlence kenti olarak düşünülür ve hatta kimi ziyaretçiler Amerika da bulunan Las Vegas kenti ile Amsterdam kentini birbirlerine çok benzetirler.

amsterdam gece hayatı

Avrupa merkezli en kaliteli alkolün üretildiği Amsterdam gece hayatı içinde eğlence mekanlarında farklı bir boyuta sahiptir. İnsanlar diledikleri kadar ve özgürce eğlensinler diye eğlence merkezleri şehrin oldukça dışına yapılmıştır ve yıl içinde farklı zamanlarda toplamda 30 civarı elektronik müzik ziyafeti verilmektedir. Amsterdam eğlence mekanlarında tek tip ya da kuralcı olmanız beklenmez ve aksine spor rahat kıyafetler ile insanlar özgürce eğlenme fırsatı yakalamaktadır.

Amsterdam Eğlence Yerleri

Hollanda ve özellikle de Amsterdam eğlence yerleri ile kente her yıl milyonlarca turist tarafından yılın farklı zamanlarında ziyaret edilirken bu ilgi ülkenin salt güzelliği ya da tarihinden kaynaklanmaz ve aksine insanlar Hollanda kültürünün diğer insanlara karşı toleranslı ve anlayışlı olmasından etkilenmektedir. Amsterdam da diğer ülkelerin aksine yasak olan bazı hususlar belli mekan ve alanlarda serbest bırakılmış.

amsterdam eğlence yerleri

Bu nedenle de eğlence merkezlerinin eğlence unsuru dünyanın diğer yerlerinden farklı olarak akmaya başlamıştır. Örneğin Amsterdam merkezinde yer alan coffee shop adı verilen alanlarda insanlar dilediğince esrar alabilmektedir. Amsterdam şehri yılın farklı zamanlarında sürdürülen festivallere de dönemsel olarak ev sahipliği yapmaktadır.

Amsterdam Paradiso

Amsterdam merkezinde yer alan Paradiso her gün devam eden canlı müzik etkinlikleri ile şehrin en gözde eğlence mekanları arasında yer almaktadır. Paradiso da yerli DJ ler ve yanı sıra dünya genelinde tanınmış gözde DJ ler de sahne almaktadır.

amsterdam paradiso

Yüksek camları ve bölmeleri ile eski bir kiliseden dönüştürülmüş olan mekan çılgın müzik performansları ile izleyicilerini coşturmaya devam etmektedir.

Amsterdam Gece Hayatı Fiyatları

Dünya çapında tanınan mekanları ve farklı konseptleri bulunan Amsterdam gece hayatı fiyatları şehrin bulunan yerli ve yabancı tüm konuklar için eğlencenin tüm renklerine erişmek mümkündür. Sınırlama ya da zorlamanın olmadığı toleransın had safhada yaşandığı Amsterdam sokaklarında ve eşsiz güzelliğe sahip mekanlarına giriş ücretleri ve fiyat uygulamalarında değişiklik göze çarpmaktadır. Hareketli ve akıcı gece hayatının yaşandığı Amsterdam da gece vaktinde eğlenmek isteyen insanlar için farklı fırsatlar bulunmaktadır.

amsterdam gece hayatı fiyatları

Ortalama özelliklere sahip olan mütevazi bir eğlence mekanına giriş için ücret ödenmezken ortalama fiyatlarla ortalama bir eğlence için 150 Euro gibi bir bedel yeterli olmaktadır. Ancak şehrin dışına doğru eğlence dozunu önemli oranda artmış olduğu mekanlarda ise durum değişiklik gösterirken giriş ücretleri de 150 Euro civarı olmaktadır.

Amsterdam Konaklama Yerleri

Yıl boyunca çok sayıda misafire ev sahipliği yapmakta olan Amsterdam konaklama yerleri arasında kentinde misafirlerin konaklaması için çok sayıda 4 ve 5 yıldızlı otel fırsatı bulunmaktadır. Leidseplein ve Waterlooplein gibi merkezler şehir merkezine yakın konumda ve oldukça uygun fırsatların bulunduğu otel ve pansiyonlara sahiptir. Kentte ayrıca tekne ev seçenekleri de uygun fiyatlar karşılığında ziyaretçiler tarafından değerlendirilmektedir.

amsterdam konaklama yerleri

Lüks konaklama tercihinde bulunmak isteyen misafirler için NH Collection Amsterdam Grand Hotel uygun fırsatlar sunmaktadır. Daha uygun fiyatlarla şehir merkezinde konaklama tercihinde bulunan misafirler açısından ise Hotel Doria oldukça nitelikli ve uygun bir konaklama alanıdır.

Art Hotel Amsterdam

Amsterdam merkezi konumunda bulunan Art Hotel Amsterdam kentinde bulunan yüzlerce otel arasında nezih ve kaliteli hizmet ile dikkatleri çekmektedir. Otelde konaklamak isteyen misafirlerin bir gece karşılığında ödeyecekleri konaklama ücreti ise 1100 TL olacaktır.

art hotel amsterdam

Ayrıca süit oda fırsatı da bulunan otelin konumu ve fırsatları oldukça geniştir. Oda kiralamak isteyen misafirlerin önceden rezervasyon yapmaları önerilmektedir.

Amsterdam Gece Kulüpleri

Avrupa da gezi ve eğlence denilince ayrı bir parantez açılması gereken Amsterdam gece kulüpleri ve diğer mekanlarının çokluğu ile dikkat çekmektedir. Şehirde bulunan gece kulüpleri açısından en dikkat çekici özellik ise özgün tasarım modelleri ve serbestlik fırsatlarının sunulmasıdır.

amsterdam gece kulüpleri

Mükemmel canlı müzik ve eğlence fırsatları sunan Paradiso kentin en meşhur gece kulübü olarak bilinmektedir. Kültür eğlence ve gece hayatının önemli bir diğer merkezi ise Melkweg yani samanyolu isimli eğlence merkezidir.

  • 30.04.2019
  • 0
  • 55
YORUMLAR
YORUM YAZ