Roma Gece Hayatı

Roma Gece Hayatı

İtalya ülkesinin başkenti olan Roma gece hayatı kenti tarihi ve kültürüyle ön plana çıkmasının yanı sıra gece hayatının da renkli, hızlı ve eğlenceli olmasıyla da bilinmektedir. Burada nasıl bir Roma gece hayatı olduğunu merak eden kişiler özellikle kentin Testaccio bölgesine gitmelerini ve buradaki gece kulüplerinde takılmalarını tavsiye edebiliriz.

roma gece hayatı

Burada bilinmesi gereken bir diğer husus ise bölgede bulunan gece kulüpleri kapılarını saat 22.00 da açmalarıdır yani Roma gece hayatı ve eğlence 22.00 da başlar ve sabaha kadar sürer. Roma kentinde dünya çapında tanınmış pek çok gece kulübü vardır ve bu eğlence mekanlarının tamamında müşteri memnuniyeti her zaman için ön planda tutulmaktadır.

Roma insanlar zevklerine göre çok farklı Roma eğlence yerleri anlayışlarına sahip oldukları için kentte birbirinden çok değişik eğlence yerleri mevcut olup, tüm kesimlere hitap edebilmektedir. Çok geniş bir eğlence perspektifinin bulunduğu bu kentte dileyenler için gece kulüpleri, barlar ve diskolar olduğu gibi sanatsal yönü ağırlıkta olan eğlence yerleri de bulunmaktadır.

roma eğlence yerleri

Kısacası Roma şehrinde her zevke hitap eden bir eğlence ve gece hayatı yaşamak mümkün olup, özellikle de yaz mevsiminde eğlencenin tavan yaptığını ifade edebiliriz. Yaz aylarında Roma şehrinde eğlence merkezleri sabahın ilk ışıklarına kadar süren çılgın partiler düzenlemekte ve insanlar buralarda gönlünce eğlenebilmektedir bu alanda Goa Clup ön plana çıkan bir mekandır.

Burası Roma Goa Club yeri yalnızca Roma kenti için değil Avrupa kıtasında bilinen, çok meşhur bir gece kulübü olmasıyla yılın her zamanı dolup taşmaktadır.

roma goa club

Burada sergilenmekte olan Dj performansları, danslar ve canlı performanslar kulübün bu kadar ünlü olmasını sağlayan etmenlerin başında geldiği gibi genelde sofistike zevklere hitap etmektedir.

Bu kenti eğer Avrupa kıtasındaki diğer başkentler ile kıyaslayacak olursak Roma gece hayatı fiyatlarının son derece uygun olduğunu söyleyebiliriz örneğin Berlin, Paris ve Londra şehirlerine göre düşük bütçelidir. Çok çeşitli eğlence anlayışları olduğu için şehirde bulunan eğlence merkezleri de kendilerini ona göre dizayn etmişlerdir ve toplumun bütün kesimlerine hitap etmektedir.

roma gece hayatı fiyatları

Gece kulüplerinde, barlarda ve diskoteklerde gece çok hızlı ve renkli olmasının yanı sıra son derecede eğlenceli olup Roma dışından gelen turistlerde bu eğlenceye dahil olmaktadır. Diğer Avrupa şehirlerine nazaran daha hesaplı olması da Roma kentinin turist çekmekteki en büyük avantajı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bu başkentte Roma konaklama yerleri daha çok şehir merkezi diyebileceğimiz Termini bölgesi,  çevresinde kaliteli ve uygun ücretlere kalabileceğiniz pek çok otel mevcuttur. Bu bölgeyi özellikle turistler tercih etmektedir zira burada kalmanın birçok avantajı vardır hem ulaşım için duraklara çok yakın mesafededir hem de gece eğlence mekanlarına gidip gelmek daha kolaydır.

roma konaklama yerleri

Herkesin bütçesine uygun olarak konaklama olanağı sunan Roma, lüks konaklama isteyen kişiler için birbirinden güzel ve hizmette sınır tanımayan otellere sahiptir. Bu otellerde son derece rahat ortamlarda kalabileceğinizden hiçbir şüpheniz olmasın özellikle de bu alanda isim yapmış olan Palazzo Naiadi oteli çok nitelikli bir otel olup lüks konaklama için tercih edilebilinir.

Bu otel 4 yıldızlı bir konaklama yeri olup Roma Hotel 87 müşterilerine büyük avantajlar sağlaması ile dikkat çekmeyi başarmıştır, özellikle sağlık merkezi ve havaalanından servis taşımacılığı yapması çok olumludur.

roma hotel 87

Hotel 87 otelinde bulunan standart odaların fiyatları 144 Euro ila 301 Euro arasında değişkenlik gösterebilmektedir ve kaliteli hizmet için rahatlıkla tercih edilebilinir.

Merkezi bölgede bulunan Roma gece kulüpleri ve barlar için öncelik olarak şunu söyleyebiliriz, özellikle kıyafet konusunda biraz hassas davranışlar sergileyebiliyorlar. Bu eğlence merkezleri müşterilerinin şık olmasını ve kaliteli elbiseler giymelerini talep etmeseler bile misafirlerinden bu tarz davranışlar beklendikleri çok açık bir biçimde gözlemlenebilinir.

roma gece kulüpleri

Bu şehirde gece kulüplerine giden erkeklerin son derece centilmen kadınların ise aşırı derecede şık ve güzel olduğunu belirtmemiz gerekir zira damsız girilmez kuralı burada biraz daha esnektir. Farklı tarzları ve ambiyansları ile dikkat çeken gece kulüpleri arasında en çok ön plana çıkmayı başarmış olan Akab Club, Big Mama ve Goa Club gibi gece kulüplerini sayabiliriz.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon