Stockholm Gece Hayatı

Stockholm Gece Hayatı

Avrupa denilince refah seviyesi ve demokrasi çıtasının yükseklere ulaşmış olması ile Stockholm gece hayatı ile dikkatleri çeken kentlerden bir tanesi de İsveç ülkesinin başkenti olan Stockholm şehridir. Ekonomik zenginlik seviyesi nedeniyle şehir Stockholm gece hayatı her ne kadar güzel ve eğlenceli olsa da bunun karşılığında eğlence merkezleri lüks kaçabiliyor. Stockholm gece hayatı dünyanın değişik yerlerinden gelen turistler olduğu için, kentte eğlence mekanlarının sayısı bir hayli fazladır ve kentte en aktif olan gece kulüpleri ise genellikle Irish barlardır.

stockholm gece hayatı

Farklı konseptlere sahip olarak tasarlanmış olan gece kulüplerinde eğlence canlı müzikler bitmek bilmeyen danslarla ve sınırsız alkol ile devam etmektedir. Irısh kulüplerinin aktif olduğu kentte giriş ücretleri talep edilmezken zorlama ya da kısıtlama ile de karşılaşmaksızın eğlenceye devam etmek mümkündür.

İsveç ülkesinin başkenti olan Stockholm baltık kentleri arasında ayrı bir güzelliğe ve Stockholm eğlence yerleri anlayışına sahip olduğundan, ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Şehir merkezinden başlayarak şehir dışına doğru devam eden çok sayıda eğlence mekanı bulabilmek oldukça kolaydır. Stureplan isimli kentte oldukça şık ve aynı zamanda pahalı gece kulüpleri bulunmaktadır.

stockholm eğlence yerleri

Götgatan isimli cadde Stockholm kentinin merkezinde yer alırken ucuz ve herkese hitap eden pub ve barları ile tanınmaktadır. Bondegatan isimli kent ise özellikle genç yaş grupları arasında oldukça talep gösterilen mekanların bulunduğu sıra dışı bir kenttir.

Kutup sınırına oldukça yakın olan Stockholm the liffey kentinin en önemli dezavantajı, kentin yılın büyük bir kısmında havaların soğuk olmasıdır. Bu nedenler bölge insanı belki de vücut ısılarına artırmaya yardımcı olan alkolü sık bir şekilde tüketmektedir. Alkolün sık bir şekilde tüketilmesi nedeniyle insanların eğlence anlayışlarında gece kulüpleri ve barların kaçınılmaz bir etkisi görülmektedir.

stockholm the liffey

Eski şehir merkezi olarak kabul edilen Stora Nygatan isimli merkezde bulunan The Leffey isimli barın en önemli özelliği mekanda canlı müzik ile beraber uzun süre faaliyetlerine devam etmesi dikkat çekici detaylar arasında yer almaktadır.

Stockholm gece hayatı fiyatları ile eğlence ve özgürlüğün önemli kentleri arasında yer almaktadır ve bu özelliği ile çok sayıda turiste de yılın çeşitli dönemlerinde ev sahipliği yapmaktadır. Ekonomik koşulların ve rahatlığın bir yansıması olarak kent oldukça pahalı olduğundan, gece hayatı ve eğlencelerin de oldukça pahalı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

stockholm gece hayatı fiyatları

Bir bira içmek için 38 TL vermek zorunda kalabileceğiniz gece kulübü ve barlarda eğlence zamanı kısıtlanmakla birlikte, gece yarısından sonra başlayan eğlenceler genellikle gece yarısı 03:00 veya 05:00 saatlerinde sonlandırılmaktadır. Eğlence merkezlerinde Irısh kulüpler bir adım öne çıkarken canlı müzik oldukça profesyonel biçimde sağlandığından mini konser kadar etkili olabilmektedir.

Stockholm konaklama yerleri için ziyaretini eğlenceli bir şekilde devam ettirmek isteyen misafirler açısından Normalm ve Södermalm, isimli merkezlerde bulunan otel veya pansiyonların tercih edilmesi önerilmektedir. Lüks otel tercihinde bulunarak Stockholm şehir merkezine yakın bir noktada konaklamak isteyen misafirler için 5 yıldızlı hizmet sunan Sheraton Stockholm Hotel oldukça elverişli olabilir.

stockholm konaklama yerleri

Daha ucuz bir bedelle oda kiralamak isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettikleri konaklama merkezi ise Central Hotel adıyla bilinen merkezi konumda bulunan oteldir.

Modern konaklama hizmetinin 5 yıldızlı koşullarla sunulduğu Sheraton Stockholm Hotel merkezi bölgeden 10 dakika yürüme mesafesi uzaklığında bulunmaktadır. Masaj kafeterya oda servisi spa ve sauna fırsatlarının yanı sıra mükemmel manzarası ile de insanları büyüleyen otelin bir gecelik konaklama ücreti olarak kişi başına 3600 TL talep edilmektedir.

sheraton stockholm hotel

Şehir merkezinden geçen nehrin tam karşısına kurulmuş olan oteli konaklayan ziyaretçiler ve turizmciler sıklıkla tercih etmektedir.

Çok sayıda nitelikli ve kaliteli gece kulübüne sahip olan Stockholm gece kulüpleri kenti yıl boyunca yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. İnsanların gece eğlencesi maksadıyla takıldıkları gece kulüplerinde ise eğlence 01:00 civarında başlarken ortalama olarak 4 saat boyunca dans ve eğlence ile devam etmektedir.

stockholm gece kulüpleri

Kentin en pahalı ve gözde mekanları Stureplan isimli kentte kurulmuştur ancak buna rağmen özellikle gençler tarafından Bondegatan isimli semtte bulunan gece kulüpleri sıklıkla tercih edilmektedir. Hellströms isimli gece kulübü kentin en çok ilgi çeken mekanıdır. Bununla beraber The Liffey de canlı müziği ve uzun süren programları ile dikkat çekmektedir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon