Lyon Gece Hayatı

Fransa ülkesinin önemli kentlerin olan Lyon gece hayatına geçmeden önce raylı sistemi kullanarak tepeye çıkıp, şehrin manzarasını ve gün batımını seyretmenizi tavsiye ederiz. Bu kentte akşam saatleri şehrin en hareketli saatleri olup kafeler, barlar ve restoranlar giderek kalabalıklaşmaya başlamakta ve kent merkezi oldukça canlı bir hale gelmektedir.

lyon gece hayatı

Lyon gece hayatı özellikle Saone Nehri boyunca uzanan barlarda ve gece kulüplerinde yoğunlaşmakta ve insanlar genelde buradaki mekanları tercih etmektedir. Öte yandan şunu belirtelim Lyon gece hayatı sabahlara dek devam etmemektedir, eğlencenin sabaha kadar sürmekte olduğu gece kulüplerinin sayısı oldukça sınırlıdır ve insanlar belli bir saatten sonra evlerine çekilmektedir.

Lyon Eğlence Yerleri

Bu kentte yani Lyon eğlence yerleri akşam saatlerinden itibaren insanlarla dolup taşmaktadır, günün stresini atmak isteyen pek çok kişi bu mekanlarda içkilerini yudumlamaya başlar. Özellikle de Saone Nehri civarında bulunan eğlence mekanları insanların yoğun olarak gittikleri ve vakit geçirdikleri yerlerin başında gelmektedir. Öte yandan Lyon şehrinde kumar oynamayı seven kişiler içinde alternatif eğlence yerleri mevcuttur.

lyon eğlence yerleri

Özellikle casinoların olduğu bölgelerde insanlar kumar oynamayı tercih etmektedir. Lyon kentindeki eğlence yerlerinde dikkat edilmesi gereken bir husus ise aşırı alkol tükete kişilerdir zira bu kente alkol tüketim oranı oldukça yüksektir ve bu kadar alkolün tüketildiği yerde bazı huzursuzlukların yaşaması içten bile değildir.

Lyon Paddy’s Corner

Lyon şehrinin tarihi Croix-Rousse bölgesinin tam ortasında bulunan Paddy’s Corner hem yaşlı hem genç insanların benzersiz bir tecrübe yaşadığı otantik bir bardır.

lyon paddy s corner

Bu mekanda insanlar hem yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşmekte hem çok etkileyici olan canlı müzik dinletileri dinlemenin keyfini sürmekte hem de günün stresini atmaktadır.

Lyon Gece Hayatı Fiyatları

Şehirde bulunan barlar ve gece kulüpleri farklı ücret alternatifleriyle ziyaretçilerin karşısına çıkan Lyon gece hayatı fiyatları büyük bir şöhret yakalamış olan fazlaca eğlence yerine ev sahipliği yapmaktadır. Ücret alternatifleri söz konusu olduğunda bu şehirde bütçelere uygun olan eğlence yerlerinin yanı sıra aşırı lüks olan mekanlardan da söz etmek gerekir.

lyon gece hayatı fiyatları

Bu şehirde gece hayatı oldukça hızlı, renkli ve eğlenceli olmakla birlikte diğer Avrupa kentleri ile bir kıyaslama yaptığımızda mekanların ücretlerinin biraz daha pahalı olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu şehirde gece yaşantısında kurtlarını dökmek isteyen kişiler bütçelerini son derece dikkatli hesaplamalıdır, keza belirttiğimiz gibi Lyon kenti diğer şehirlere nazaran biraz tuzludur.

Lyon Konaklama Yerleri

Bakınca Lyon konaklama yerleri için çok çeşitli alternatifler mevcut olup, lüks otellerden hostellere, pansiyonlardan konuk evlerine kadar geniş bir yelpazede konaklama olanağı olduğundan söz edilebiliriz. Konaklamak için tercih edilebilecek olan en uygun bölge ise eski kent bölgesinde bulunan otellerdir, bu bölgede daha çok ev kiralama sistemleri ve butik oteller vardır.

lyon konaklama yerleri

Bu alternatiflerin dışında şehirde lüks otellerde mevcuttur, bu oteller ise şehrin modern bölümünde bulunur ve otellerin konumlandığı bir diğer yer ise Lyon tren garı civarıdır. Lyon tren garı civarında bulunan konaklama yerlerinde kalırsanız kentin önemli noktalarına yürüyüş yaparak gitme şansını elde etmiş olursunuz ayrıca buradaki otellerin ücretleri daha uygundur.

Hotel Sofitel Lyon Bellecour

Bu otel 5 yıldıza sahip olan Hotel Sofitel Lyon Bellecour olmasının yanı sıra Eski kent bölgesine yaklaşık olarak 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde konumlanmıştır.

hotel sofitel lyon bellecour

Güzellik bakımları, buhar odası ve fitness merkezi gibi sağlıklı yaşam ortamları ile misafirlerini şımartmakta olan bu otel Lyon şehrinin en gözde konaklama yerlerinden bir tanesidir.

Lyon Gece Kulüpleri

Lyon şehrinde birbirinden popüler olan onlarca Lyon gece kulüplerinden söz edebileceğimiz gibi özellikle Saone Nehri civarında bulunan eğlence merkezleri adeta göz doldurmaktadır. Lyon kentinde yaşayan insanların ya da şehri ziyarete gelmiş olan turistlerin en çok gittikleri gece kulüpleri genelde bu nehrin etrafında bulunan eğlence yerleridir.

lyon gece kulüpleri

Bu şehirde gece hayatı belli bir saatin ardından sona ermekte olup, yalnızca birkaç gece kulübü eğlenceye ve partilere sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Lyon şehrinde gece kulüplerinde vakit geçiren kesimler genelde turistler, üniversite öğrencileri ve şehirde yaşamakta olan orta sınıfa mensup kişiler olup, gece kulüplerine giriş ve içki ücreti biraz daha pahalıdır.

  • 8.05.2019
  • 0
  • 68
YORUMLAR
YORUM YAZ