Nursultan Gece Hayatı

Kazakistan ülkesinin başkenti olan Nursultan gece hayatı öncesi coğrafi bilgisiyle Orta Asya bölgesinde yer alan, güneş batışının ardından eğlence ve dansın doruklarda yaşanabildiği önemli eğlence merkezlerine sahip olan bir kenttir. Canlı müzik ve DJ performansının aralıksız devam ettiği mekanlarda elektronik müzikle bol katılımın sağlandığı eğlencenin sabahın ilk saatlerine kadar devam ettiği partiler verilmektedir.

nursultan gece hayatı
Mekanlarda şık görünümün sağlanması önemli bir kriter ve gereklilik olarak görüldüğü Nursultan gece kulüplerinde spor kıyafetler yerini şık kıyafetlere bırakmıştır. Yerli ve ithal içkileri bol sayıda tüketildiği mekanlarda ışık gösterileri ve kadın ile erkek dansçıların farklı gösterileri salonu aydınlatmaktadır. Bu özellikleri nedeniyle Nursultan gece hayatı Kazakistan kentinin siyasi başkenti olmasının yanında eğlence ve kültür başkenti olarak da kabul edilmektedir.

Nursultan Eğlence Yerleri

Nursultan kenti 00:00 itibariyle gece eğlencesinin sabahın ilk ışıklarına değin sürdüğü, Nursultan eğlence yerleri bölge insanı açısından önemli bir kültür ve turizm kenti olarak kabul edilmektedir. Spor kıyafetli katılımın hoş karşılanmadığı Nursultan eğlence mekanları Turan ve Imanov isimli Nursultan merkezli caddeler üzerinde sıklıkla yer almaktadır.

nursultan eğlence yerleri
Şehir merkezinde yer alan eğlence merkezlerinin yanı sıra şehir çıkışına doğru eğlence sınırlarının oldukça zorlandığı mekanlarda bulunabilmektedir. Farklı anlayış ve konsepte uygun olarak dizayn edilmiş gece kulüpleri ile barlarda yerli ve yabancı DJ ile dansçılar şovlarını sürdürürken sınırsız dans ve canlı müzikte bir yandan devam etmektedir.

Nursultan Duman

Nursultan Duman denilince Asya bölgesinde yer alan kentler ve yerleşkeler arasında farklı bir yere sahip olan, önemli turizm ve kültür kenti olarak değerlendirmek doğru olmaktadır. Nursultan yıl içinde çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle de kentin alternatif eğlence merkezleri oldukça fazladır. Duman Nursultan kentinin en popüler ve geniş eğlence merkezlerinden biri olarak bilinir.

nursultan duman
Çeşitli eğlence araçları oyuncakların yanı sıra 3D sinema keyfi fırsatı da sunan mekanın ayrıca kumar salonları da bulunmaktadır. Birden fazla amaca aynı anda hizmet eden Duman isimli eğlence kompleksi hem çocuklar hem de yetişkinler açısından güzel bir gün geçirme fırsatı sağlamaktadır.

Nursultan Gece Hayatı Fiyatları

Gece yarısından sonra eğlencenin başladığı Nursultan gece hayatı fiyatları insanlar da sabaha karşı 05:00 e kadar eğlenme fırsatı yakalarken mekanlarda eğlenen ziyaretçiler, kıyafetlerinin düzeni ile dikkat çekerler. Nursultan merkezinde yer alan mekanlar için talep edilen giriş ücretleri 2000 KZT olurken bu değerin dolar karşılığı ise yaklaşık 6 Dolar civarıdır.

nursultan gece hayatı fiyatları
Işıl ışıl ışık gösterilerinin ve harika dansların yapıldığı gece boyunca DJ performansının artarak devam ettiği Nursultan da bulunan mekanların içki ücretleri ise ortalama olarak 1 Dolar civarında olurken ücret eğlencenin dozuna ve taleplere göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Nursultan Konaklama Yerleri

Kazakistan ülkesinin en gelişmiş şehri olan Nursultan konaklama yerleri yılın çeşitli dönemlerinde farklı ülkelerden ziyaretçilere ev sahipliği yapan şirin bir kenttir. Nursultan da konaklamak isteyen misafirler için lüks seçeneklerin yanı sıra mütevazi tercihlere uygun otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Lüks tercihi olan misafirler için en uygun tercih Nursultan Hilton Hotel olacaktır.

nursultan konaklama yerleri
Şehir merkezinde yer alan otel için önceden rezervasyon yaptırılabilmektedir. Nursultan da bulunan Promenade Hotel Nursultan kentinin merkezinde bulunmakla birlikte misafirlerine oldukça uygun fiyata kaliteli hizmet sunmaktadır.

Nursultan Hilton Otel

Sauran caddesinde yer alan Nursultan Hilton oteli kentin en lüks otelleri arasında yer alan ve konuklarına 5 yıldızlı hizmet sunmaya devam eden önemli bir yapıdır. Çatı katı barı, spa bar ve fitness salonları bulunan otelden deluxe lüksbir oda kiralamak isteyen ziyaretçilerden talep edilecek günlük konaklama ücreti ise 350 Dolar olacaktır.

nursultan hilton otel
Şehir merkezinde bulunan Hilton Nursultan Havalimanına ise 10 km mesafede bulunmaktadır ve bu nedenle yurtdışından ulaşım sağlayan ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir konumda bulunmaktadır.

Nursultan Gece Kulüpleri

Geçmişten günümüze tarihsel bağlarını korumayı başarmış olan Nursultan gece kulüpleri önemli bir kültür kenti olması nedeniyle çok sayıda misafire ev sahipliği yapmaktadır. Nursultan kentinde bulunan ve eğlenmek isteyen ziyaretçiler için oldukça nitelikli Nursultan gece kulüpleri bulunur. Bu kulüplerde geniş yelpazede oldukça eğlenceli geceler geçirmeniz muhtemeldir.

nursultan gece kulüpleri
Nursultan denilince akla gelen mekanlar arasında Azhur Fashion The Chocolate Room ve Sakvador Dali gibi kaliteli ve nitelikli gece kulüpleri bulunmaktadır. Nursultan şehir merkezine konuşlanmış olan bu merkezlerde eğlence gece yarısından sabaha karşı ilk ışıklara kadar aralıksız devam etmektedir.

  • 22.03.2019
  • 1
  • 120
YORUMLAR
    recep 17 Aralık 2019, 07:53

    slm bilgilerini paylastigin icin cok sagol.kazakistanin hangi sehrnde gece hayati daha iyi ve guzel, bu konuda yazarsan sevinirim .

    Yanıtla
YORUM YAZ