Lefkoşa Gece Hayatı

Lefkoşa Gece Hayatı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin başkenti olan Lefkoşa gece hayatı son derece renkli ve hareketli olup, turistlerinde ilgisini çekmeyi başaran bir ortama sahiptir. Bu şehirde gece kulübü, disko, bar, clup ve meyhane kültürü oldukça gelişmiş olup gece eğlenceleri sabaha kadar devam etmektedir.

lefkoşa gece hayatı

Kuzey Kıbrıs ülkesinde bilindiği gibi araba, ev ve beyaz eşya gibi ürünler pahalıdır fakat alkol, Lefkoşa gece hayatı ve benzeri şeylerin ücretleri ise son derece makuldür, bu durum kente duyulan ilgiyi arttırmıştır. Diğer kentlerle kıyasladığımızda Lefkoşa’da gece hayatında harcayacağınız miktar son derece düşüktür ancak eğlencenin dozu ise her zaman için üst düzeyde devam etmektedir.

Bu şehirdeki gece hayatı ve Lefkoşa eğlence yerlerinin ünü sadece ülkemizde duyulmakla sınırlı kalmamıştır, keza bu kente her ülkeden turist gelmekte ve son dönemlerde bu sayı daha da artmaktadır. Lefkoşa kentinde bulunan gece kulüpleri ve barların yanı sıra casinolar da insanların eğlendiği eğlence yerleri olarak ön plana çıkmayı başarmıştır.

lefkoşa eğlence yerleri

Bu şehirdeki eğlence yerlerini ziyaret ederek çok farklı deneyimler elde edeceğinize emin olabilirsiniz, hem pek çok farklı milliyetten insanla da dostluk kurma şansını elde edebilirsiniz. Burada hem eğlenip hem de sosyalleşebilme olanağız vardır ve çoğu turistte Lefkoşa şehrini genellikle bu özelliklerinden dolayı tercih etmektedir tabii birde fiyatların uygun olması da var.

Lefkoşa şehrinde en az bir kez gece hayat ortamlarında vakit geçiren bir kişi Lefkoşa king night club ortamını asla unutamaz ve tekrar burada bulunmak için can atabilmektedir.

lefkoşa king night club

İnsanlar gerçektende bu ortamlarda unutulmaz, inanılmaz saatler geçirmektedir, işte bu mekanlardan bir tanesi de King Night Club adındaki mekandır burada özellikle dansçı kızlar ön plandadır.

Kıbrıs ülkesinde bulunan şehirlerde aslında yaşam oldukça pahalıdır yalnız Lefkoşa gece hayatı fiyatları içerisinde alkol, sigara gibi ürünlerden daha az vergi alındığı için bu tarz ürünlerin fiyatları oldukça düşüktür. Şehirde bir mekana oturmadan önce siz gene de tedbiri elden bırakmayın menüden fiyatları bir kontrol edin ne olur ne olmaz.

lefkoşa gece hayatı fiyatları

Ortalama bir gece kulübü ya da barda takılacaksınız kokteyl ücretleri 20 ila 30 TL arasında gidip gelmektedir, bu durum ülkemizdeki fiyatlarla neredeyse yarı yarıyadır. Lefkoşa şehrinde eğlence hayatının ucuz ve kaliteli olması sadece Türkiye de yaşayan insanların ilgisini çekmemiş olacak ki dünyanın dört bir yerinden turistler bu şehre gelmektedir.

Lefkoşa konaklama yerleri bilindiği üzere bir ulaşım, ticaret ve kültür merkezi olup Kıbrıs ülkesinin en kalabalık nüfusa sahip olan şehridir ve ayrıca her sene pek çok turist ağırlamaktadır. Bu özelliği dolaysıyla çok geniş bir yelpazeye sahip olan konaklama olanaklarından da söz etmek mümkün hale gelebilmektedir.

lefkoşa konaklama yerleri

Bu şehirde bulunan otellerin çok büyük bir kısmı şehir merkezine oldukça yakın yerlerde konumlanmış olup hem ulaşım hem de alışveriş açısından oldukça ideal bir noktadadır. Tüm bütçelere hitap edebilen Lefkoşa konaklama yerlerinde 4 yıldızlı otellerde dahil olmak üzere pek çok alternatif yer mevcuttur, bunlar pansiyonlar ve tek gecelik kiralanabilinen evlerle beraber 3 yıldızlı otellerdir.

Bu otel konumu itibari ile çok avantajlı bir yerde bulunmaktadır hem şehir merkezine hem de Lefkoşa Cleopatra hotel şehrindeki turistlik alanlara yalnızca 10 dakika uzaklıktadır.

lefkoşa cleopatra hotel

Öte yandan bu otelin yakınlarında pek çok cafe, restoran ve bar bulunmakla beraber otelde kalan müşterilere oteli değerlendirme olanağı da sunulmaktadır, bu da bir özgüven göstergesidir.

Bu şehirdeki Lefkoşa gece kulüplerinin eğlence anlayışları oldukça renkli olmasının yanı sıra kulüplere giden kişilere kesinlikle unutamayacağı bir gece geçirmesini sağlamaktadır. Burada bulunan gece kulüplerinin büyük çoğunluğunda hareketli müzikler eşliğinde dansçı kızlar son derece özel ve seksi gösteriler sergilemekte ve ortamı her daim canlı tutmaktadır.

lefkoşa gece kulüpleri

Lefkoşa şehrindeki gece kulüplerinde eğlence ve hareketlilik her zaman üst seviyede seyretmektedir ve hiçbir zaman bu tempo düşmez, özellikle de dansçılar bu temponun düşmesine müsaade etmez. Buradaki eğlence yerlerinde ve gece hayatında yaşayacağınız deneyimi başka hiçbir yerde yaşayamayacağınıza emin olabilirsiniz öyle ki sabaha kadar temponun hiç düşmediği yerler bulmak çok zordur.

Lefkoşa denize kıyısı var mıdır?
Lefkoşa tabi ki bir tropikal bir denize sahiptir. Tam orta yerinde çok güzel bir Lefkoşa sınırları içerisinde deniz vardır.
Lefkoşa neyi ile ünlüdür?
Lefkoşa araştırmalara göre Kıbrıs'ın ekonomi, ticaret, kültür ve bir çok konuda önemli şehridir.
Lefkoşa nüfusu kaç kişiden oluşuyor?
En son 2011 verileri açıklandı ve 61.378 olarak söylendi, son 2020 verilerine göre bu sayı 300 binin üzerinde olması bekleniyor.
Lefkoşa en ünlü yemeği nedir?
Meşhur Lefkoşa yemeği Hellim peyniri olarak bilinmektedir, bunun yanı sıra bir çok meşhur yiyecekleri vardır.
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon