Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
%100
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
%0
Pakistan Gezilecek Yerleri
Pakistan Gezilecek Yerleri
%0
Venezuela Gezilecek Yerleri
Venezuela Gezilecek Yerleri
%100
Gürcistan Gezilecek Yerleri
Gürcistan Gezilecek Yerleri
%0
İran Gezilecek Yerleri
İran Gezilecek Yerleri
%0
Bulgaristan Gezilecek Yerleri
Bulgaristan Gezilecek Yerleri
%0
Yunanistan Gezilecek Yerleri
Yunanistan Gezilecek Yerleri
%100
Azerbaycan Gezilecek Yerleri
Azerbaycan Gezilecek Yerleri
%0
Rusya Gezilecek Yerleri
Rusya Gezilecek Yerleri
%0
Macaristan Gezilecek Yerleri
Macaristan Gezilecek Yerleri
%0
Katar Gezilecek Yerleri
Katar Gezilecek Yerleri
%0

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:82 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Varşova
Nüfus:37,97 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Taşkent
Nüfus:32,96 milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Bratislava
Nüfus:5,458 Milyon
Moldova Gezilecek Yerleri
Moldova Gezilecek Yerleri
Başkenti:Kişinev
Nüfus:3,546 Milyon
Kazakistan Gezilecek Yerleri
Kazakistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Astana
Nüfus:18,28 Milyon
Portekiz Gezilecek Yerleri
Portekiz Gezilecek Yerleri
Başkenti:Lizbon
Nüfus:10,28 Milyon
Pakistan Gezilecek Yerleri
Pakistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:İslamabat
Nüfus:212,2 Milyon
Paraguay Gezilecek Yerleri
Paraguay Gezilecek Yerleri
Başkenti:Asunsion
Nüfus:6,956 Milyon
İtalya Gezilecek Yerleri
İtalya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Roma
Nüfus:60,36 Milyon
İsviçre Gezilecek Yerleri
İsviçre Gezilecek Yerleri
Başkenti:Bern
Nüfus:8,57 milyon
Venezuela Gezilecek Yerleri
Venezuela Gezilecek Yerleri
Başkenti:Karakas
Nüfus:28,87 Milyon
Devamını Göster
blank

Ucuz Ülke Turları

Binlerce yıl yaşandığı bu dönemlerde her ülkenin gezileri mutlaka değerlendirip kesinlikle gitmeniz gereken yerleri inceledikten sonra oraları görmeniz gerekir. Her ülkenin elbet tarihi bir olay yaşamışlığı ve önemli müzeleri, ülke gezileri eğlence yerleri bulunmakta. Bu kadar liste arasından daha önceden bilinen yaşanmış gezileri derleyerek bir araya toplayıp bilgilerin doğruluğuyla beraber sunuyoruz.

ülke gezileri

Geziler arasında en dikkat çeken noktalar ise yurt dışına çıkan kişilerin genellikle deniz olan bölgelere giderek yaz sıcaklığıyla beraber oraları değerlendirmesidir. Pek tarihi bölgeleri ziyaret edenler olmasa bile aslında edilmesi gerektiğini ve ne kadar önemli tarihi bölgelere sahip ülkelerin olduğunu kaleme alıp yazıyoruz.

Firmaların düzenlediği turlar ile ülke seyahatlerine katılacaksanız eğer gezi rehberiniz ile beraber hareket ederek sizi gezdirdiği bölgeler hakkında detaylı bilgi sunuluyor, oranın önemini o zaman daha iyi anlayıp hem turistik bir gezi yapıyor ve üzerine geçtiğiniz yerlerin ne kadar önemli bölgeler olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

ülke gezilerinde turları inceleme

Turlar genellikle müzelere, tarihi bölgelere sizleri götürmekte olup deniz kenarına sahip bir ülkeye gittiyseniz eğer denize sıfır bir otelde konaklama ihtimaline karşı turistik bölgeleri gezmeniz için ülkelere düzenlenen tur paketlerinden faydalanıp gerçekleştirmeniz önerilir. Tabi bunu ülke turları seçimlerinizi yaparken iyice araştırmanız ne tür hizmetler yer aldığı, nerelere götürdüğü ve gideceğiniz ülkenin önemini içeren yazılarımızı takip edin.

Yüzlerce ülke arasından ülke gezileri için hangisini seçip oraya gitmeliyim diye düşünmek yerine burada bulunan ülkelere ait yazıları inceleyerek bilgi edinip öyle yola çıkmanız şiddetle önerilir. Gideceğiniz yerin nasıl yöresel bilgileri var ve turistik şehirleri nereler ilk defa gidecekler için güncel detay içeren bilgileri inceleyin.

hangi ülkeyi seçmeliyim

Ülke gezileri seçimleriniz arasında mutlaka araştırmadan sonra birde gezi rehberiyle görüşüp buradaki bilgileri teyit ederek, bu şehirlere gidip müzeleri görmek istiyorum diye bilgi alırsanız detaylı yönlendirme yapabilirler. Rehberlerin genelde sabit yerlere sizi götürdüğü için önceden araştırıp bilgi almanız sizin için faydalı olacaktır.

Seyahat planlamak zannedildiği ve dışarıdan görüldüğü kadar kolay olmadığından dolayı keyifli ve kaygısız bir gezi düşünenler ülke gezilerine tur ile katılmanın keyfi için paket satın almalıdır. Yabancı bil ülkede gezi planlayabilmek için öncelikle o ülkenin resmi işlem olarak neler istediğini bilmek gerekir. İnternet üzerinden bu bilgilere ulaşmak mümkündür. Fakat bu işi ilk defa yapacak olan kişi yanlış ve hata yapabilir.

ülke gezilerine tur ile katılmanın keyfi

Tur şirketleri her daim ülkeler ve resmi işleri ile muhatap olduğundan pratikleşmiştir. Ucuza uçak bileti almak ise ayrı bir iştir. Tur şirketlerinin bilet için ayrı departmanları vardır. Departmanda çalışanlar en ucuz biletleri alarak paketi daha ucuza getirmektedirler. Ayrıca ülkelerde konaklama için mekanların ayarlanması, gezilecek mekanların rotasının ayarlanması paketlerin sunduğu kolaylıklar arasındadır.

Son zamanlarda internetten reklam yaparak ucuza tatil vadeden bazı şirketlerle ilgili yaşanan olumsuzluklar neticesinde tur paketleri ne kadar güvenli? sorusunun cevabı çok önem arz etmeye başladı. Bu yıl tatili ucuza mal ettim diye sevinirken son anda gelen mesajlarla tur paketlerinin iptal olduğunu öğrenmek insanlarda büyük hayal kırıklığı yaşadı. Havalimanına gittiğinde şahsına ait biletin alınmadığını öğrenerek yıkılanlar da oldu.

tur paketleri ne kadar güvenli

Tur paketi sakın almadan önce fiyat karşılaştırması yapılmalıdır. Aynı kulvardaki diğer paketlerden çok ucuz olanlardan uzak durulmalıdır. Şirketin, tura katılacak misafirlerini Zorunlu Seyahat Sigortası ile garanti altına alması ise ayrıca önemlidir. Adı duyulmamış şirketler hakkında TÜRSAB’dan acenteler birimi üzerinden araştırma yapılarak tercih edilmelidir.

İnsan hayatında belki bir kere gidebileceği rotalara seyahat ederken hiçbir aksaklıkla karşılaşmadan muhteşem bir gezi hayal ettiğinden ülke turları neleri kapsıyor ise o hizmetleri almak ister. Tur paketi alanlar genellikle prosedürlerle uğraşmak istemeyenlerdir. Bundan dolayı ülke turu paketlerinde vize gibi prosedür işleri genellikle paket içerisinde hazır olarak müşterilere sunulur. Müşteriden birkaç belge ve bilgi talep edilir. Geriye kalan işlemler tur şirketi tarafından halledilir.

