Bakü Gece Hayatı

Azerbaycan ülkesinin başkenti olan Bakü kenti pek çok doğal güzelliği ve tarihi mekanın yanı sıra Bakü gece hayatı ile de ziyaretçilerinin keyifli günler geçirmesini sağlamaktadır. Son derece eğlenceli ve renkli bir gece yaşantısının olduğu başkentte geceleri eğlenmek, dans etmek için çok çeşitli eğlence merkezleri bulunmaktadır.

Bakü gece hayatı
Bu kentte bulunan eğlence merkezleri ağırlıklı olarak Fıskiye Meydanı adı verilen bölgede yoğunlaşmış olup, özellikle de turistler ve öğrenciler tarafından en sık ziyaret edilen yerler arasında yer almaktadır. Bakü gece hayatı biraz pahalı bir kent olmasına karşın yine de her bütçeye uygun olan eğlence merkezleri de mevcuttur ve her kesime hitap edebilmektedir.

Bakü Eğlence Yerleri

Bakü kenti kendine özgü eğlence tarzını yansıtan pek çok mekana ev sahipliği yapmakta ve ziyaretçilerine çok farklı Bakü eğlence yerleri ile deneyimler yaşatmaktadır. Bu özelliği sayesinde bu kent artık pek çok yerli ve yabancı turiste hitap etmekte ve tatil için tercih edilen bir kent olarak göze çarpmaktadır. Bakü şehrinde özellikle de yabancı turistler pubları tercih etmekte zira Bakü ilindeki eğlence merkezlerin ezici çoğunluğunu publar meydana getirmektedir.

Bakü eğlence yerleri
Bu mekanlarda bir yandan arkadaşlarınızla sohbet edip diğer yandan içkinizi yudumlaya bileceğiniz gibi langırt, masa tenisi ve bilardo gibi oyunlarda oynayabilirsiniz. Lükse düşkün ziyaretçiler için de pek çok eğlence merkezinden söz etmek mümkün olduğu gibi yüksek ücretli olduklarında hatırlatmakta yarar vardır.

Bakü Enerji Club

Bu eğlence merkezi Enerji club 2015 senesinde hizmet vermeye başlamış olup kısa bir zaman dilimi içerisinde Bakü kentinin en gözde gece kulüpleri arasına girmeyi başarmıştır.

Bakü enerji clup
İki farklı konsepte hizmet veren bu mekanı hem restoran hem de gece kulübü olarak tercih edebilirsiniz, ayrıca burada sabahın ilerleyen saatlerine kadar gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Bakü Gece Hayatı Fiyatları

Giderek turistler için bir çekim merkezi olan Bakü gece hayatı fiyatları sayesinde hem kenti hem gece kulüpleriyle, canlı müzikleriyle epey iddialı bir kent pozisyonuna sahiptir. Bakü kentine yolunuz düşerse buradaki eğlence mekanlarında mutlaka vakit geçirmeli ve yöresel yemeklerinden tatmayı da ihmal etmemelisiniz. Bu kent diğer Avrupa şehirlerine nazaran biraz daha pahalı olup son derece kaliteli ve eğlenceli hizmetleriyle dikkat çekmeyi başarmıştır.

Bakü gece hayatı fiyatları
Farklı konseptlerde hizmet vermekte olan pubları, barları ve gece kulüpleri mevcut olup hayatın ve eğlencenin tadını çıkartma olanağı sunmaktadır. Lüks eğlence mekanlarını tercih etmek istemeyen kişiler için hem fiyatı hem e sakinliği ile hoşça vakit geçirebileceğiniz kafe tarzı mekanlarda bu kentte mevcuttur.

Bakü Konaklama Yerleri

Avrupa turizminin önemli şehirleri arasında kendisine yer bulmaya başlayan Bakü konaklama yerleri bütçeye göre kentin kalite standartlarına uygun olan pek çok otele sahiptir. Şehirde bulunan lüks ve 5 yıldızlı aşırı konforlu otellerin yanı sıra her bütçeye uygun konaklama olanaklarında ziyaretçilerine sunmaktadır. Bu şehirde konaklayabileceğiniz yerler genelde birbirlerine çok yakın bir mesafede olup ulaşım da son derece rahattır.

Bakü konaklama yerleri
Bakü şehrinde yapılabilecek olan turistlik aktivitelerin belirli bir yerde yoğunlaşması konaklama alternatiflerini de basitleştirdiğini söylemek gerekir. Dar gelirli turistler için tercih edebilecekleri 3 yıldızlı oteller ve çeşitli pansiyonlar Bakü ilinde bulunmakta olup son derece nitelikli hizmet vermektedir. Jireh Bakü Hotel turistlerin çok fazla ilgi gösterdiği otellerden bir tanesidir zira konumu plaja yaya olarak 2 dakika uzaklıktadır.

Bakü Palace Hotel

Müşteri memnuniyeti fazla Bakü Palace Hotel uygun fiyatı ve önemli yerleşim yerlerini yakın bir konumda olmasından kaynaklı kenti ziyarete gelen turistlerin yoğun bir şekilde ilgisini çekmektedir.

Bakü palace hotel
Bakü Old City bölgesine yalnızca 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde olması ve odaların klasik bir tarzda döşenmesi otele olan ilgiyi arttıran diğer ögelerdir.

Bakü Gece Kulüpleri

Bakü şehrinde ambiyansı son derece güzel olan Bakü gece kulüpleri yer alıyor, kaliteli müzikler çalan ve dansçıların sahneye çıktığı birbirinden güzel Bakü gece kulüpleri mevcuttur. Özellikle yabancı turistler bu gece kulüplerini sıklıkla ziyaret etmekte ve çok büyük bir ilgi göstermektedir. Kalabalık grupların karşılıklı olarak dans ettiği, sonuna kadar eğlendiği ve hoşça saatler geçirdiği bu gece kulüplerinde eğlence sabah saatlerine dek sürmektedir.

Bakü gece kulupleri
Bakü ilinde bulunan Eleven Restaurant şehrin en popüler gece kulüplerinden bir tanesi olup harika manzarasıyla muhteşem bir gece geçirebilmenin fırsatlarını müşterilerine sunmaktadır. Bu mekan akşam saat 18.00 da açılmakta ve sabahın ilk ışıklarına kadar dans ve müzik ziyafetini müşterilerine sunmaktadır ve stres atmak için bu mekan birebirdir.

  • 26.03.2019
  • 0
  • 768
YORUMLAR
YORUM YAZ