Belarus Gezilecek Yerleri

Belarus Gezilecek Yerleri

Eski adı Beyaz Rusya olan Belarus gezilecek yerleri bilgisine girmeden 9 milyondan fazla nüfusu ile Doğu Avrupa kısmında yer almakta olup, doğal güzellik alanları ve görkemli tarihi yapılarıyla eski Sovyetler Birliği ülkesidir. Ülkemizden vizesiz olarak gidilebilecek ülkeler arasında bulunması ve ayrıca hem ucuz hem da yakın olmasından dolayı Türk vatandaşlarının tatil ve gezmek için odak noktası olmaktadır.

belarus gezilecek yerler

Belarus Geziecek Yerleri listesinde Svislac Nehri üzerinde bulunup yaya köprüsü ile başkenti tarihi Trinity bölgesine bağlanan Gözyaşı Adası içindeki, Afganistan savaşında şehit düşen 700 askerin anısına inşa edilen şapel dikkatleri çekmektedir. 1932 yılında 53 hektarlık araziye kurulmuş olan Merkez Botanik Bahçelerinin ortasında küçük göleti ve dünyanın farklı kıtalarında yetişen 9 binden fazla bitki bulunduğu piramit yer aldığı gibi Belarus gezilecek yerler oldukça ülke içerisinde fazla sayıda vardır.

Uçakların iniş noktası ve daha fazla alternatif olduğundan Belarus nerede kalınır bakalım önce gezisinde konaklamak için en uygun yer Başkent Misk, nerede kalınır sorusu sorulurken genellikle başkent kast edilerek sorulmaktadır. Başkentte turistlerin için 800’den fazla daire ile 50 civarında otel ve birkaç tane de hotel bulunmakla birlikte turistlerin çoğunluğu rahat ve uygun olduğundan dolayı daireleri tercih etmektedir.

belarus nerede kalınır

Namiga Metro İstasyonuna yakınlığıyla turistik merkezlere yorulmadan ulaşma imkanı tanıyan Tsentralny Districk bölgesinde bulunan konaklama alanları her bütçeye hitap etmektedir. Şehrin ortasında doğa ile iç içe konaklamak isteyenler için Svicloch Nehri kıyısındaki 12 yüzyıldan kalmış izlenimi veren müstakil evleriyle Trinitiy Banliyösü huzurlu konaklama imkanı vermektedir.

Huzur veren geniş park ve bahçeleriyle ziyaretçilerine huzur veren Belarus tur paketleri için, şirketler her bütçeye hitap edecek çeşitli paketleri ile dünyanın en güvenilir şehirlerine gitme imkanı sunmaktadır. Başkent olmasına rağmen sokaklarında farklı kuş türlerinin bulunduğu Minsk Turları bölgeye yapılan ve en fazla talep gören turlar arasında olup kişi başı 299 Euro civarından başlayıp değişmektedir.

belarus tur paketleri

Beyaz Rusya ile birlikte Doğu Avrupa ülkelerinin de dahil edildiği Baltık Turları, İstanbul hareketli olup uçakla başlayıp ülkeler arasındaki yolculuklar lüks tur otobüsleriyle gerçekleştirilmektedir. Dönüş yine uçakla olup dört yıldızlı otellerde konaklama ve ekstra düzenlenen farklı mekan turlarıyla özlenilecek ve tekrar tekrar gidilmek istenecek muhteşem bir gezi imkanı sunulmaktadır.

1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla birlikte Belarus tarihi yerleri, Beyaz Rusya devleti olarak kurulmuş olup tarihi Sovyetler öncesi ve sonrası olarak düşünüldüğünden eskilerden kalma gezilecek yerleri oldukça fazladır.

belarus tarihi yerleri

İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya işgali altında kaldığında büyük yıkım ve soykırımlara maruz kalmış olup Sovyetler zamanında önemli yer tuttuğundan Stalin tarafından yeniden inşa edilmiştir.

Belarus Komünist Partisi Merkez Komitesi tarafından verilen kararla 1943 yılında kurulmuş olan Büyük Vatanseverlik Savaş Müzesi, sergilediği 142 bin parçanın üzerinde eseriyle Pobeditelev Bulvarındadır.

belarus büyük vatanseverlik savaş müzesi

İkinci Dünya Savaşında Alman Nazilerine karşı mücadele eden bölge halkının yaptıklarının hatırlanması için kurulmuş olan müzede 24 sergi alanında sergilenen koleksiyonu 8 kronolojik parçaya ayrılmıştır.

Mimari güzelliği ve manevi anlamı nedeniyle başkentin gezilecek yerleri arasındaki Aziz Simon ve Helena Kilisesi, yapımında kullanılan malzemenin renginden dolayı Kırmızı Tuğla Kilisesi olarak anılmaktadır.

belarus aziz simon ve helena kilisesi

İnşasına finansal destek sağlayan iş adamının ölen iki çocuğunun adları verilmiş olan manevi yapının ön kısmında Başmelek Mikail heykeli ve Urakami Katedralinin çanının birebir kopyası bulunmaktadır.

1939 yılında Lenin Caddesi üzerinde kurulmuş olan Belarus Ulusal Sanat Müzesi 1957 yılına kadar Devlet Sanat Galerisi adıyla anılmış olup 1957den sonra müze statüsüne alınarak kültür tesisi olmuştur.

belarus ulusal sanat müzesi

Ana binasında ve çeşitli şubelerinde toplamda 30 binden fazla eser ve 6 farklı koleksiyonun sergilendiği müzede yerel sanatçıların yanı sıra Avrupalı ve Rus ressamların eserleri de bulunmaktadır.

Herkes tarafından beğenilen sulu ve iştah açıcı Belarus yemekleri genellikle ülkede en popüler sebze olan patatesten hazırlanmakta olup, ülkeye giden herkesin mutlaka tatması gereken lezzetlerdir. Bazı insanların patates krebi olarak nitelendirdiği Draniki ülkenin en ünlü yemeği olup tuzlanmış patatesin bol miktarda yağ içeren tavada kızartılmasıyla yapılıp ekşi krema ve yeşillikler ile servis edilir.

belarus yemekleri

Minyatür ve ince görüntüsüyle özel bir yemek gibi görünmeyen Draniki inanılmaz tadı ve çıtır lezzetiyle vazgeçilmezlerden olup güveçte pişirilen Babka ile yarışacak muhteşemliktedir. Köylüsünden prensine kadar herkesin beğenerek yediği Babka, dökme demir tavada patatesle ince doğranmış soğanların tereyağında kapak açılmadan uzun sürede pişirilmesiyle hazırlanmaktadır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon