İsviçre Gezilecek Yerleri

Avrupa ülkeleri arasında refah seviyesi en yüksek olan ülkelerden biri olan İsviçre gezilecek yerleri birbirinden güzel doğa harikalarına ev sahipliği yaparak burayı görenlerin nefeslerini kesmektedir. Çocukların dağlarını, hayvanlarını ve hayata mutlu bakan küçük kızını hayranlıkla izlediği Heidi ve dedesinin yaşadığı ülke olup Alp Dağlarının kuzey ve güney yamaçlarına İsviçre gezilecek yerleri konumlandırılmıştır.

isviçre gezilecek yerleri

Her bir köşesi ile insana mutluluk ve huzur veren İsviçre gezilecek yerleri Güney Alplerde bulunan dünyanın en önemli ve en ünlü kayak merkezi St Moritz, kar kalitesini ve yüksekliğini bütün sezon boyunca korumaktadır. Dik yamaçlarına dökülen sularıyla yeşerttiği çeşitli ağaç türlerini görmek isteyenlerin ve damak lezzetine düşkün gurmelerin uğrak yeri olan Montreux, ülkenin gelişen turizmi ile tanınmaktadır.

İsviçre Nerede Kalınır

Zürih ve Cenevre terminallerine uçuşlar yapıldığından İsviçre nerede kalınır sorusunun cevabı bu kentlerde aranmaktadır. Ülkenin en popüler turistik destinasyonlarından biri olmasının yanı sıra kültürel ve ekonomik başkent olarak da kabul edilen Zürih, kalacak yer konusunda her bütçeye sahip misafirlerini memnun edecek durumdadır.

isviçre nerede kalınır

Zürih şehir merkezindeki 4 Aussersihl ve Niederdof bölgesindeki 3, 4 veya 5 yıldızlı oteller hem şehir merkezine hem de turistik alanlara yakın olduğundan daha doğru bir karar olacaktır. Cenevre kentinde ise ulaşım konusunda rahat etmek isteyenlere şehir merkezi, tarihi bir yerde daha uygun fiyatlı butik otel isteyenlere eski şehir bölgesi tavsiye edilirken manzaralı oteller için göl çevresi tercih edilmelidir.

İsviçre Tur Paketleri

Kültürü ve Alp dağlarının eteklerindeki nefes kesen doğası ile Batı Avrupa ülkelerinin gözde turizm mekanlarından olan İsviçre tur paketleri kayak mevsiminde ve festival zamanlarında oldukça yoğundur. Seyahat dönüşünde hayatınız boyunca unutamayacağınız kadar muhteşem güzelliklerde hatıralar derlemek, yüksek dağların oksijenlerini içine çekerek kayak keyfi sürmek için İsviçre ideal bir rotadır.

isviçre tur paketleri

Ülke yüzölçümü olarak çok geniş olmadığından kısa süre içinde birçok bölgesini gezmek mümkün olduğundan genellikle İsviçre turları, Elengant Avrupa Turları veya Benelüx turu ile birleştirilmektedir. Kişi başı 379 Euro civarında ücretle yapılan turlarda, zamansız tasarımlarıyla ünlü saat ve çikolata alışverişi için zaman ayrılmakla birlikte doğal ve kültür eserlerinin de hepsi ziyaret edilmektedir.

İsviçre Tarihi Yerleri

1648’de imzalanan Vestfalya Antlaşması ile resmen bağımsızlığı kabul edilen İsviçre tarihi yerleri topraklarında şahit olduğu savaşlardan ve medeniyetlerden kalan yerleri koruyarak günümüze kadar getirmiştir.

isviçre tarihi yerleri

Pastoral Alp dağları çayırlarından dünyaca ünlü bankalarına kadar çok yönüyle insanların dikkatini çeken ülkede bulunan tarihi eserlerin görkemi, dünyanın en pahalı ülkesi olması gerçeğini saklamaktadır.

İsviçre Basel

Ren Nehri kıyısında kurulmuş olan İsviçre Basel ülkenin üçüncü büyük kenti olmakla birlikte kasaba sakinliğinde kent yaşamının lüksünün yakalanabileceği dünya üzerindeki nadir yerlerdendir.

isviçre basel

Konumu gereği uzun yıllar boyunda taşımacılığın ve ulaşımın merkezi durumundaki şehir, nehrin iki yakasında iki farklı bölgeden kurulmuş olup tarihini koruyan mekanları ve köprüleriyle tam bir mücevherdir.

İsviçre Cenevre

Başkentten sonra ülkenin ikinci büyük kenti İsviçre Cenevre dünya üzerindeki en pahalı kentler sıralamasında ilk on şehir arasında girmekle birlikte kurulduğu gölün etrafındaki lüks yaşamıyla bilinmektedir.

isviçre cenevre

Leman Gölü kıyısında yer alan kent, yılın her dönemi karla kaplı Mont Blanc Dağı ile ünlü olup gürültüden uzak kültürel etkinliklerinin yanı sıra sanat galerileri ve müzeleriyle dikkatleri çekmektedir.

İsviçre Bern

UNESCO Dünya Mirası Listesine alınarak koruma altına alınmış olan İsviçre Bern dünyanın en yaşanabilir şehirlerinde ilk onda yer almakla birlikte tarih severleri memnun edecek güzelliklere sahiptir.

isviçre bern

Orta Çağ kalıntılarının daha yoğun olduğu kentte, tarihi çeşmeler ve tuğladan yapılmış olan evlerinin yanı sıra ülkenin en büyük kutsal yapısı olan Bern Katedrali ve zengin koleksiyonuyla Bern Tarih Müzesine bulunmaktadır.

İsviçre Yemekleri

Batı Avrupa yemek kültüründen etkilenerek meydana gelmiş olan İsviçre yemekleri süt ve süt ürünlerinin yoğu kullanımıyla ünlü olup yemekleri bölgenin iklimine ve kültürüne göre değişmektedir. Süt ürünlerinin yanı sıra ülke mutfağında 450 civarında peynir bulunmakla birlikte dünyaca ünlü peynirleri arasında çeşitli yiyeceklerde kullanılan Emmental ve Gravyer gibi peynirler bulunmaktadır.

isviçre yemekleri

Sosis ve et yemeklerin ağırlıklı olarak tüketildiği ülkede içi jambon ve kaşar dilimleri ile doldurulmuş Cordon Bleu adındaki dünyaca ün kazanmış yemekte Almanya mutfağının etkileri hissedilmektedir. Basel gibi Fransa tarafında yakın olan bölgelerde peynirlerle yapılan yemekler daha fazla tercih edilirken dünya çapında en çok ve en lezzetli çikolatayı üreten ülkede geleneksel tatlılar arasında Fondü bulunmaktadır.

  • 13.05.2019
  • 0
  • 40
YORUMLAR
YORUM YAZ