ülke turları neleri kapsıyor

Uçak biletinin ucuza mal edilmesi ise ülke turlarının maliyeti açısından ayrıca önemli olduğundan paket içerisindedir. Zorunlu Seyahat Sigortası, Havalimanı vergileri, seçilen otellerde konaklama ücreti, seçilen öğünler, alan ile otel arasındaki transferler, rehberlik hizmetleri paket içerisinde yer almalıdır. Paket içerisinde bazı ekstra geziler konulur. Bu ekstralar genelde ek ücrete tabidir.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü en çok turist ağırlayan ülkeleri açıklayarak tur için en çok tercih edilen ülkeler ve hangi ülkelerin gezilmesi gerektiği konusunda da bilgi vermiş oldu. Ülke turlarındaki tercihler kişilerin ilgi alanlarına göre değişmektedir. Fakat bazı ülkeler vardır ki tarihe, kültüre, doğaya hayran olanların hepsine hitap etmektedir. İşte bu ülkeler tur paketlerinde en ön sıralardadır.

tur için en çok tercih edilen ülkeler

Parfüm kokan dükkanları ve romantizmin ülkesi olan Fransa paketlerde en önlerdedir. Ülkemizden her yıl binlerce kişi Fransa’yı gezmeye gitmektedir. İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, İspanya, Çin, Almanya, Britanya, Rusya, Peru, Balkan ülkeleri en fazla tercih edilen ülkelerdir. Kişi ülke tercihi yapmadan önce ne istediğini ve nasıl bir tatil hayal ettiğini belirlemelidir.

Gezi programlarında dünyayı gezenleri görüp özenerek farklı ülkelere gezi planları yapanlar Bilmediğimiz ülkede gezerken nelere dikkat etmeliyiz? hususunu detaylıca öğrenilerek yola çıkılmalıdır. Her ülkenin kendine has yaşamı ve resmiyeti vardır. Bir ülkeye girmek için vizeyi önceden almak gerekirken bir diğerine kapıda vize alınarak girilir. Vize işlemleri gezinin ilk ve önemli adımıdır.

bilmediğimiz ülkede gezerken nelere dikkat etmeliyiz

Vize işlemlerinin dışında gidilen ülkelerde nasıl gezileceği, nelere dikkat edileceği, yapılması ve yapılmaması gereken hareketler nelerdir konusu ise ayrıca önemlidir. Konaklama ve yemek için hangi bölgeden hangi seçeneklerin tercih edileceğini önceden öğrenmek gerekir. Yabancı ülke toplumlarının özelliklerini bilip ona göre hareket edildiğinde hiçbir problem yaşanmadan keyifli bir seyahat gerçekleştirilir. Örneğin ülkenin inançlarına ters olan bir harekette bulunmamaya özen gösterilmelidir.

Dünyanın en kalabalık ülkesi hangisidir?
Dünyanın en kalabalık ülkesi olarak 1.sırada Çin bulunuyor, yakın zamanda Hindistan Çin'i geçecek gibi gözükmektedir.
Dünyadaki en az nüfusa sahip ülke?
İlginçtir ki 27 kişilik nüfusu ile Sealand ülkesi dünyanın en az nüfusa sahip bir ülkesi olarak 1.sırada yer alıyor.
En çok turist giden ülke hangisidir?
En çok turistin ziyaret odağı olan ülke olarak ilk sırada İspanya yer almaktadır. Paris gibi bir çok özel şehre ev sahipliği yapıyor.
Mutlaka gidilmesi gereken ülkeler?
Eğer bir gün mutlaka geziye çıkacaksanız yurt dışı, önerilerimiz arasında Azerbaycan, Katar, Dubai gibi ülkelere mutlaka gitmenizi öneririz.
En zengin ülke hangisidir?
Dünyanın en zengin ülkesi tabi ki Amerika Birleşik Devletleri'dir. Zenginliği ilk sırasında her zaman ABD yer almaktadır.