Fransa Gezilecek Yerleri

Fransa Gezilecek Yerleri

Avrupa ve dünyanın önde gelen tarihi ve turistik ülkelerinden olan Fransa gezilecek yerleri, çok sayıda tarihi katedral ve saraya ev sahipliği yapmasının yanında muhteşem güzelliğe sahip doğal alanlarıyla da ünlüdür. Yarı başkanlık parlamenter sistemle yönetilen ülkenin ekonomik faaliyetlerinden büyük bir kısmını turizm oluşturmakta olup her yıl Fransa gezilecek yerleri seksen milyon kişi ziyaret etmektedir.

fransa gezilecek yerleri

Fransa gezilecek yerler denilince akıllara en popüler kentlerden biri olduğundan dolayı Paris ilk olarak gelmekte olup aslında ülkede gezilip görülmesi gereken çok fazla şehir ve mekan bulunmaktadır. Çocuklar için de oldukça güzel alanlar barındıran Fransa’da gezilecek yerler arasında bulunan Disneyland, Paris içinde çizgi film kahramanları ve macera tutkunları için hızlı tren gibi eğlence mekanlarının bulunduran temalı parktır.

Fransa Başkenti Paris Uçak Bileti Seçeneklerini İnceleyin.

Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olduğundan dolayı özellikle balayı çiftlerinin yoğunluklu olarak tercih ettikleri Fransa gezisine başlamadan önce nerede kalınır konusunu netleştirmek gerekir. Konaklama için Eyfel Kulesi ve Şanzelize Caddesi gibi ülkenin gözde mekanların bulunduğu ve diğer turistik mekanlara ulaşımın daha rahat olduğu Paris ve çevresinde kalmak daha doğru olacaktır.

fransa nerede kalınır

Ülkeye sadece gezmek ve kültürel faaliyetlere katılmak için gelen misafirlerin her bütçeye hitap eden otellerin bulunduğu ve daha güvenli olan merkezi bir bölgede kalmaları gerekecektir. Klasik Paris anlamına gelen ve çok sayıda restorana ve dünyaca ünlü markaların mağazalarına yakın olan Saint Germain bölgesinde buluna konaklama merkezlerinden biri tercih edilebilir.

Paris başta olmak üzere Fransa Batı Avrupa ülkeleri arasında en gözde turistik alanlardan biri olup Fransa tur paketleri ile köklü kültürel tarihi ve kendine has mimari yapısı mutlaka görülmelidir. Dünyanın en fazla turist çeken bölgelerinden biri olan ülke her kesin hayatında en az bir kere gitmesi gereken destinasyonlardan biri olmakla birlikte Paris turları en fazla tercih edilen turdur.

fransa tur paketleri

Romantizmin şehri olarak bilinen Paris için düzenlenen turlar 2 gece ile başlayıp eklenen şehirler ve turistik mekanların yoğunluğuna ve ulaşım vasıtasına göre 15 geceye kadar çıkmaktadır.  Baştanbaşa Avrupa ülkeleri turu arasında gerçekleştirilen Fransa turları ortalama 999 Euro civarlarında olmakla birlikte genellikle otobüsle yapılmakta olup oldukça keyiflidir.

Fransa Başkenti Paris Gece Hayatı Seçeneklerini İnceleyin.

Kelt Galyalıların ülkede varlığından başlayarak Julias Sezar yönetimindeki Fransa tarihi yerleri için Roma akınlarına kadar geniş tarihi medeniyetinden kalan yerleri ve görkemli mimarisiyle Fransa keşfedilmesi gereken bir yerdir.

fransa tarihi yerleri

Sanatçılar gibi Entelektüel çevreler ve tarihçiler açısından oldukça cezp edici kozmopolit bir yapıya sahip olan ülke turizmdeki başarısını görkemli tarihinin zenginliğine borçludur.

Başkent Paris ve Fransa için sembol olan Eyfel Kulesi 1887 ile 1889 yılları arasında 300 metre yüksekliğinde yüksek endüstri tekniğiyle inşa edilmiş olup Gustave Eiffel tarafından tasarlamıştır.

fransa eyfel kulesi

Ülkenin seyahatlerinde mutlaka gezilen Eyfel Kulesi demirden inşa edilmiş olup yapımında yüzlerce Fransız gönüllü olarak çalışmış ve şans eseri hiçbir insana zarar gelmeden tamamlanmıştır.

1682 yılında inşa edilmiş olan Versay Sarayı, Fransız Barok ve çağdaş mimarisinin en eşsiz şaheserlerinden biri olup Jacques Gabriel ve Philibert Le Roy gibi birçok ünlü mimar tarafından tasarlanmıştır.

fransa versay sarayı

Ülke turizmine büyüm katkı sağlayan saray başkentin 25 kilometre güney batısındaki Versay şehrinde yer alan sarayda zamanında Fransız kral ve kraliçelerin yaşamış olup şimdilerde müze olarak kullanılmaktadır.

Başkentin en önemli kutsal yapılarından biri olan Fransa Notre Dam Katedrali Meryem Anaya hasredilmiş olan ünlü bir Katolik katedrali olup 1163 ile 1345 yılları arasında inşa edilerek hizmete açılmıştır.

fransa notre dam katedrali

Ünlü mimarla tarafından tasarlanmış olan yapı Fransız Gotik mimarisinin en eşsiz örneklerinden biri olmakla birlikte ülkenin manevi sembollerinden olarak UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır.

Dünya mutfaklarına öncülük eden Fransa yemekleri, uluslararası lezzetlere sahip olmakla birlikte av hayvanları özellikle tereyağı ve kaz yağıyla pişirilen tavşandan yapılan et yemekleri sofraların vazgeçilmezidir. Kuyruk yağı ve kaz yağı kullanılmasına rağmen yemeklerde asıl olarak tereyağı kullanılmakla birlikte beşamel sosu başta olmak üzere çeşitli soslar mutfağın en değerli tatları arasındadır.

fransa yemekleri

Ülkenin en favori yemekleri arasındaki Piperada, ülkemizde yapılan şakşukaya benzeyen bir tat olup domates sosu ve baharatlarla pişirilen soğan ve sarımsağın üzerine kırılan yumurtadan oluşmaktadır. Fasulye ve makarnanın içine bolca içinde çamfıstığı bulunmayan pesto sosu olan pistou sosunda karıştırılarak yapılan Pistou Çorbası özellikle Güney Fransa kısmının en popüler yiyeceğidir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon