Sakarya Gezilecek Yerler

Sakarya

Ankara ve İstanbul şehirleri arasında önemli bir geçiş noktasın konumunda bulunan Sakarya gezilecek yerler ile geçmişten günümüze çok sayıda farklı kültürel medeniyete ev sahipliği yaptığı için Sakarya gezilecek yerler konusunda son derece etkili bir şehrimizdir. Gezilecek ve görülecek yerler konusunda son derece geniş bir yelpazeden oluşan alternatif seçenekler sunabilen Sakarya gezilecek yerler, doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır.

sakarya gezilecek yerlerÇark Caddesi şehrin en işlek caddesi olmakla birlikte, gece hayatının ve Sakarya eğlence mekanlarının yoğun bir şekilde bulunduğu bölge olarak tanımlanmaktadır. Sakarya gezilecek yerler şehrinin adeta kalbi konumunda bulunan bu cadde, sadece yayalara açık olmasından dolayı rahatlıkla gezilmesi mümkün olmaktadır.

Sakarya’nın İlçesi Karasu Gezilecek Yerler Araştırmasını İnceleyin.

Tarihi zenginliklerinin yanı sıra kültürel birikimiyle de ön plana çıkan Sakarya, çok sayıda farklı tasarım özelliğine sahip olan müzelere de ev sahipliği yapmaktadır.

sakarya müzeleri17 Ağustos depremini etkili bir şekilde yaşamış olan bu güzel şehirde yer alan Deprem Müzesi, ziyaretçileri etkileyen biz özelliğe sahip olduğu için mutlaka gezi rotasına dahil edilmelidir.

Uzayı yeniden keşfetmenize yardımcılı olacak olan Serdivan Planetaryum, çocuklarınızla eğlenceli bir aktivite yapacağınız bir müze olarak tanımlandığı için ziyaretçilerinin çok olduğu bir mekandır.

serdivan planetaryumİçerisinde gökyüzünü tüm ayrıntılarıyla gösteren büyük bir ekranın yer alması sayesinde, uzayda yer alan yıldızların bir çoğunu çıplak gözle seyretmeniz mümkün olmaktadır.

Farklı bir tasarım özelliğiyle ön plana çıkmasının yanı sıra oldukça etkileyici bir atmosferin oluşturulmasında etkili bir mekan olmasından dolayı, Arka Plan Sanat Galerisi ziyaretçileri kendisine hayran bırakmaktadır.

arka plan sanat galerisiGaleride yer ala sergileri takip etmenin yanı sıra mekanın içerisinde yer alan müzik stüdyosuyla tanışarak, kafe kısmında kahvenizi yudumlayarak güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

Kentin tam ortasında konumlanmasından dolayı toplu taşıma araçlarıyla ulaşımının mümkün olduğu Sakarya Müzesi, hemen her yaştan ziyaretçileri kabul eden bir tarihi yapı olarak ön plana çıkmaktadır.

sakarya müzesiMüze içerisinde arkeolojik ve etnoğrafik eserlere de rastlamak mümkün olmakla beraber, Atatürk dönemine ışık tutan pek çok farklı eserleri de görebilmek mümkün olmaktadır.

Özellikle yaz mevsimiyle birlikte Sakarya şehrinde yer alan eğlence mekanlarının da cıvıl cıvıl oldukları bilinmekle birlikte, oluşturulan harika ambiyanslar sayesinde neşeli gecelerin bu şehirde yaşanıldığını söylemek mümkün olmaktadır. Kentte yer alan eğlence yerlerinin daha çok bar ve disko tarzında olduğundan dolayı, daha çok gençlere hitap ettiğini de hemen herkesin kabul ettiği bir gerçeklik olarak karşımıza çıkmaktadır.

sakarya eğlence merkezleriAdapazarı şehir merkezinde yer alan bar ve diskolar daha çok kendine özgü müzikleriyle ön plana çıksa da, zaman zaman ulusal bazda ünlü olan şarkıcıların da bu mekanlarda sahne aldıkları bilinmektedir. Üniversite öğrencilerinin uğrak yerleri arasında yer alan eğlence mekanları, gecelere akmak isteyen ve sabahlara kadar eğlenmek isteyenlere mükemmel seçenekler sunabilmektedir.

Bölgede kimsenin pek bilmediği pek çok tarihi eserin yer alıyor olması sayesinde Sakarya, Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan pek çok yapıta ev sahipliği yapan bir şehrimizdir.

sakarya tarihi yerlerMimar Sinan tarafından yapılmış olan ve tarihi ipek yolunun geçiş güzergahında yer alan Vecihi Kapısı, toplu taşıma araçlarıyla ulaşımın mümkün olması sayesinde kolaylıkla gidilebilmektedir.

Kendine özgü mimari tasarımıyla ön plana çıkan ve Sakarya Nehri üzerinde yer alan II. Bayezıd Köprüsü 1495 senesinde inşa edilen bir tarihi yapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

II bayezid köprüsüŞehir merkezine 30 km mesafede olsa da toplu taşıma araçlarıyla bu köprüye ulaşmak mümkün olduğu için, ziyaretçiler hiç zorlanmadan burayı gezebilmektedir.

Bizans döneminde yapılmış olan bu tarihi yapı, Sakarya Nehriyle Çark Suyunun yakınlaştığı bir bölgeye konumlanmış olan Seyifler Köyü sınırları içerisinde yer alan bir eserdir.

seyifler kalesiŞehir merkezine yaklaşık olarak 30 km mesafede bulunan Seyifler Kalesi, kendine özgü bir karaktere sahip olsa da günümüze bütünüyle kalabilmiş değildir.

Küçük ancak gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alması gereken Sakarbaba Türbesi, Erenler ilçesi sınırları içerisinde yer alan çokça ziyaretçisi bulunan bir tarihi eserdir.

sakarbaba türbesiAilenizle birlikte ziyaret edebileceğiniz bu tarihi türbede, manevi bir atmosferden etkilenmemek elde değildir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon