Kharkiv Gece Hayatı

Ukrayna ülkesinin önemli kentlerinden bir tanesi olan Kharkiv gece hayatıyla harika doğası ve tarihi ile çok sayıda insana ev sahipliği yapan önemli tatil ve turizm kentidir. İstanbul kentinden yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından ulaşabileceğiniz Kharkiv de en eğlenceli anlarınızı yaşayabileceğiniz çok sayıda popüler mekan bulunur. Özellikle yılbaşı kutlamaları ve doğum günü etkinliklerine ev sahipliği yapmakta olan Kharkiv gece hayatı ucuz olması nedeniyle de oldukça elverişlidir.

kharkiv gece hayatı

Kharkiv gece hayatı ile kentin harika doğaya sahip olması nedeniyle Unesco kültür mirası listesinde yer alan bir şehirdir ve aynı zamanda da Ukrayna ülkesinin en büyük ikinci kentidir. Şehirde ucuz eğlencenin yaşanabildiği çok sayıda gece kulübü ve barlarla diğer kentlerin aksine 24 saat devam eden eğlence hayatına merhaba diyebilirsiniz.

Kharkiv Eğlence Yerleri

Kharkiv eğlence yerleri öncesi burada üniversitelerin yoğun olduğu yeşil tonlarının da her köşede rahatlıkla görülebildiği tam bir emekliler şehri ve huzur kenti olsa da gece çöktükten sonra bambaşka bir kimliğe bürünmektedir. Genç ve dinamik nüfusunun bir hayli fazla olması ve çevre ülkelerden özellikle eğlence amacıyla gelen insanların varlığı nedeniyle çok sayıda bar ve gece kulübü ile eğlence gün boyunca devam etmektedir.

kharkiv eğlence yerleri

Harkov adı verilen bölgede insanların eğlence merkezlerine ilgi gösterdikleri bilinen kent tam anlamıyla turizm kenti olmadığı için eğlence fiyatları oldukça uygundur. Genellikle Kiev kentine oranla daha mütevazi bir kimliğe sahip olan Kharkiv ancak bazı eğlence merkezleri ile Kiev standartlarını dahi rahatlıkla aşmaktadır.

Kharkiv Club Bolero

Şehir içinde bulunan gece hayatı tutkunları için en özel eğlenme fırsatının sunulduğu gece kulübü hiç kuşkusuz kent merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Kharkiv Club Bolero isimli mekandır. DJ performansları ve sahne gösterilerinin sürekli devam ettiği gece kulübü iki katlı ve çok sayıda bölümden oluşmaktadır.

kharkiv club bolero

Ana bölümde sürekli devam eden DJ performanslarının yanında sahne dansları ve gösterileri ile maksimum eğlencenin yaşandığı mekana şık kıyafet tercihinizle dahil olabilirsiniz. İçki fiyatları ve giriş ücretinin oldukça makul olduğu gece kulübünde insanlar eğlence için hafta sonlarını tercih etmektedir.

Kharkiv Gece Hayatı Fiyatları

Buranın kültür ve eğlence merkezi olarak dikkat çekse de turizm kenti olmaması nedeniyle eğlence merkezlerinde talep edilen Kharkiv gece hayatı fiyatları ortalamanın çok altında ve oldukça makul olmaktadır. Çok sayıda gece kulübünün şehir merkezine birkaç km mesafede olduğu kentte her keseye uygun eğlence merkezleri bulunmaktadır.

kharkiv gece hayatı fiyatları

Bununla birlikte standartların üzerinde olan kimi eğlence mekanları da lükse düşkün müşterileri için hizmet vermektedir. Gün boyu eğlencenin devam ettiği Kharkiv gece kulüplerinde giriş ücretleri kimi zaman talep edilmezken, kadeh başına ortalama içki fiyatları ise 3 Dolar civarında olmaktadır.

Kharkiv Konaklama Yerleri

Karasal iklimin etkisi ve kutup bölgelerine yakınlığı nedeniyle soğuk bir iklime sahip olan Kharkiv konaklama yerleri arasında ziyaretçiler genellikle mayıs ve eylül aylarının arasında ki dönemi tercih ederler. Renkli ve canlı bir gece hayatının olduğu kent gündüzleri ise canlı doğası ve harika tarihi kalıntıları ile insanları etkilemektedir. Şehirde lüks ve mütevazi tercihlere göre konaklama merkezleri bulunan oteller bulunmaktadır ve bu oteller genellikle kent merkezinde yer almaktadır.

kharkiv konaklama yerleri

3,4 ve 5 yıldızlı otel seçeneklerinin sıklıkla bulunduğu kentte lüks tercihler için Premier Palaca Hotel Kharkiv çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Daha uygun fiyatlarla konaklamak isteyen misafirlerin en çok konaklama tercihinde bulunduğu otel ise Özgürlük meydanına oldukça yakın konumda olan Reinkartz Kharkiv Otelidir.

Kharkiv Premier Palace Hotel

Şehir merkezinde bulunan Kharkiv Premier Palace Hotel tüm avantajları ile ve birinci sınıf kaliteli hizmet anlayışıyla insanların dikkatini çekmektedir. Spa merkezi spor salonu ve havuzu bulunan otel farklı mimari özelliği ve fırsatları ile dikkatler çekmektedir.

kharkiv premier palace hotel

Otelde bir gece konaklamak isteyen misafirler için bir günlük konaklama bedeli karşılığında 750 TL ücret talep edilmektedir.

Kharkiv Gece Kulüpleri

Eğlence merkezlerinin kentin dışına kurulduğu Kharkiv gece kulüpleri ile eğlence soluksuz bir şekilde ve oldukça uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Kharkiv gece hayatının en dikkat çekici ve önemli mekanı ise özgün tasarımı ve sınırsız eğlence anlayışı ile Club Bolero isimli gece kulübüdür.

kharkiv gece kulüpleri

Kharkiv gece hayatı genelde uygun fiyatları olan mekanlarla dikkat çekse de lüks sınıfına giren Panorama Lounge isimli mekan bu ististanın dışında tutulmalıdır. Çok sayıda farklı bölümde farklı eğlence fırsatının sunulduğu mekan diğer eğlence yerlerine oranla daha pahalıdır.

  • 26.06.2019
  • 0
  • 212
YORUMLAR
YORUM YAZ