Hollanda Gezilecek Yerleri

Hollanda Gezilecek Yerleri

Belçika ve Lüksemburg ile birlikte Benelux ülkelerini oluşturan Hollanda, topraklarının büyük bir bölümü Batı Avrupa bölgesinde kalmakta olup Hollanda gezilecek yerleri ile merak uyandıran bir ülkedir. Topraklarının büyük bir kısmı deniz seviyesinin altında bulunduğu için alçak ülke anlamına gelen Netherlands olarak da bilinen ülkenin sembolü yel değirmeni ve toprakların tamamında yetişen lalelerdir.

hollanda gezilecek yerlerÜlkenin lalelerinin güzelliklerini görmek için Mutlak Bahçe anlamına gelen, dünyanın en büyük çiçek bahçelerinden biri olarak bilinen ve Lisse kasabasındaki Keukenhof bölgesine gidilmek gerekir. İlk adı Nieuwe Park olup vefat eden ünlü yazar Joost Van den Vondel anısında Vondelpark olarak değiştirilen, 47 hektarlık alanı kaplayan kamusal kent parkındaki doğal güzellikler kesinlikle görülmelidir.

Kanalları ve muhteşem bir şekilde ışıklandırılmış binalarıyla her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen Hollanda, harika güzellikleri rahatça gezebilmek için Hollanda nerede kalınır sorusuna cevap bulmak gerekir. Konaklama yeri konusunda ülkede gezilecek ve görülecek yerlere ulaşmak, alışveriş merkezlerinde daha kolay gidebilmek için en doğru adres özgürlükler şehri Amsterdam ve çevresindeki bölgelerdir.

hollanda nerede kalınırMimari güzellikleri ve tarihi, kültürel eserleriyle tam bit turizm şehri olan başkentte her bütçeye uygun oteller ve pansiyonlar bulmak mümkün olup tatil dönemlerinde yer bulmak zorlaşmaktadır. Tren yolu istasyonu ve Dam meydanı gibi bölgeler turistlerin yoğun olarak kaldığı yerlerden olup sezonun açılmasıyla birlikte düşük kalitedeki kalan yerler bile çok yüksek fiyatlarla kiralanmaktadır.

Kültürel yapısı ve eğlenceli gece yaşamı ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken Hollanda tur paketleri yurt dışı gezilerinin arasında oldukça yoğun talep almaktadır. Tatilini yurt dışından değerlendirmek isteyenler, yel değirmenlerinin ve lalenin simgesi ülkenin turlarını incelediğinde Promosyon Amsterdem veya Hollanda turlarının kişi başı uygun olduğunu görecektir.

hollanda tur paketleriÜlkenin farklı kentlerine de turlar düzenlenmesine rağmen en renkli şehir konumundaki Amsterdam için özel turlar planlanmaktadır ki renkli bir tatil düşünenler için hem ekonomik hem de idealdir. Hollanda ve kentlerinin içinde bulunduğu Avrupa turları içinde daha fazla rağbet gören Benalux turlarının fiyatları hizmetlerine, kalınacak otelin yıldızına ve gezilecek rotaların sayısına göre değişmektedir.

Avrupa ülkeleri arasında en moderni olarak tanımlanan Hollanda, göz kamaştıran güzellikleri, birbirinden görkemli Hollanda tarihi yerleri ve sanat eserlerinin sergilendiği müzeleri ile görülmeyi hak etmektedir.

hollanda tarihi yerleriGeleceğine destek olması için geçmişinin izlerinin yok etmeyen özgürlüklerin ülkesi, tatilinin gündüzlerini tarihi soluklayarak geçirmek, gecelerinde ise eğlenmek isteyenler için çok ideal bir rotadır.

Başkentin müze meydanı olarak adlandırılan bölgesinde bulunan Rijkmuseum Amsterdam milli bir kurum olup 1800 yılında ilk olarak Lahey kentinde faaliyete başlamış ise de 1808 yılında başkente taşınmıştır.

rijksmuseum amsterdamBirbirinden mükemmel tabloların ve resimlerin büyük yankı uyandırdığı müzede yaklaşık olarak bir milyon civarında eser bulunmakla birlikte mütevazi bir Asya koleksiyonu da görmek mümkündür.

1639 ile 1656 yılları arasında ünlü ressamın yaşadığı evin, 1911 yılında müzeye dönüştürülmesi ile hizmete başlayan yapıya ünlü sanatçının adı verilerek Rembrandt Ev Müzesi olarak isimlendirilmiştir.

rembrandt ev müzesiBaşkentte bulunan müzede sanatçıya ait gravürleri ve onun zamanında yaşaya diğer sanatçıların çalışmaları sergilenmekte olup her yıl yaklaşık olarak 200 bin kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Meşhur Dam meydanında bulunan Amsterdam Kraliyet Sarayı, ülkenin 3 gözde sarayından biri olup kentin yerel yöneticilerine belediye binası olması için 1648 ile 1665 yılları arasında inşa edilmiştir.

amsterdam kraliyet sarayıDaniel Stalpaert ve Jacob van Campen tarafından klasik mimari tarzında tasarlanan yapı, Avrupa ülkelerindeki en değerli yerel yönetim binalarından en çok tanınanı olmakla birlikte 52 metre yüksekliğindedir.

Komşuları başta olmak üzere bütün Avrupa ülkelerinin mutfağından esinlenerek oluşturulmuş olan Hollanda yemekleri batı, kuzey ve güney olarak ayırarak mutfağını incelemek daha doğru olacaktır. Kuzeyde et ve etle yapılan yemekler, güneyde sebze ve çorba ağırlıklı yemekler ülkenin batısında ise mayonezli peynirli yiyeceklerin tüketimi yaygın olup sofralarda acı biber ve Hindistan cevizi popülerdir.

hollanda yemekleriEt ve sebzeyi birleştiren bir yapıya sahip olan Hollanda mutfağında patates kızartmasının yanında ana atıştırmalık olarak peynir kızartması, sebzelerden yapılan garnitürler sofradan eksik olmaz. Genellikle çok yağlı ve baharatlı hazırlanan etlerle birlikte yenilen yemeklerden biri olan Stamppot Boerenkool, yanında yeşil lahana salatası ve patates ezmesi birlikte servis edilir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon