Tahran Gece Hayatı

Tahran Gece Hayatı

Warning: DOMDocument::loadHTML(): htmlParseEntityRef: no name in Entity, line: 9 in /home/gezdir/public_html/gezi/inc/Parser.php on line 15

Warning: DOMDocument::loadHTML(): htmlParseEntityRef: no name in Entity, line: 10 in /home/gezdir/public_html/gezi/inc/Parser.php on line 15

Kendine özgü hayat tarzı ve yönetim anlayışıyla ön sıraya çıksa da Tahran gece hayatı ve gece partilerinin gizli eğlencelerin yoğunlukta yaşanıldığı bir kent olarak karşımıza çıktığı için gizli saklı olsa da etkili bir Tahran gece hayatının bölgede var olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Şehirde her ne kadar açık alanlarda eğlence mekanları bulunmuyor olsa da gizli Tahran partilerinin oldukça yoğun bir şekilde yapılıyor olması, kentteki ziyaretçileri şaşırtmaktadır.

tahran gece hayatı

1979 yılından bu yana ülkede alkol ve flört yasağı gibi yasaklar uygulanmaya başlamış olsa da gizliden gizliye yapılan ev partilerinde coşkulu bir şekilde eğlenmek, neşeli zamanlar geçirmek serbest. Ülkede alkol de yasak ancak Tahran gece hayatı genellikle karaborsa üzerinden hemen her türlü içkiyi satın almak mümkün olmakla birlikte, karaborsaya düşen içkilerin fiyatları ise el yakıyor.

Şehirde monoton bir Tahran eğlence yerleri anlayışı olsa da ailelerin çocuklarıyla birlikte gidebildikleri parklar ve cafeler bulunduğu için, arkadaşça oturup sohbet edebileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz. Bar ve disko gibi eğlence yerleri yasak olduğu için genelde gizliden yapılan ev partileri, hareketli gece hayatının adresi olmakla birlikte bu tarz gizli eğlencelerde yakalanırsanız gözaltına alınma riskiniz her zaman vardır.

tahran eğlence yerleri

Dinlenebileceğiniz ve arkadaşlarınızda dostça konuşabileceğiniz restoran ve cafeler elbette ki şehirde bulunuyor olmakla birlikte, bu mekanların genellikle şehir merkezinde yoğunlaştığını söylemek mümkün olmaktadır. Ferdowsi Caddesi şehrin en işlek yerleri arasında yer alıyor olsa da Humeyni Meydanının şehrin tam göbeğinde bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Restoran ve kafeler ise elbette ki bu cadde ve meydan etrafında şekillendiği için bölgenin nispeten biraz daha hareketli olduğunu söylemek de mümkün olmaktadır.

Kent merkezinde kendine has tarihi dokusuyla ön plana çıkan Tahran Malek Cafe & Restaurant, yöresel lezzetlerin sunulduğu ve güler yüzlü bir hizmet anlayışının hakim olduğu bir mekan olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

tahran malek cafe

Cafe alanının oldukça ferah bir ortamda olması ve Grand Bazaar bölgesinin hemen yanında yer olması nedeniyle turistlerin yoğun ilgisini gören bu mekandaki lezzetlerden tatmak ise ortalama 200 TL civarındadır.

Ülkede alkolün yasak olması nedeniyle oldukça geniş bir kapsamlı içki karaborsası oluştuğu için, Tahran gece hayatı fiyatları oldukça maliyetli olabildiğini söylemek mümkün olmaktadır. Ülkede bar ve gazino tarzı yerlerin yasak olduğunu söylemeye bile gerek yok, zira şehirde gece hayatı esas itibariyle oldukça monoton geçiyor. Ancak gizli ev partilerinde arkadaşların birbiriyle buluştukları ve eğlenebildikleri özgür alanlar olarak karşımıza çıkmakla birlikte böyle eğlence ortamında yakalanmanın da belir bir maliyeti elbette bulunuyor.

tahran gece hayatı fiyatları

Genç Tahranlılar için ve elbette ki parası olanlar için bu kentte İbiza tarzından partiler de düzenlemek mümkün, zira evlere kurulabilen özel barlar ve DJ ortamları sayesinde eğlencenin doruklarını yaşamak hiç de zor değil

İran ülkesinin başkenti konumunda olan Tahran konaklama yerleri, büyüklü küçüklü çok sayıda farklı otele ev sahipliği yaptığı için kentte konaklama hizmetlerinin oldukça gelişmiş olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Söz konusu oteller arasında yer alan Homa Tehran 4 yıldızlı bir konforu müşterileriyle buluşturmayı başardığı gibi, havuz ve restoranıyla da müşterilerini kaliteli bir konaklama hizmetiyle buluşturmaktadır.

tahran konaklama yerleri

Şehir merkezinde harika bir bölgeye konumlanmış olan Parsian Evin Hotel, lüks bir konaklama hizmetini konuklarıyla buluşturduğu gibi harika manzarasıyla da misafirlerinin büyük beğenisini kazanmaktadır.

Uluslar arası kalite standartlarında bir otel olarak ön plana çıkan Tahran Parsian Esteghlal International, 5 yıldızlı bir konforu misafirleriyle buluşturabildiği gibi otel içerisinde de pek çok etkinliğin yapılabildiği bir otel olarak dikkatleri üzerin çekmektedir.

tahran persian esteghlal international

Ortalama 221 TL civarında bir ücret karşılığında bir gece konaklayabileceğiniz bu otel, konuklarına sınırsız internet bağlantısı ve müşterilere özen mini bar hizmetini de misafirlerini buluşturmaktadır.

Kentte gece kulüplerinin yasak olduğu bilinmekle birlikte özellikle Kuzey Tahran gece kulüpleri, hükümete yakın olanların işlettikleri ve bu yakınlıklarına güvenerek gizliden gizliye içki satışı yaptıkları biliniyor. Bu kapsamda Super Jordan adındaki mekanın Perşembe gecesinde geç saatlere kadar açık olduğu üstelik önünde uzunca kuyrukların da oluştuğu biliniyor.

tahran gece kulüpleri

Esasında şehirdeki gece hayatının ev partileriyle şekillendiği bilindiği gibi bar tarzında ya da gece kulübü tarzındaki yerlerin Tahran kentinde bulunmadığını göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon