Stockholm Gece Hayatı

Avrupa denilince refah seviyesi ve demokrasi çıtasının yükseklere ulaşmış olması ile Stockholm gece hayatı ile dikkatleri çeken kentlerden bir tanesi de İsveç ülkesinin başkenti olan Stockholm şehridir. Ekonomik zenginlik seviyesi nedeniyle şehir Stockholm gece hayatı her ne kadar güzel ve eğlenceli olsa da bunun karşılığında eğlence merkezleri lüks kaçabiliyor. Stockholm gece hayatı dünyanın değişik yerlerinden gelen turistler olduğu için, kentte eğlence mekanlarının sayısı bir hayli fazladır ve kentte en aktif olan gece kulüpleri ise genellikle Irish barlardır.

stockholm gece hayatı

Farklı konseptlere sahip olarak tasarlanmış olan gece kulüplerinde eğlence canlı müzikler bitmek bilmeyen danslarla ve sınırsız alkol ile devam etmektedir. Irısh kulüplerinin aktif olduğu kentte giriş ücretleri talep edilmezken zorlama ya da kısıtlama ile de karşılaşmaksızın eğlenceye devam etmek mümkündür.

Stockholm Eğlence Yerleri

İsveç ülkesinin başkenti olan Stockholm baltık kentleri arasında ayrı bir güzelliğe ve Stockholm eğlence yerleri anlayışına sahip olduğundan, ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Şehir merkezinden başlayarak şehir dışına doğru devam eden çok sayıda eğlence mekanı bulabilmek oldukça kolaydır. Stureplan isimli kentte oldukça şık ve aynı zamanda pahalı gece kulüpleri bulunmaktadır.

stockholm eğlence yerleri

Götgatan isimli cadde Stockholm kentinin merkezinde yer alırken ucuz ve herkese hitap eden pub ve barları ile tanınmaktadır. Bondegatan isimli kent ise özellikle genç yaş grupları arasında oldukça talep gösterilen mekanların bulunduğu sıra dışı bir kenttir.

Stockholm The Liffey

Kutup sınırına oldukça yakın olan Stockholm the liffey kentinin en önemli dezavantajı, kentin yılın büyük bir kısmında havaların soğuk olmasıdır. Bu nedenler bölge insanı belki de vücut ısılarına artırmaya yardımcı olan alkolü sık bir şekilde tüketmektedir. Alkolün sık bir şekilde tüketilmesi nedeniyle insanların eğlence anlayışlarında gece kulüpleri ve barların kaçınılmaz bir etkisi görülmektedir.

stockholm the liffey

Eski şehir merkezi olarak kabul edilen Stora Nygatan isimli merkezde bulunan The Leffey isimli barın en önemli özelliği mekanda canlı müzik ile beraber uzun süre faaliyetlerine devam etmesi dikkat çekici detaylar arasında yer almaktadır.

Stockholm Gece Hayatı Fiyatları

Stockholm gece hayatı fiyatları ile eğlence ve özgürlüğün önemli kentleri arasında yer almaktadır ve bu özelliği ile çok sayıda turiste de yılın çeşitli dönemlerinde ev sahipliği yapmaktadır. Ekonomik koşulların ve rahatlığın bir yansıması olarak kent oldukça pahalı olduğundan, gece hayatı ve eğlencelerin de oldukça pahalı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

stockholm gece hayatı fiyatları

Bir bira içmek için 38 TL vermek zorunda kalabileceğiniz gece kulübü ve barlarda eğlence zamanı kısıtlanmakla birlikte, gece yarısından sonra başlayan eğlenceler genellikle gece yarısı 03:00 veya 05:00 saatlerinde sonlandırılmaktadır. Eğlence merkezlerinde Irısh kulüpler bir adım öne çıkarken canlı müzik oldukça profesyonel biçimde sağlandığından mini konser kadar etkili olabilmektedir.

Stockholm Konaklama Yerleri

Stockholm konaklama yerleri için ziyaretini eğlenceli bir şekilde devam ettirmek isteyen misafirler açısından Normalm ve Södermalm, isimli merkezlerde bulunan otel veya pansiyonların tercih edilmesi önerilmektedir. Lüks otel tercihinde bulunarak Stockholm şehir merkezine yakın bir noktada konaklamak isteyen misafirler için 5 yıldızlı hizmet sunan Sheraton Stockholm Hotel oldukça elverişli olabilir.

stockholm konaklama yerleri

Daha ucuz bir bedelle oda kiralamak isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettikleri konaklama merkezi ise Central Hotel adıyla bilinen merkezi konumda bulunan oteldir.

Sheraton Stockholm Hotel

Modern konaklama hizmetinin 5 yıldızlı koşullarla sunulduğu Sheraton Stockholm Hotel merkezi bölgeden 10 dakika yürüme mesafesi uzaklığında bulunmaktadır. Masaj kafeterya oda servisi spa ve sauna fırsatlarının yanı sıra mükemmel manzarası ile de insanları büyüleyen otelin bir gecelik konaklama ücreti olarak kişi başına 3600 TL talep edilmektedir.

sheraton stockholm hotel

Şehir merkezinden geçen nehrin tam karşısına kurulmuş olan oteli konaklayan ziyaretçiler ve turizmciler sıklıkla tercih etmektedir.

Stockholm Gece Kulüpleri

Çok sayıda nitelikli ve kaliteli gece kulübüne sahip olan Stockholm gece kulüpleri kenti yıl boyunca yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. İnsanların gece eğlencesi maksadıyla takıldıkları gece kulüplerinde ise eğlence 01:00 civarında başlarken ortalama olarak 4 saat boyunca dans ve eğlence ile devam etmektedir.

stockholm gece kulüpleri

Kentin en pahalı ve gözde mekanları Stureplan isimli kentte kurulmuştur ancak buna rağmen özellikle gençler tarafından Bondegatan isimli semtte bulunan gece kulüpleri sıklıkla tercih edilmektedir. Hellströms isimli gece kulübü kentin en çok ilgi çeken mekanıdır. Bununla beraber The Liffey de canlı müziği ve uzun süren programları ile dikkat çekmektedir.

  • 18.05.2019
  • 0
  • 110
YORUMLAR
YORUM YAZ