Batum Gece Hayatı

Gürcistan ülkesinin önemli kentlerinden olan Batum gece hayatı ile şehrin gece yaşantısı son derece dikkat çekici olup çok fazla eğlence merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Kumar oynamanın yasal olduğu bu kentte özellikle bu iş için şehre gelen çok fazla turistten söz edebilir Batum gece hayatı içerisinde ancak kumar oynamanın haricinde bu kent son dönemlerde turizm çıtasına epey yükseltmiştir.

batum gece hayatı

Batum Gece hayatı derece eğlenceli olan bu kentte takılabileceğiniz birbirinden farklı konseptlere sahip pek çok bar, disko ve gece kulübü mevcuttur. Öte yandan bu şehirde kaliteli müzik yapan ve nezih bir ortama sahip olan mekanların sayısı da oldukça fazla olup buralarda sakin bir gece geçirmek isterseniz tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Batum Uçak Bileti Fiyatlarını İnceleyin.

Batum Eğlence Yerleri

Bu şehir son dönemde Batum eğlence yerleri içerisinde çok fazla yabancı turist tarafından ziyaret edilmekte ve ülkeye giriş yapan turist sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu duruma ülkede kumarın yasal olması bir etken olarak görülse de şehrin tarihsel önemini, doğal güzelliklerini ve eğlence yerlerini göz ardı etmemek gerekir.

batum eğlence yerleri

Batum kendisine özgü eğlence yerleri ile ön plana çıkmakta ve bu sayede turistlerinde ilgisini çekmeyi başarmaktadır zira bu kent özellikle son yıllarda adından eğlence yerleri ile söz ettirmektedir. Eğlence mekânlarında genelde canlı müzik, Dj performansları ve çeşitli danslar sergilemekte olup eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar aralıksız bir şekilde sürmektedir.

Batum Boom Boom Beach

Bu yer Batum Boom Boom Beach sahilde bulunup son dönemlerde popülerliği giderek artan mekanların başında gelmektedir ve gece eğlenceleri için en uygun yerlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

batum boom boom beach

Bu mekanda 3 tane havuzun yanı sıra restoran, 3 bar ve bir tane de gece kulübü bulunmaktadır ve eğlencenin hakkını veren bir yer olarak dikkat çekmektedir.

Batum Gece Hayatı Fiyatları

Batum kenti diğer Avrupa eğlence merkezlerine nazaran daha ucuz bir gece hayatı fiyatlarının yer olması sayesinde çok farklı ülkelerden turistleri çeken bir yapıdadır. Bu şehirde bütçenize uygun bir eğlence adresi bulmak son derece basittir ve aslında en şatafatlı gece kulüplerinin ücretleri bile alışılagelmiş olan ücretlerin biraz daha altındadır.

batum gece hayatı fiyatları

Bu kentin birçok bölgesinde eğlence yeri bulunmasına rağmen özellikle şehir merkezinde yer alan ortamlar genelde daha çok tercih edilmektedir ve turistlerin uğrak bölgeleri de buralardır. Öte yandan yine Batum kentinde konaklama yapmasınız bile otellerin barlarında uygun fiyatlara eğlencelere katılabilir dilediğinizce dans edip kafanızı boşaltabilirsiniz.

Batum Konaklama Yerleri

Avrupa turizminde önemli adımlar atan Batum konaklama yerleri arasında bulunan otellerin kalite standartları üst düzey olup her zaman için müşteri memnuniyetine uygun olarak hareket etmektedirler. Şehirde birbirinden çok değişik konseptlerde hizmet sunmakta olan çok sayıda otel bulunmakla beraber ücretleri de son derece uygundur. Genelde konaklama ihtiyacı olan kişiler şehir merkezine ya da iş merkezlerine yakın otelleri tercih etmektedir fakat otellerin sahile yakın olması da yine turistlerin dikkat ettiği bir diğer husustur.

batum konaklama yerleri

Genelde otellerde bu ihtiyaçlara yönelik olarak inşa edilmiştir ve bu sayede turistlerin bu kentte yaşadıkları memnuniyeti birkaç kat daha arttırmaktadır. Ayrıca otellerde yemek hizmeti de sunulmakla beraber pek çoğunda hem havuz hem de bar bulunmaktadır.

Hilton Batumi

Hilton Batumi oteli şehrinin en lüks otelleri arasında yer almakla beraber turistlerin yoğun bir ilgi gösterdiği bir konuklama yeridir zira kentin tüm önemli noktalarına yürüyüş mesafesindedir.

hilton batumi

247 odası bulunan Hilton Batumi aynı zamanda evcik hayvanlarında dostudur ve hem içecek hem de yiyecek menülerinin içerikleri de oldukça geniştir.

Batum Gece Kulüpleri

Birbirinden çok değişik eğlence konseptlerinin olduğu Batum gece kulüpleri şehirde özellikle son dönemlerde evli çiftler tarafından balaylarını gerçekleştirmek için tercih edilmektedir. Bu şehirdeki gece kulüpleri için müşterilerine unutulmaz dakikalar yaşatıyor dersek abartı yapmış olmayız. Ayrıca şehirde kendisine özgü bir eğlence ortamı da bulunmaktadır ve buralarda Dj performansları, canlı müzikler ve dans grupları beğeni ile takip edilmektedir.

batum gece kulüpleri

Şehirde bulunan gece kulüplerinde eğlence dur duraksız sabahın ilk saatlerine kadar sürmekle beraber çok çeşitli bir ücretlendirmeler bazen söz konusu olabilmektedir. Bu kentteki gece kulüplerinde unutulmaz anlar yaşamak isteyen kişiler sektör 26, Vinly Bar gibi eğlence ortamlarında dilediklerince eğlenebilir bir ortam mevcuttur.

 • 2.05.2019
 • 2
 • 105
YORUMLAR
  Orçun 7 Ağustos 2019, 15:09

  Merhaba arkadaşlar Sertan ben yaklaşık 4 yıl Belarus ve Ukrayna deneyimler sonrası bu yıl 4 aylık Batum gözlemlerim sonucu rehberliğe başlamış bulunuyorum . Kısaca Batum hakkındaki gözlemlerimi ve bilgilendirmelerimi belirtmek istiyorum . Sınır kapısı harç pulu şuanda 50 tl , yaklaşık 2 ay önce gelen zamla 15 tl den fiyat artırımı yapılmıştır . Araçla girişlerde aracın sizin üstünüze yada şirket üstüne ise şirket vekaleti gerekiyor . Araçla girişlerinizde Gürcistan gümrüğünde 80 tl gibi bir sigorta yapılıyor . Evet şimdi gelelim sınır kapısındaki tehlikelere ; Gürcistan sınır kapısında korsan taksi misali taksiciler bulunuyor ; kötü bir türkçe ile” abi çok iyi biliyoruz batumu gelin disko var herşey var , bildiğim otel var vs ” şeklinde sizi dolandırmak isteyenlerden uzak durun . Yine sınır kapısındaki bayanlara gelelim ” biz Kemalpaşada çalışıyoruz Batum’a bırakırmısınız bizi de ” vs diye yaklaşan arkadaşlardan da uzak durun külliyen ayak ve dolandırma mantığı . Sırf bunlar yüzünden Türk milleti dolandırılıp bir daha Gürcistan’a gelmek istemiyor . Gürcistan şuanda Avrupa birliğine imza atmış ve en azından benim gördüğüm en güvenli yer , kimse kimseyi dolandırmaz kimse kimseden çıkar beslemez vs hırsızlık olmaz yani ultra güvenlidir . Ama buraya gelen kaçak milletimiz burada öyle bir haysiyetsizlik yapıyor ki gelen tatilciyi yani kendi memleketlisini bu duruma düşürüyor yani heryerde olduğu gibi Gürcistanda da en büyük bela Türk vatandaşı diye geçinen arkadaşlar . Gelelim yemek konusuna zaten heryerde harıl harıl yazıyor ” Haçepuri , hinkali vs ” ama yiyeceğiniz yeri bilmelisiniz heryer o kadar da iyi yapmıyor . Puşkin caddesinde adjara palace sahilde vivalatino restorant tercihleriniz olabilir .Türkiyeye dönüşte de koli şeklinde hediyelik olarak 30luk armut gazozu tercih edebilirsiniz . Gece hayatı noktasına gelirsek ; Gürcistan’da Türkiyeden turist çekme işini doların yükselmesi ile %30 kaybetti desek yeridir ama bunlarından yanında en büyük tavsiyem harcamalarıızı türk parası yapabileceğiniz yerlerde kontrol altına almak . Olay gece hayatı olduğu sürece standart uygun oteller tutun 80-100-120 tl yi geçmez genel olarak . Booking bunun için biçilmiş kaftan ama çok fazla ev var bu da takılacağınız zaman en azından bayanlar açısında problem olabiliyor . Dolardan girmiştik konuya olay takılmak bunu çokta kapalı konuşmak istemiyorum sonuçta ekonomisi fuhuş ve kumar olan bir ülkeye her zaman turistik gezi için gelinmiyor . Bu konuda da 200 bin kaçak seks işçisi bulunduran Gürcistandaki piyasa dolar bazında olduğu için tavsiyem Tiflisten yada Ukrayna Kharkivden yaz sezonu için gelen üniversite öğrencileri var cüzzi miktar ücret talep eden bu şekilde hem gece hayatı olumsuzluklarından kurtulursunuz hem de tatiliniz rezil olmaz . Genelde gün içi de yaz sezonu dolayısıyla sahilde beach clublerde takılın emin olun iyi vakit geçirsiniz . Umarım.

  Yanıtla
  reina 29 Eylül 2019, 22:43

  Arkadaşlar 2 senedir batumda başladı üçkağıtçılıklar ama elimizden geldiğince artık bu sektörü daha güvenli hale getirip canlandırıcaz . Gürcistandan açılan en büyük gece klubu olan Reina’nın departman sorumlusuyum gerek karşılama gerekse ilgi anlamında artık sil baştan yapıyoruz.

  Yanıtla
YORUM YAZ