İstanbul Gece Hayatı

İstanbul Gece Hayatı

Tarihi geçmişi ve kültürel yapısı ile büyüleyici bir konum ile güzelliğe sahip olan İstanbul gece hayatı ve eğlence mekanları ile de son yıllarda dikkatleri üzerine çekmektedir. İstanbul imparatorlukların ve diğer önemli yapıların merkezi olarak yüzyıllardan bu yana varlığını devam ettirmekte, ziyarete gelenleri güzellikleri ile büyülemektedir. Kuzeyinde ve güneyinde kendisini saran denizin üzerine inşa edilmiş olan İstanbul gece hayatı ile birlikte bu şehir dünyanın önemli kültür sanat spor ticaret ve turizm kenti olarak kabul edilmektedir.

istanbul gece hayatı

Her yıl 10 milyon ve üzerinde yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen İstanbul, birbirinden güzel tarihi kalıntıları eğlence mekanları kültür ve sanat etkinlikleri ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır. Şehrin merkezi Taksim kenti iken bunun yanında Eminönü Kadıköy Yeşilköy ve Bebek gibi önemli semtleri de turizm kültür ve sanat etkinliklerinde başrol oynar. Şehrin kıyı kesimlerinde kurulan önemli gece kulüpleri ve eğlence merkezleri dünyaca üne sahiptir.

Türkiye denince akla ilk gelen şehirlerden biri olan İstanbul eğlence yerleri kent Avrupa ile Asya kıtalarını birbirine bağlayan, doğal bir köprü görevini de üstlenmektedir. İstanbul denilince bir çırpıda sayılabilecek oldukça değerli ve önemli eğlence merkezleri bulunurken, bu merkezler dünya genelinde oldukça büyük üne sahip olup çok sayıda ziyaretçiye farklı zamanlarda ev sahipliği yapmaktadır.

istanbul eğlence yerleri

İstanbul dünya genelinde üne sahip olan eğlence mekanları ve gece kulüplerine ev sahipliği yaparken kentin gece hayatı, sabahın ilk ışıklarına kadar bitmeden devam etmektedir. Hafta içi ve hafta sonu istenilen zamana uygun eğlence çeşidine hizmet eden İstanbul deniz turizminden başlayarak, spor kültür sanat ve gece eğlencelerinin bölgede tartışmasız lideri konumunda bulunan şehirdir.

İstanbul Eyüp ilçesinde bulunan ve yerli Disneyland adıyla tanıtılan Vialand İstanbul da yaşayan ya da şehir dışından gelen tüm misafirler için önemli eğlence merkezi durumundadır. Birbirinden farklı oyuncakları ile hizmet veren lunapark için sabit giriş ücreti talep edilirken, bu ücret yetişkinler için 129 TL 0-3 yaş arasına ücretsiz ve 14 yaşına kadar olan çocuklar için ise 119 TL ücret talep edilmektedir.

istanbul vialand

Vialand için giriş ücreti ödendikten sonra yaş sınırlaması ve diğer kurallara göre tüm eğlence üniteleri ekstra ücret verilmeden rahatlıkla kullanılabilmektedir.

İstanbul 15 milyona yakın kendi nüfusu ve yıl içinde gelen ziyaretçileri ile çok sayıda insana ev sahipliği yapan İstanbul gece hayatı fiyatları oldukça kozmopolit ve devasa bir şehir hüviyetindedir. Bu özellikleri nedeniyle şehrin çok sayıda özel misafiri olurken gece hayatı da şehirde kaçınılmaz olarak oldukça gelişmiştir. Şehirde farklı taleplere uygun niteliklere sahip çok sayıda gece kulübü ve eğlence mekanları bulunurken lüks olanları ya da orta sınıfa hitap eden özelliklere sahip eğlence mekanları yer almaktadır.

istanbul gece hayatı fiyatları

Beşiktaş İstanbul da yer alan Frame isimli gece kulübünün açılış saati 23:30 iken giriş esnasında konuklardan 250 TL giriş ücreti talep edilmektedir. Gece kulübünde gece boyunca devam eden eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir.

Milyonlarca insanın yaşadığı ve bir o kadarının da yıl içinde ziyaret etmekte olduğu İstanbul kentinde konaklamak isteyen misafirler için oldukça geniş ağda çok çeşitli telifler sunulabilmektedir. İlk olarak nezih ve lüks bir otel tercihi olan misafirler için 5 yıldızlı Raffles İsimli otelde konaklamak isteyen misafirler oldukça isabetli bir karar vermiş olmaktadır, nitekim otelin İstanbul boğazına açılan ve şehri tamamen görebilen konumu bulunur.

istanbul konaklama yerleri

Daha uygun koşullarda otel ya da pansiyon kiralamak isteyen misafirler için İstanbul Taksim de ve diğer merkezlerde faaliyet gösteren çok sayıda otel ya da pansiyon bulunur.

Osmanlı Devleti zamanından kalma olan İstanbul Çırağan Palace otel ihtişamı ve boğaza hakim harika konumu ile tüm misafirleri büyüleyici özelliklere sahip fırsatlar sunmaktadır. Otelin süit odasından yer ayırtmak isteyen misafirler için 4000 TL günümüz kurlarında fiyat ortaya çıkmaktadır.

istanbul çırağan palace

Otelin eşsiz güzelliğinden faydalanarak geç kalmamak için erken rezervasyon fırsatlarının kullanılması önerilmektedir.

İstanbul çok sayıda gece kulübü ve eğlence merkezi ve bar ile salona ev sahipliği yapan, İstanbul gece kulüpleri eğlencenin gün boyunca hiç tükenmediği önemli bir kültür kentidir. Frame isimli gece kulübü çok sayıda ziyaretçi oranına sahip olan ve gece boyunca büyük kalabalığa sahip önemli bir eğlence merkezidir.

istanbul gece kulüpleri

İstanbul Taksim Suadiye Beşiktaş Kadıköy ve Mecidiyeköy gibi merkezlerinde çok sayıda elit eğlence merkezi ve gece kulübüne sahip bir kenttir.

Yorumlar (1)
  • ME
    Melek Akarsu
    1 sene ago
    Türkiye'de İstanbul denince her yerde Taksim meydanı geliyor akıllara, başka aktif bir gece hayatı arıyorsanız Bebek, Bağdat Caddesi gibi yerlerde var. Genelde sahil köşelerinin daha eğlenceli geceleri olduğunu bilmeyen olmadığı için emeklerinize sağlık diyorum.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon