Nursultan Gece Hayatı

Nursultan Gece Hayatı

Kazakistan ülkesinin başkenti olan Nursultan gece hayatı öncesi coğrafi bilgisiyle Orta Asya bölgesinde yer alan, güneş batışının ardından eğlence ve dansın doruklarda yaşanabildiği önemli eğlence merkezlerine sahip olan bir kenttir. Canlı müzik ve DJ performansının aralıksız devam ettiği mekanlarda elektronik müzikle bol katılımın sağlandığı eğlencenin sabahın ilk saatlerine kadar devam ettiği partiler verilmektedir.

nursultan gece hayatıMekanlarda şık görünümün sağlanması önemli bir kriter ve gereklilik olarak görüldüğü Nursultan gece kulüplerinde spor kıyafetler yerini şık kıyafetlere bırakmıştır. Yerli ve ithal içkileri bol sayıda tüketildiği mekanlarda ışık gösterileri ve kadın ile erkek dansçıların farklı gösterileri salonu aydınlatmaktadır. Bu özellikleri nedeniyle Nursultan gece hayatı Kazakistan kentinin siyasi başkenti olmasının yanında eğlence ve kültür başkenti olarak da kabul edilmektedir.

Nursultan kenti 00:00 itibariyle gece eğlencesinin sabahın ilk ışıklarına değin sürdüğü, Nursultan eğlence yerleri bölge insanı açısından önemli bir kültür ve turizm kenti olarak kabul edilmektedir. Spor kıyafetli katılımın hoş karşılanmadığı Nursultan eğlence mekanları Turan ve Imanov isimli Nursultan merkezli caddeler üzerinde sıklıkla yer almaktadır.

nursultan eğlence yerleriŞehir merkezinde yer alan eğlence merkezlerinin yanı sıra şehir çıkışına doğru eğlence sınırlarının oldukça zorlandığı mekanlarda bulunabilmektedir. Farklı anlayış ve konsepte uygun olarak dizayn edilmiş gece kulüpleri ile barlarda yerli ve yabancı DJ ile dansçılar şovlarını sürdürürken sınırsız dans ve canlı müzikte bir yandan devam etmektedir.

Nursultan Duman denilince Asya bölgesinde yer alan kentler ve yerleşkeler arasında farklı bir yere sahip olan, önemli turizm ve kültür kenti olarak değerlendirmek doğru olmaktadır. Nursultan yıl içinde çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle de kentin alternatif eğlence merkezleri oldukça fazladır. Duman Nursultan kentinin en popüler ve geniş eğlence merkezlerinden biri olarak bilinir.

nursultan dumanÇeşitli eğlence araçları oyuncakların yanı sıra 3D sinema keyfi fırsatı da sunan mekanın ayrıca kumar salonları da bulunmaktadır. Birden fazla amaca aynı anda hizmet eden Duman isimli eğlence kompleksi hem çocuklar hem de yetişkinler açısından güzel bir gün geçirme fırsatı sağlamaktadır.

Gece yarısından sonra eğlencenin başladığı Nursultan gece hayatı fiyatları insanlar da sabaha karşı 05:00 e kadar eğlenme fırsatı yakalarken mekanlarda eğlenen ziyaretçiler, kıyafetlerinin düzeni ile dikkat çekerler. Nursultan merkezinde yer alan mekanlar için talep edilen giriş ücretleri 2000 KZT olurken bu değerin dolar karşılığı ise yaklaşık 6 Dolar civarıdır.

nursultan gece hayatı fiyatlarıIşıl ışıl ışık gösterilerinin ve harika dansların yapıldığı gece boyunca DJ performansının artarak devam ettiği Nursultan da bulunan mekanların içki ücretleri ise ortalama olarak 1 Dolar civarında olurken ücret eğlencenin dozuna ve taleplere göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Kazakistan ülkesinin en gelişmiş şehri olan Nursultan konaklama yerleri yılın çeşitli dönemlerinde farklı ülkelerden ziyaretçilere ev sahipliği yapan şirin bir kenttir. Nursultan da konaklamak isteyen misafirler için lüks seçeneklerin yanı sıra mütevazi tercihlere uygun otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Lüks tercihi olan misafirler için en uygun tercih Nursultan Hilton Hotel olacaktır.

nursultan konaklama yerleriŞehir merkezinde yer alan otel için önceden rezervasyon yaptırılabilmektedir. Nursultan da bulunan Promenade Hotel Nursultan kentinin merkezinde bulunmakla birlikte misafirlerine oldukça uygun fiyata kaliteli hizmet sunmaktadır.

Sauran caddesinde yer alan Nursultan Hilton oteli kentin en lüks otelleri arasında yer alan ve konuklarına 5 yıldızlı hizmet sunmaya devam eden önemli bir yapıdır. Çatı katı barı, spa bar ve fitness salonları bulunan otelden deluxe lüksbir oda kiralamak isteyen ziyaretçilerden talep edilecek günlük konaklama ücreti ise 350 Dolar olacaktır.

nursultan hilton otelŞehir merkezinde bulunan Hilton Nursultan Havalimanına ise 10 km mesafede bulunmaktadır ve bu nedenle yurtdışından ulaşım sağlayan ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir konumda bulunmaktadır.

Geçmişten günümüze tarihsel bağlarını korumayı başarmış olan Nursultan gece kulüpleri önemli bir kültür kenti olması nedeniyle çok sayıda misafire ev sahipliği yapmaktadır. Nursultan kentinde bulunan ve eğlenmek isteyen ziyaretçiler için oldukça nitelikli Nursultan gece kulüpleri bulunur. Bu kulüplerde geniş yelpazede oldukça eğlenceli geceler geçirmeniz muhtemeldir.

nursultan gece kulüpleriNursultan denilince akla gelen mekanlar arasında Azhur Fashion The Chocolate Room ve Sakvador Dali gibi kaliteli ve nitelikli gece kulüpleri bulunmaktadır. Nursultan şehir merkezine konuşlanmış olan bu merkezlerde eğlence gece yarısından sabaha karşı ilk ışıklara kadar aralıksız devam etmektedir.

Yorumlar (1)
  • RE
    recep
    11 ay ago
    slm bilgilerini paylastigin icin cok sagol.kazakistanin hangi sehrnde gece hayati daha iyi ve guzel, bu konuda yazarsan sevinirim .
Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon