Arjantin Gezilecek Yerleri

Güney Amerika kıtasının güneyinde yer alan Arjantin gezilecek yerleri ile And Dağları ile Atlas Okyanusu arasındaki sahip olduğu topraklar bakımından dünyanın sekizinci büyük ülkesi olup Arjantin gezilecek yerleri göz kamaştırmaktadır. Güney Amerika kıtasının ikinci büyük ülkesi olan Arjantin, daha önce hiçbir bölgede görülmeyen bitki örtüsü ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kültür miraslarıyla da oldukça dikkat çekicidir.

arjantin gezilecek yerleri

Brezilya sınırında bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Iguaza Şelaleleri, kıtanın en görkemli doğal oluşumları arasında olup ziyaretçiler tarafından genellikle Şeytan Boğazı olarak anılmaktadır.  Dünya Mirası Listesindeki Perito Moreno Buzulu, Patagonia Los Galaciares Milli Parkı içinde yer alıp turistlerin mutlaka ziyaret ettiği en popüler buz kütlesi 30 kilometreden oluşmaktadır.

Arjantin Nerede Kalınır

İnsanda eski pembe dizileri ve tango dansını çağrıştıran Arjantin nerede kalınır sorusu sıklıkla sorulmakla birlikte her bütçeye hitap eden mekanlar bulma konusunda oldukça zengindir. Başkent Buenos Aires merkezinde son zamanlarda lüks oteller ve restoranlarla modern bir görünüme kavuşmuş olan Puerto Madero, hem konaklama ve hem de yeme içme konusunda biraz pahalı bir seçenektir.

arjantin nerede kalınır

Ticaret ve finans merkezi olan Retiro ve çevresinde kalanlar, metro ve otobüslerle başkentin her yerine rahatlıkla ulaşabilmekle birlikte ucuzdan pahalıya her bütçeye uygun mekan bulmak da zorlanmamaktadır. Devasa parklar ve bahçelerle dolu Palermo bölgesinde hızla artan küçük ama şık butik oteller konaklamanın diğer bölgelere göre daha ucuz ve daha seçkin olma şansı vermekte olup merkezden biraz uzaktır.

Arjantin Tur Paketleri

Dünyanın en ilginç bölgelerinden Patagonya ile Arjantin tur paketleri eşsiz doğal güzellikleri bir arada barındıran ve cenneti andıran milli parklarıyla keşfedilmesi gereken Arjantin için firmalar farklı tur paketleri sunmaktadır. Eşsiz bölgeleri keşfetmekten tarihi değerleri görüp incelemeye kadar uzanan paketlerde, 10 gece 11 gün ile 9 gece 10 gün seçenekleri daha fazla talep görmekle birlikte genellikle İstanbul çıkışlıdır.

arjantin tur paketleri

THY veya KLM Royal Dutch Airlines ile uçulan paketlerde, Arjantin ile Brezilya ve çevresi de gezilecek şekilde ayarlanmakta olup ülke içindeki kara seyahatlerinde özel tur otobüsleri tercih edilmektedir. Sadece Buenos Aires ve Iguaza Turları şeklinde de ayarlanan turların fiyatları kalınacak otelin kalitesine, kalınacak zamana ve gezilecek yerlerin sayısına ve güzergahına göre belirlenmektedir.

Arjantin Tarihi Yerleri

Mimari güzellikleriyle baş döndüren Arjantin geçmişinin izlerini takip edebilmek için Arjantin tarihi yerleri orijinaline uygun restore ederek her yıl gelen binlerce turistin gezmesini ve görmesini sağlamaktadır.

arjantin tarihi yerleri

İnsan eli değerek şekillenmiş olan sanat eserleri ve doğal tarihi yapıları ile yerel kültürünü yaşatmaya çalışan ülkede dünyanın dört bir yanından gelen kültürlerin yansınması olan yapıtları da görmek mümkündür.

Arjantin Cordoba Katedrali

Ülkenin ikinci büyük şehri ve başkente beş saatlik uzaklıktaki Codoba kentinde bulunan katedral de dahil yapıların büyük bir bölümü 16 yüzyıldaki erken sömürgecilik döneminden kalmadır.

arjantin cordoba katedrali

Erken sömürgecilik dönemi eserlerinin en önemlileri arasında Barok ve Neoklasik mimari stilleriyle yapılmış ve zamanla Arjantinli sanatçıların dokunuşlarıyla değişmiş olan Cordoba Katedralidir.

Plaza de Mayo Meydanı

Başkentte bulunan Plaza de Mayo Meydanı, ülkenin tarihi adına oldukça önemli bir yere sahip olup 25 Mayıs 1810 yılında elde edilen bağımsızlığı halk bu meydanda ilan ettiğinden Arjantinliler adına değerlidir.

arjantin plaza de mayo meydanı

Bağımsızlık meydanı olarak da nitelendirilen meydanda gezilmesi ve görülmesi gereken çok sayıda tarih yapı bulunmakla birlikte turistlerin uğramadan ülkeyi terk etmedikleri yer arasındadır.

Kristof Kolomb Opera Binası

Başkentte bulunan Kristof Kolomb Opera Binası diğer adıyla Teatro Colon, Latin Amerika bölgesindeki opera binalarının en güzeli ve en popüleri olup bazılarına göre dünyanın en iyi üçüncü konser salonudur.

arjantin kristof kolomb opera binası

Dünyaca ünlü sanatçıların sahne aldığı yağının muazzam bir akustik yapısı bulunduğundan çeşitli konserler verilmekte olup kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.

Arjantin Yemekleri

Kendilerine has Asado adını verdikleri pişirme yöntemleri bulunan Arjantin yemekleri konusunda oldukça hassas olup hayvanlarının etleri çok lezzetli olduğundan yemeklerinin tadı da muhteşemdir. Asado Argentino yöntemiyle inek ve tavuk etleri de dahil olmak üzere bütün et çeşitlerini en az 6 saat pişirdikten sonra yanında Chimichurri adını verdikleri sosla birlikte tüketmektedirler.

arjantin yemekleri

Güney Amerika kıtasında tüketilen ve aslında İspanya mutfağına ait bir yiyecek olan Empanada, diğer ülkelerdekinden hem boyut hem pişirilme yöntemi hem de lezzet bakımından farklıdır. Hamurun içine et kıyması veya tavuk konularak genellikle fırınlanarak hazırlanan Empanada en güzel halini Arjantinliler yapmakta olup ülkenin bazı yerlerinde kızartarak yiyenler de bulunmaktadır.

  • 2.04.2019
  • 0
  • 71
YORUMLAR
YORUM YAZ