Antalya Gece Hayatı

Antalya Gece Hayatı

Akdeniz Bölgesinin incisi olan ve Türkiye denilince İstanbul ile beraber en meşhur turizm ve kültür kentlerinden biri olan Antalya gece hayatı yıl içinde çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamakta olan bir şehirdir. Turizmin gelişmesinde doğal güzelliklerinin yanı sıra denizin varlığı ve Antalya gece hayatının canlılığı ile çok sayıda ziyaretçinin ilgisini çeken kentte gece sabahın ilk ışıklarına kadar aralıksız bir şekilde devam etmektedir.

antalya gece hayatı

Şehrin Kaleiçi Kemer ve Lara gibi bölgelerinde çok sayıda disko bar ve gece kulübü bulunurken, bu ortamlarda insanlar özgürce ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenme fırsatı yakalamaktadır. Antalya’da gece hayatı yaşarken en çok gece kulüpleri daha çok şehrin kıyı kesimlerinde konuşlanmış olmakla birlikte iç kesimlerde de önemli eğlence mekanları bulunur. Kentin en dikkat çeken mekanları arasında İngiliz barları bulunurken canlı müzik ve dans ortamlarının bulunduğu çağdaş mekanların sayısı da oldukça fazladır.

Türkiye ülkesinin güneyinde yer alan Antalya eğlence yerleri yaklaşık 15 milyona yaklaşan ziyaretçi sayısı ile dünyada en çok turistin geldiği ilk on şehir arasında bulunmaktadır. Kentin çok ziyaretçi çekmesinde başlıca etken 6 aya yaklaşan sürede deniz turizminin canlılığını koruması ve insanların eğlencelerine gündüzün yanı sıra gece vaktinde de kaldığı yerden devam edebilmesidir.

antalya eğlence yerleri

Yaz sezonun açılması ile birlikte özellikle Alman ve Rus turistlerin gözde kenti olan Antalya her köşesi tatilci ile dolup taşmaya başlamaktadır. Kentin Lara bölgesinin yanı sıra Kaleiçi ve Kemer bölgelerinde ve Alanya da çok sayıda eğlence merkezi bulunmaktadır.

Antalya Aktur Park turizmin gelişmiş olmasının yanı sıra gece hayatı renkli bir kent olarak dikkat çekse de en güzel mekanları sadece gece kulüpleri oluşturmaz. Nitekim çocukların yanı sıra yetişkinler için de önemli eğlence fırsatlarının bulunduğu Aktur Park, Antalya merkeze yakın olan Konyaaltı ilçesinde yer almaktadır.

antalya aktur park

Eğlence ve adrenalinin zirvede olduğu lunaparka yıl boyunca çok sayıda insan gelmekte ve gruplar halinde eğlenceli vakit harcamaktadır.

Dünya çapında tanınan saygın bir kent olması nedeniyle Antalya gece hayatı fiyatları çok sayıda gece kulübüne de ev sahipliği yapan bir kenttir, bu nedenle de milyonlarca insanın gözde uğrak durakları arasında üst sıralarda yer alır. Antalya da eğlenmek için seçilecek mekanların içeriğine ve kalitesine göre fiyatlarında değişik tarifeler uygulanmaktadır.

antalya gece hayatı fiyatları

Örneğin Lara da orta düzey bir gece kulübünde giriş ücreti 50 lira iken yine Lara da üst düzey kaliteli ve sınırsız eğlence fırsatı sunan bir mekanın giriş ücreti 250 TL civarı olabilmektedir. Hızlı ve hareketli gece hayatının özellikle yaz sezonun açılması ile birlikte aralıksız aktığı Antalya şehrinin gece hayatı lüks mekanlarında üst düzey fiyatlara ulaşabilmektedir.

4 mevsim turizme fırsat sağlayan harika bir doğaya ve güzelliğe sahip olan Antalya konaklama yerleri, dünya üzerinde çok sayıda misafire yılın çeşitli dönemlerinde ev sahipliği yapmaktadır. Kentin kıyı bölgelerinde ve şehir merkezlerinde farklı taleplere uygun oteller bulunurken lüks oteller de varlığını sürdürmektedir.

antalya konaklama yerleri

Ailesi ve yalnız başına güzel bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçi için Antalya Lara bölgesinde bulunan The Lifeco Antalya isimli otel oldukça elverişli ve ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır. Daha mütevazi ve uygun fiyatlarda konaklamak isteyen misafirler açısından ise Lara Hotel isimli mekan uygun fiyatı ve nezih ortamı ile misafirlerinden tam not almaya devam etmektedir.

Ücretsiz sıpa sauna ve havuz fırsatları bulunan de 5 yıldızlı The Lifeco Antalya isimli otel denize sıfır konumdadır. Deluxe deniz manzaralı odalardan da ayırtabileceğiniz otelin günlük konaklama karşılığında talep edilen ücreti ise kişi başına yaklaşık 1.300 TL olmaktadır.

the lifeco antalya

Antalya ve çevresinde bulunan oteller arasında güzel vakit geçirebilmeniz için tasarlanmış harika fırsatları bulunan bir oteldir.

Avrupa da yer alan en gözde turizm ve eğlence kenti olan Antalya da çok sayıda gece kulüpleri ile oldukça meşhur eğlence merkezleri bulunmaktadır. Antalya denilince akla gelebilecek çok sayıda eğlence merkezi bulunmakla birlikte Aura Clup Kemer Antalya şehrinin en özel ve popüler eğlence mekanlarından bir tanesidir.

antalya gece kulüpleri

Eğlence ve coşkunun sabahın ilk ışıklarına kadar devam ettiği önemli gece kulüplerinden bir tanesi de Antalya Kaleiçi bölgesinde yer alan Tudors Pub isimli gece kulübüdür. Dans ve canlı müzik performansı mekanda aralıksız bir şekilde devam etmektedir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon