Frankfurt Gece Hayatı

Almanya denilince akla gelen birkaç şehirden bir tanesi olan Frankfurt gece hayatı ülkenin finans, kültür kenti ve gece hayatı yaşanan merkezi olarak tanımlanmış olup, şehir Essen eyaletine bağlı olarak Main nehri üzerine kurulmuştur. Frankfurt gece hayatı öncesi burada Türk nüfusunun etkin şekilde yaşamını sürdürmekte olduğu kenti dünya da ilk 10 a girebilecek büyüklükte ekonomi olarak tanımlamak mümkündür. Frankfurt gece hayatı şehre ilk bakışta dikkat çeken unsur, geniş üzüm bağları ve şarap üretim tesisleri ile ekonominin kalbi olan gökdelenler ve iş merkezleri olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

frankfurt gece hayatı

Frankfurt gece hayatının tüm renkleriyle ve olağanca hızıyla yaşandığı bir şehir olarak geleneksel kutlamaları, eğlence düzenlemeleriyle dikkat çekmektedir. Yılbaşı kutlamaları Skyscraper festivali gibi yöresel etkinlikler ile ziyaretçilere ve yerli halka eğlenceli anlar yaşatılır. Şehirde Sachsenhausen kenti ve çevresinde çok sayıda gece kulübü ile gece hayatı renkli bir şekilde aralıksız devam etmektedir.

Frankfurt Eğlence Yerleri

Frankfurt eğlence yerleri kenti her yıl düzenli bir şekilde düzenlenen geleneksel ve yerel eğlence organizasyonları ile turistlerin ve yerel halkın ilgisini çekmektedir. 50 bin civarında üniversite öğrencisinin bulunduğu şehir gece hayatına ve eğlence merkezlerinin varlığına büyük önem vermektedir. Şehrin en önemli eğlence mekanları ve yerleri Bockenheim ve Sachsenhausen bölgelerinde yoğun bir şekilde toplanmıştır.

frankfurt eğlence yerleri

Şehir merkezinde de bazı gece kulübü ve eğlence merkezleri, rahatlıkla bulunsa da iş merkezi olarak geçen şehir eğlence mekanlarını daha iç kesimlere atmıştır. Frankfurt şehrine gelen konuklar için önemli eğlence merkezleri bulunurken, konserler kültür ve sanat etkinlikleri fuar ve sergiler ile gece kulüpleri şehrin eğlence merkezi olmasına öncülük eden unsurlar arasında yer almaktadır.

Frankfurt Eissporthalle

Frankfurt kentinin Bornheimer Hang isimli noktasında bulunan oyun ve aktivite merkezi olan Eissporthalle de konuklara buz pateni gösterilerinin yanında, kendilerinin de buz pateni yapmalarına imkan tanınmaktadır. Kişi başı 25 Euro verilerek girilebilen eğlence ve oyun merkezi gün boyu faaliyetlerine devam ederken, özellikle hafta sonlarında önemli bir yoğunluk yaşanmaktadır.

frankfurt eissporthalle

Oyun ve eğlence hizmetinin yanında misafirler için kültürel yemeklerin de sunulduğu merkeze çok sayıda ziyaretçi ilgi göstermektedir.

Frankfurt Gece Hayatı Fiyatları

Çok sayıda öğrencisi ve yıl içinde sürekli devam eden ziyaretçi akınına uygun Frankfurt gece hayatı fiyatları ve seçeneklerine sahiptir. Kentin en önemli gece kulübü ve eğlence mekanlarına giriş için ortalama olarak 50 Euro giriş ücreti ödenmesi gerekirken, eğlence esnasında yapılan harcamalara göre farklı ücret talepleri meydana gelmektedir.

frankfurt gece hayatı fiyatları

Özellikle kentin güneyinde yer alan Bocheinheim kentinde bulunan gece kulüplerinde dans gösterileri ve günlerce devam eden organizasyonlar sürmektedir. Misafirler için hazırlanan sınırsız alkol ve dans ile eğlenceli müziklerle kendinizden geçebilirsiniz.

Frankfurt Konaklama Yerleri

İki bin yılın üzerinde geçmişi olan kent Frankfurt konaklama yerleri turist sayısının yoğunluğuna bağlı olarak merkez Innenstadt kentinde olmak üzere, çok sayıda kaliteli ve uygun fırsatlara sahip otel veya pansiyon bulabilmek mümkündür. Frankfurt da konaklamak isteyen misafirler için önemli bir seçenek olarak merkezi ve lüks hizmet kalitesine sahip olan Frankfurt Continental Otel tavsiye edilebilir.

frankfurt konaklama yerleri

Orta ölçekli ve daha uygun fiyata sahip otel seçenekleri içinde de misafirler açısından Hotel Monopol uygun fiyatı ve merkeze olan yakınlığı ile tercih edilebilir.

Frankfurt Rocco Forte Villa Kennedy

Şehir merkezinde bulunan 5 yıldızlı otel Frankfurt Rocco forte villa kennedy Main nehrine tam 500 metre uzaklığında harika bir konuma sahiptir. Modern tarzda mimarisi olan otelin harika havuzları ve spa merkezleri ile ziyaretçilerin lüks otel taleplerine uygun fırsatları bulunmaktadır. Ortalama bir oda kiralama talebinde bulunan ziyaretçiler için konaklama ücreti olarak 3250 TL ücret talep edilmektedir.

frankfurt rocco forte villa kennedy

Suit oda talebinde bulunan müşterilere ise özel fırsatlar ekstra hizmet, Main nehrinin harika görüntüsü eşliğinde sunulan hizmet karşılığı olarak 7000 TL ücret talep edilir.

Frankfurt Gece Kulüpleri

Frankfurt gezinize gece kulüpleri ile renk katma talebiniz varsa birbirinden güzel fırsatlar ile karşılaşma olanağına sahip Alte Schiffsmeldestelle gece kulübü çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yaparken eğlence günün ilk ışıklarına kadar aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Jazzkeller isimli mekan ise farklı eğlence arayan gece kulübü meraklıları için önerilmektedir.

frankfurt gece kulüpleri

Dans ve eğlencenin aralıksız bir şekilde devam etmekte olduğu mekanda, gece yarısından itibaren eğlence başlamaktadır. Kısa bir araştırma sonucunda Frankfurt kentinde bulunan çok sayıda gece kulübü ve eğlence merkezi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

  • 28.04.2019
  • 0
  • 122
YORUMLAR
YORUM YAZ