Lyon Gece Hayatı

Lyon Gece Hayatı

Fransa ülkesinin önemli kentlerin olan Lyon gece hayatına geçmeden önce raylı sistemi kullanarak tepeye çıkıp, şehrin manzarasını ve gün batımını seyretmenizi tavsiye ederiz. Bu kentte akşam saatleri şehrin en hareketli saatleri olup kafeler, barlar ve restoranlar giderek kalabalıklaşmaya başlamakta ve kent merkezi oldukça canlı bir hale gelmektedir.

lyon gece hayatı

Lyon gece hayatı özellikle Saone Nehri boyunca uzanan barlarda ve gece kulüplerinde yoğunlaşmakta ve insanlar genelde buradaki mekanları tercih etmektedir. Öte yandan şunu belirtelim Lyon gece hayatı sabahlara dek devam etmemektedir, eğlencenin sabaha kadar sürmekte olduğu gece kulüplerinin sayısı oldukça sınırlıdır ve insanlar belli bir saatten sonra evlerine çekilmektedir.

Bu kentte yani Lyon eğlence yerleri akşam saatlerinden itibaren insanlarla dolup taşmaktadır, günün stresini atmak isteyen pek çok kişi bu mekanlarda içkilerini yudumlamaya başlar. Özellikle de Saone Nehri civarında bulunan eğlence mekanları insanların yoğun olarak gittikleri ve vakit geçirdikleri yerlerin başında gelmektedir. Öte yandan Lyon şehrinde kumar oynamayı seven kişiler içinde alternatif eğlence yerleri mevcuttur.

lyon eğlence yerleri

Özellikle casinoların olduğu bölgelerde insanlar kumar oynamayı tercih etmektedir. Lyon kentindeki eğlence yerlerinde dikkat edilmesi gereken bir husus ise aşırı alkol tükete kişilerdir zira bu kente alkol tüketim oranı oldukça yüksektir ve bu kadar alkolün tüketildiği yerde bazı huzursuzlukların yaşaması içten bile değildir.

Lyon şehrinin tarihi Croix-Rousse bölgesinin tam ortasında bulunan Paddy’s Corner hem yaşlı hem genç insanların benzersiz bir tecrübe yaşadığı otantik bir bardır.

lyon paddy s corner

Bu mekanda insanlar hem yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşmekte hem çok etkileyici olan canlı müzik dinletileri dinlemenin keyfini sürmekte hem de günün stresini atmaktadır.

Şehirde bulunan barlar ve gece kulüpleri farklı ücret alternatifleriyle ziyaretçilerin karşısına çıkan Lyon gece hayatı fiyatları büyük bir şöhret yakalamış olan fazlaca eğlence yerine ev sahipliği yapmaktadır. Ücret alternatifleri söz konusu olduğunda bu şehirde bütçelere uygun olan eğlence yerlerinin yanı sıra aşırı lüks olan mekanlardan da söz etmek gerekir.

lyon gece hayatı fiyatları

Bu şehirde gece hayatı oldukça hızlı, renkli ve eğlenceli olmakla birlikte diğer Avrupa kentleri ile bir kıyaslama yaptığımızda mekanların ücretlerinin biraz daha pahalı olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu şehirde gece yaşantısında kurtlarını dökmek isteyen kişiler bütçelerini son derece dikkatli hesaplamalıdır, keza belirttiğimiz gibi Lyon kenti diğer şehirlere nazaran biraz tuzludur.

Bakınca Lyon konaklama yerleri için çok çeşitli alternatifler mevcut olup, lüks otellerden hostellere, pansiyonlardan konuk evlerine kadar geniş bir yelpazede konaklama olanağı olduğundan söz edilebiliriz. Konaklamak için tercih edilebilecek olan en uygun bölge ise eski kent bölgesinde bulunan otellerdir, bu bölgede daha çok ev kiralama sistemleri ve butik oteller vardır.

lyon konaklama yerleri

Bu alternatiflerin dışında şehirde lüks otellerde mevcuttur, bu oteller ise şehrin modern bölümünde bulunur ve otellerin konumlandığı bir diğer yer ise Lyon tren garı civarıdır. Lyon tren garı civarında bulunan konaklama yerlerinde kalırsanız kentin önemli noktalarına yürüyüş yaparak gitme şansını elde etmiş olursunuz ayrıca buradaki otellerin ücretleri daha uygundur.

Bu otel 5 yıldıza sahip olan Hotel Sofitel Lyon Bellecour olmasının yanı sıra Eski kent bölgesine yaklaşık olarak 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde konumlanmıştır.

hotel sofitel lyon bellecour

Güzellik bakımları, buhar odası ve fitness merkezi gibi sağlıklı yaşam ortamları ile misafirlerini şımartmakta olan bu otel Lyon şehrinin en gözde konaklama yerlerinden bir tanesidir.

Lyon şehrinde birbirinden popüler olan onlarca Lyon gece kulüplerinden söz edebileceğimiz gibi özellikle Saone Nehri civarında bulunan eğlence merkezleri adeta göz doldurmaktadır. Lyon kentinde yaşayan insanların ya da şehri ziyarete gelmiş olan turistlerin en çok gittikleri gece kulüpleri genelde bu nehrin etrafında bulunan eğlence yerleridir.

lyon gece kulüpleri

Bu şehirde gece hayatı belli bir saatin ardından sona ermekte olup, yalnızca birkaç gece kulübü eğlenceye ve partilere sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Lyon şehrinde gece kulüplerinde vakit geçiren kesimler genelde turistler, üniversite öğrencileri ve şehirde yaşamakta olan orta sınıfa mensup kişiler olup, gece kulüplerine giriş ve içki ücreti biraz daha pahalıdır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon