Arjantin Gezilecek Yerleri

Arjantin Gezilecek Yerleri

Güney Amerika kıtasının güneyinde yer alan Arjantin gezilecek yerleri ile And Dağları ile Atlas Okyanusu arasındaki sahip olduğu topraklar bakımından dünyanın sekizinci büyük ülkesi olup Arjantin gezilecek yerleri göz kamaştırmaktadır. Güney Amerika kıtasının ikinci büyük ülkesi olan Arjantin, daha önce hiçbir bölgede görülmeyen bitki örtüsü ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kültür miraslarıyla da oldukça dikkat çekicidir.

arjantin gezilecek yerleri

Brezilya sınırında bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Iguaza Şelaleleri, kıtanın en görkemli doğal oluşumları arasında olup ziyaretçiler tarafından genellikle Şeytan Boğazı olarak anılmaktadır.  Dünya Mirası Listesindeki Perito Moreno Buzulu, Patagonia Los Galaciares Milli Parkı içinde yer alıp turistlerin mutlaka ziyaret ettiği en popüler buz kütlesi 30 kilometreden oluşmaktadır.

İnsanda eski pembe dizileri ve tango dansını çağrıştıran Arjantin nerede kalınır sorusu sıklıkla sorulmakla birlikte her bütçeye hitap eden mekanlar bulma konusunda oldukça zengindir. Başkent Buenos Aires merkezinde son zamanlarda lüks oteller ve restoranlarla modern bir görünüme kavuşmuş olan Puerto Madero, hem konaklama ve hem de yeme içme konusunda biraz pahalı bir seçenektir.

arjantin nerede kalınır

Ticaret ve finans merkezi olan Retiro ve çevresinde kalanlar, metro ve otobüslerle başkentin her yerine rahatlıkla ulaşabilmekle birlikte ucuzdan pahalıya her bütçeye uygun mekan bulmak da zorlanmamaktadır. Devasa parklar ve bahçelerle dolu Palermo bölgesinde hızla artan küçük ama şık butik oteller konaklamanın diğer bölgelere göre daha ucuz ve daha seçkin olma şansı vermekte olup merkezden biraz uzaktır.

Dünyanın en ilginç bölgelerinden Patagonya ile Arjantin tur paketleri eşsiz doğal güzellikleri bir arada barındıran ve cenneti andıran milli parklarıyla keşfedilmesi gereken Arjantin için firmalar farklı tur paketleri sunmaktadır. Eşsiz bölgeleri keşfetmekten tarihi değerleri görüp incelemeye kadar uzanan paketlerde, 10 gece 11 gün ile 9 gece 10 gün seçenekleri daha fazla talep görmekle birlikte genellikle İstanbul çıkışlıdır.

arjantin tur paketleri

THY veya KLM Royal Dutch Airlines ile uçulan paketlerde, Arjantin ile Brezilya ve çevresi de gezilecek şekilde ayarlanmakta olup ülke içindeki kara seyahatlerinde özel tur otobüsleri tercih edilmektedir. Sadece Buenos Aires ve Iguaza Turları şeklinde de ayarlanan turların fiyatları kalınacak otelin kalitesine, kalınacak zamana ve gezilecek yerlerin sayısına ve güzergahına göre belirlenmektedir.

Mimari güzellikleriyle baş döndüren Arjantin geçmişinin izlerini takip edebilmek için Arjantin tarihi yerleri orijinaline uygun restore ederek her yıl gelen binlerce turistin gezmesini ve görmesini sağlamaktadır.

arjantin tarihi yerleri

İnsan eli değerek şekillenmiş olan sanat eserleri ve doğal tarihi yapıları ile yerel kültürünü yaşatmaya çalışan ülkede dünyanın dört bir yanından gelen kültürlerin yansınması olan yapıtları da görmek mümkündür.

Ülkenin ikinci büyük şehri ve başkente beş saatlik uzaklıktaki Codoba kentinde bulunan katedral de dahil yapıların büyük bir bölümü 16 yüzyıldaki erken sömürgecilik döneminden kalmadır.

arjantin cordoba katedrali

Erken sömürgecilik dönemi eserlerinin en önemlileri arasında Barok ve Neoklasik mimari stilleriyle yapılmış ve zamanla Arjantinli sanatçıların dokunuşlarıyla değişmiş olan Cordoba Katedralidir.

Başkentte bulunan Plaza de Mayo Meydanı, ülkenin tarihi adına oldukça önemli bir yere sahip olup 25 Mayıs 1810 yılında elde edilen bağımsızlığı halk bu meydanda ilan ettiğinden Arjantinliler adına değerlidir.

arjantin plaza de mayo meydanı

Bağımsızlık meydanı olarak da nitelendirilen meydanda gezilmesi ve görülmesi gereken çok sayıda tarih yapı bulunmakla birlikte turistlerin uğramadan ülkeyi terk etmedikleri yer arasındadır.

Başkentte bulunan Kristof Kolomb Opera Binası diğer adıyla Teatro Colon, Latin Amerika bölgesindeki opera binalarının en güzeli ve en popüleri olup bazılarına göre dünyanın en iyi üçüncü konser salonudur.

arjantin kristof kolomb opera binası

Dünyaca ünlü sanatçıların sahne aldığı yağının muazzam bir akustik yapısı bulunduğundan çeşitli konserler verilmekte olup kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.

Kendilerine has Asado adını verdikleri pişirme yöntemleri bulunan Arjantin yemekleri konusunda oldukça hassas olup hayvanlarının etleri çok lezzetli olduğundan yemeklerinin tadı da muhteşemdir. Asado Argentino yöntemiyle inek ve tavuk etleri de dahil olmak üzere bütün et çeşitlerini en az 6 saat pişirdikten sonra yanında Chimichurri adını verdikleri sosla birlikte tüketmektedirler.

arjantin yemekleri

Güney Amerika kıtasında tüketilen ve aslında İspanya mutfağına ait bir yiyecek olan Empanada, diğer ülkelerdekinden hem boyut hem pişirilme yöntemi hem de lezzet bakımından farklıdır. Hamurun içine et kıyması veya tavuk konularak genellikle fırınlanarak hazırlanan Empanada en güzel halini Arjantinliler yapmakta olup ülkenin bazı yerlerinde kızartarak yiyenler de bulunmaktadır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon