Kahire Gece Hayatı

Kahire Gece Hayatı

Mısır ülkesinin başkenti olan Kahire gece hayatı, beklenilenin aksine son derece eğlenceli, canlı ve hoş bir gece yaşamı sunduğu gibi farklı tecrübeler yaşamınıza da olanak sunmaktadır. Bazı mahaller bu konu ile ilgili katı olmasına karşın şehirde bulunan pek çok otelin barları 24 saat açık olmakla beraber Kahire gece hayatı ile misafirlerini son derece güzel ağırlamaktadır.

kahire gece hayatı

Kentin merkezinde birçok alkollü ya da alkolsüz işletme mevcut olup, gece geç saatlere kadar da hizmetlerini sürdürdüğü için burada Kahire gece hayatı oldukça canlıdır. Mısır kültürünü ait olan oryantal danslar genelde bu tarz bar, disko ve kulüplerde sergilenmektedir, bu mekanlar daha çok şehir merkezinde ve Zamalek semtinde yer almaktadır.

Kenti ziyaret eden kişiler eğer gece hayatı ve Kahire eğlence yerlerine dair herhangi bir şüpheleri varsa bu şüpheden hemen vazgeçsinler, zira bu kentte eğlence yerleri ve gece yaşamı sanılanın aksine son derece canlıdır. Şehir merkezinde ve Zamalek semtinde otellerin bar kısımlarında, diskolarda ve gece kulüplerinde dilediğinizce dans edebilir ve eğlenebilirsiniz.

kahire eğlence yerleri

Özellikle Zamalek semtinde bir yandan Nil Nehrinin doyumsuz manzarasını seyrederken bir yandan da hem Fransız mutfağından hem Japon mutfağından hem de geleneksel lezzetlerden tadabilirsiniz. Kahire eğlence yerlerinde genelde geleneksel olan oryantal dans gösterileri, canlı müzikler ve Dj performansları sergilenmekte olup sizde müziğin ritmine kendinizi kaptırarak dans edebilirsiniz.

Bu mekan Mohandiseen semtinde bulunur ve Kahire Cairo Jazz Club kentinin en popüler ve en gözde mekanlarından bir tanesi olmakla beraber farklı müzik tarzlarını tercih etmektedir.

kahire cairo jazz club

Cairo Jazz Club mekanında ağırlıklı olarak blues ve caz tarzı müzikler çalınsa da gecenin ilerleyen zamanlarında Dj performansları ile mekana gelen insanları coşturmayı başarmaktadır.

Şehrin sunmuş olduğu gece yaşantısı olanakları düşünüldüğünde Kahire gece hayatı fiyatları için uygun yorumu yapılabilir fakat bazı mekanların fiyatlarının abartılı olduğunu söyleyebiliriz. En uygun yerler olarak kalınan otellerin barlarıdır diyebiliriz, özellikle Nil Nehri manzaraları mekanlar biraz daha pahalı olmakla beraber kaliteli hizmetleri standartların üzerindedir.

kahire gece hayatı fiyatları

Kahire kentinde bulunan eğlence mekanlarında son derece güzel ağırlanacağınızdan ve yapılan hizmetlerden memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz, zira bu konuda epey bir tecrübeye sahipler. Herkesin bütçesine hitap etmekte olan barlar, diskolar ve gece kulüpleri bu kentte mevcuttur bu kentte eğlence anlamında bir sıkıntı yaşamayacağınızı çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki bu kentte fiyatlar gayet uygundur.

Önemli bir kültür başkenti de olan Kahire konaklama yerleri için şehrin bölgelere ayrılmış olan son derece büyük bir metropol’dür ve her bütçeye uygun olarak kalınabilecek otelleri mevcuttur. Öyle ki şehirde çok sayıda değişik özelliklere sahip oteller olduğundan ötürü Kahire her bütçeye hitap eden bir turizm kentidir.

kahire konaklama yerleri

5 yıldızlı otellerden başlayarak çok rahat, konforlu ve son derece temiz oteller bu kentte vardır ve özellikle de müşterilerine büyük bir saygı gösterirler ve müşteri memnuniyetini her zaman öncelik verirler. Kahire büyük bir turizm kenti olduğu için yabancı pek çok turiste de ev sahipliği yapmaktadır bu kadar çok ziyaret edilen şehir konaklama tedbirlerini almıştır.

Bu otel Kahire Intercontinental Cairo Semiramis şehrin en gözde otellerinden birisi olup müşterilerine sunmuş olduğu olanaklarla adeta göz doldurmasının yanı sıra kalitesi standartların çok üzerindedir.

kahire intercontinental cairo semiramis

5 yıldızlı bir otel olan Intercontinental Cairo Semiramis Garden City bölgesindedir ve gecelik ücretleri 125 dolar ila 183 dolar arasındadır ayrıca yüzme havuzu ve ücretsiz wifi uygulaması vardır.

Burayı ziyaret edenler Kahire gece kulüpleri arasında geceleri Nil Nehri manzaraları harika bir gece geçirebilir ve gönüllerinin dilediğince eğlenceye tüm gece tam gaz devam edebilirler. Kahire şehrinde Mısır ülkesine özgü olan geleneksel dansların sergilendiği ve izleyicilerini büyüleyen oryantal dans gösterileri turistler tarafından büyük bir ilgi ile seyredilmektedir.

kahire gece kulüpleri

Gece kulüpleri genelde bu kentin merkezinde ve Zamalek semtinde yoğun olarak bulunmakla beraber diğer semt ya da mahallerde de gece kulüpleri vardır fakat özellikle Zamalek daha ön plandadır. El Morocco Zamalek semtinde bulunan harika bir eğlence mekandır ve müşterilerine muhteşem müzikler eşliğinde harika bir gece eğlencesi yaşatmaktadır ve turistlerin en uğrak mekanıdır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon