Berlin Gece Hayatı

Berlin Gece Hayatı

Warning: DOMDocument::loadHTML(): htmlParseEntityRef: no name in Entity, line: 26 in /home/gezdir/public_html/gezi/inc/Parser.php on line 15

Almanya başkenti olan Berlin gece hayatı Avrupa kentleri arasında sanayisiyle birlikte gece ve eğlence hayatının canlılığı nedeniyle bölge insanı tarafından sevilerek gezilen önemli bir duraktır. Berlin gece hayatına yapmakta olduğu katkı ile Avrupa içerisinde saygın bir yere sahip olmakta, milyonlarca ziyaretçi kente geldiklerinde gece kulüpleri ve diğer eğlence mekanlarını beğenerek tercih etmektedir.

berlin gece hayatı

Berlin eğlence hayatına farklı bir boyut ve deneyim katmak üzere alışılmışın dışında bir uygulamalar serisi ile karşınıza çıkabilmektedir. Örneğin saatlerce dans etmek, sınırsız alkol tüketimi ve ülkenin popüler kültürüne aykırı sayılabilecek yoğunlukta devam eden gece hayatı ile konuklarını büyülemeye devam ediyor. Chalet Prince Charles gibi ünlü gece kulüpleri meraklılarına unutulmaz gece hayatı yaşatmak üzere birbirinden farklı fırsatlar sunmaya devam etmektedir.

Berlin eğlence yerleri öncesi kendisi bir şehire olarak dünyanın önemli başkentleri arasında yer alan Berlin gece hayatının renkliliği ve canlılığı ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam etmektedir. 48 saate yakın bir süre istediğiniz şekilde dans ve eğlence fırsatının sunulduğu kulüplerde, eğlence anlayışı farklı bir boyuta taşınmaktadır.

berlin eğlence yerleri

Berlin de faaliyet gösteren gece ve sonrasında aktif olan eğlence merkezlerinin en önemli özelliklerinden biri, dışarıdan bakıldığında kesinlikle eğlence merkezi izlenimi vermesinden daha çok eski mekanların dönüştürülerek oluşturulan alanlardan meydana gelmektedir. Örneğin geçmişte kasap dükkanı olan bölge şu anda genişletilerek önemli bir eğlence merkezi haline getirilmiş olabilmektedir.

Berlin bölgesinde Watergate Türk kökenli nüfusun en çok bulunduğu yerlerden bir tanesi olan Kreuzberg dolaylarında kurulan bu mekan house ve tekno müzik severlere eğlenceli bir gece yaşatabilir. Manzarası mükemmel bir terasa sahip olan mekanın en önemli özelliği, 50 Euro bedelle uzun süre devam edecek olan müzik şölenine katılma fırsatının yakalanmasıdır.

berlin watergate

Mekanı müzik severler ve diğer eğlence meraklıları günler öncesinden yer ayırtma telaşına girdiklerinden, müzik severlerin öncesinden planlama yaparak yer ayırtmaları tavsiye edilmektedir.

Berlin gece hayatı fiyatlarının diğer kentlere göre değişik aktığı farklı eğlence kültürünün geliştiği bir ortama sahiplik etmektedir. Bu nedenle gece hayatı tecrübesi olan ziyaretçiler açısından Berlin de karşılaşacakları parti ve eğlence ortamları karşısında şaşkınlık yaşamaları muhtemeldir.

berlin gece hayatı fiyatları

Geçmişte elektrik santrali olarak kullanılan binanın eğlence merkezine dönüştürülmesi sonrasında gece hayatına merhaba diyen Berghain Berlin de yer alan en meşhur gece kulüplerinden bir tanesidir. Mekana girmek için birkaç kilometrelik kuyruk tamamlandıktan sonra 8 ile 14 Euro arasında değişen giriş ücreti talep edilmekte, mekanının eğlence mesaisi cuma gecesinden itibaren pazartesinin ilk ışıklarına dek aralıksız devam etmektedir.

Berlin de konaklamak isteyen ziyaretçiler için farklı taleplere uygun olarak çok sayıda otel pansiyon gibi konaklama ortamları değişen fiyatlarla sunulmaktadır. Yıl içinde 10 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapan kentin lüks otel tercihleri arasında önemli bir yere sahip olan Hotel Adlon Kempinski 1 gecelik konaklama ücreti olarak misafirlerinden 1756 TL talep etmektedir.

berlin konaklama yerleri

Uygun ve orta halli pansiyon ya da oteller arasında tercihte bulunak isteyen konuklar için Select Hotel Berlin The Wall önemli konaklama fırsatları sunmaktadır. Yine Berlin de yer alan orta ölçekli ancak seviyeli hizmet anlayışı bulunan Titanic Chaussee Berlin oteli de ziyaretçiler açısından mantıklı bir tercih olabilir.

Berlin merkezinde bulunan 5 yıldızlı lüks otel Berlin The Ritz Cartlon için misafirlerden gecelik olarak talep edilen ücret 1256 TL olmaktadır.

berlin the ritz carlton

Bahçe manzaralı yüzme havuzu bulunan otelin süit odasını talep eden müşterilere sunulan özel fırsatlarla beraber konaklama ücreti de 3000 TL olmaktadır.

Berlin günlerce aralıksız dans ve eğlencenin devam ettiği farklı kültürel özellikleri yansıtan Berlin gece kulüplerine sahiptir. Özgür bir şekilde eğlenebileceğiniz gece kulüplerinden Berlin de bulunan popüler olan birkaç tanesi, Berghain & Panaroma Bar Lap Oratory isimle bilinen mekanlardır. Berlin gece kulüpleri açısında oldukça farklı ve zengin içeriklere sahip bir başkenttir. Sınırsız dans ve eğlencenin günlerce aralıksız bir şekilde devam ettiği gece kulüplerine girmeye başarabilirseniz eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

berlin gece kulüpleri

Farklı bir gece geçirmek isteyen ziyaretçiler açısından korku tünelini andıran pistleri ile meşhur olmuş olan Tresor isimli eğlence mekanı fantastik bir seçim olacaktır. Gecenin ardından günün ilk ışıklarına kadar sınırsız dans ve eğlence korku tünelinde devam etmektedir.

 

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon