Frankfurt Gece Hayatı

Frankfurt Gece Hayatı

Almanya denilince akla gelen birkaç şehirden bir tanesi olan Frankfurt gece hayatı ülkenin finans, kültür kenti ve gece hayatı yaşanan merkezi olarak tanımlanmış olup, şehir Essen eyaletine bağlı olarak Main nehri üzerine kurulmuştur. Frankfurt gece hayatı öncesi burada Türk nüfusunun etkin şekilde yaşamını sürdürmekte olduğu kenti dünya da ilk 10 a girebilecek büyüklükte ekonomi olarak tanımlamak mümkündür. Frankfurt gece hayatı şehre ilk bakışta dikkat çeken unsur, geniş üzüm bağları ve şarap üretim tesisleri ile ekonominin kalbi olan gökdelenler ve iş merkezleri olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

frankfurt gece hayatı

Frankfurt gece hayatının tüm renkleriyle ve olağanca hızıyla yaşandığı bir şehir olarak geleneksel kutlamaları, eğlence düzenlemeleriyle dikkat çekmektedir. Yılbaşı kutlamaları Skyscraper festivali gibi yöresel etkinlikler ile ziyaretçilere ve yerli halka eğlenceli anlar yaşatılır. Şehirde Sachsenhausen kenti ve çevresinde çok sayıda gece kulübü ile gece hayatı renkli bir şekilde aralıksız devam etmektedir.

Frankfurt eğlence yerleri kenti her yıl düzenli bir şekilde düzenlenen geleneksel ve yerel eğlence organizasyonları ile turistlerin ve yerel halkın ilgisini çekmektedir. 50 bin civarında üniversite öğrencisinin bulunduğu şehir gece hayatına ve eğlence merkezlerinin varlığına büyük önem vermektedir. Şehrin en önemli eğlence mekanları ve yerleri Bockenheim ve Sachsenhausen bölgelerinde yoğun bir şekilde toplanmıştır.

frankfurt eğlence yerleri

Şehir merkezinde de bazı gece kulübü ve eğlence merkezleri, rahatlıkla bulunsa da iş merkezi olarak geçen şehir eğlence mekanlarını daha iç kesimlere atmıştır. Frankfurt şehrine gelen konuklar için önemli eğlence merkezleri bulunurken, konserler kültür ve sanat etkinlikleri fuar ve sergiler ile gece kulüpleri şehrin eğlence merkezi olmasına öncülük eden unsurlar arasında yer almaktadır.

Frankfurt kentinin Bornheimer Hang isimli noktasında bulunan oyun ve aktivite merkezi olan Eissporthalle de konuklara buz pateni gösterilerinin yanında, kendilerinin de buz pateni yapmalarına imkan tanınmaktadır. Kişi başı 25 Euro verilerek girilebilen eğlence ve oyun merkezi gün boyu faaliyetlerine devam ederken, özellikle hafta sonlarında önemli bir yoğunluk yaşanmaktadır.

frankfurt eissporthalle

Oyun ve eğlence hizmetinin yanında misafirler için kültürel yemeklerin de sunulduğu merkeze çok sayıda ziyaretçi ilgi göstermektedir.

Çok sayıda öğrencisi ve yıl içinde sürekli devam eden ziyaretçi akınına uygun Frankfurt gece hayatı fiyatları ve seçeneklerine sahiptir. Kentin en önemli gece kulübü ve eğlence mekanlarına giriş için ortalama olarak 50 Euro giriş ücreti ödenmesi gerekirken, eğlence esnasında yapılan harcamalara göre farklı ücret talepleri meydana gelmektedir.

frankfurt gece hayatı fiyatları

Özellikle kentin güneyinde yer alan Bocheinheim kentinde bulunan gece kulüplerinde dans gösterileri ve günlerce devam eden organizasyonlar sürmektedir. Misafirler için hazırlanan sınırsız alkol ve dans ile eğlenceli müziklerle kendinizden geçebilirsiniz.

İki bin yılın üzerinde geçmişi olan kent Frankfurt konaklama yerleri turist sayısının yoğunluğuna bağlı olarak merkez Innenstadt kentinde olmak üzere, çok sayıda kaliteli ve uygun fırsatlara sahip otel veya pansiyon bulabilmek mümkündür. Frankfurt da konaklamak isteyen misafirler için önemli bir seçenek olarak merkezi ve lüks hizmet kalitesine sahip olan Frankfurt Continental Otel tavsiye edilebilir.

frankfurt konaklama yerleri

Orta ölçekli ve daha uygun fiyata sahip otel seçenekleri içinde de misafirler açısından Hotel Monopol uygun fiyatı ve merkeze olan yakınlığı ile tercih edilebilir.

Şehir merkezinde bulunan 5 yıldızlı otel Frankfurt Rocco forte villa kennedy Main nehrine tam 500 metre uzaklığında harika bir konuma sahiptir. Modern tarzda mimarisi olan otelin harika havuzları ve spa merkezleri ile ziyaretçilerin lüks otel taleplerine uygun fırsatları bulunmaktadır. Ortalama bir oda kiralama talebinde bulunan ziyaretçiler için konaklama ücreti olarak 3250 TL ücret talep edilmektedir.

frankfurt rocco forte villa kennedy

Suit oda talebinde bulunan müşterilere ise özel fırsatlar ekstra hizmet, Main nehrinin harika görüntüsü eşliğinde sunulan hizmet karşılığı olarak 7000 TL ücret talep edilir.

Frankfurt gezinize gece kulüpleri ile renk katma talebiniz varsa birbirinden güzel fırsatlar ile karşılaşma olanağına sahip Alte Schiffsmeldestelle gece kulübü çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yaparken eğlence günün ilk ışıklarına kadar aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Jazzkeller isimli mekan ise farklı eğlence arayan gece kulübü meraklıları için önerilmektedir.

frankfurt gece kulüpleri

Dans ve eğlencenin aralıksız bir şekilde devam etmekte olduğu mekanda, gece yarısından itibaren eğlence başlamaktadır. Kısa bir araştırma sonucunda Frankfurt kentinde bulunan çok sayıda gece kulübü ve eğlence merkezi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon