İtalya Gezilecek Yerleri

Avrupa ülkelerinin dördüncü kalabalık ülkesi olan İtalya insanı etkileyen görkemli İtalya gezilecek yerleri ve dünyaca ünlü kentleri ile her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası olmaktadır. Akdeniz kıyılarında hem keyifli hem de tarihte yolculuk yapmak isteyenler için oldukça ideal bir destinasyon olan İtalya gezilecek yerleri doğal ve tarihi mekanların yanında sunduğu gurme lezzetleriyle de konuklarını mutlu etmektedir.

italya gezilecek yerleri

Doğal güzellikleriyle İtalya gezilecek yerler en değeri adreslerinden biri olan Coma Gölü, dingin ve mavi sularının etrafını saran Akdeniz yeşilliklerinin meydana getirdiği muhteşemlikleri ile görenleri hayran bırakmaktadır. Dünyaca ünlü kayaları ve Antik Roma döneminden kalan patikalarıyla zengin bir görünüme sahip olan Capri Adası, ışıl ışıl sokaklarında gezinerek hayatınızın en güzel gününü geçirmek için idealdir.

İtalya Nerede Kalınır

Batı uygarlığının doğum yeri olarak tanımlanan İtalya, insanı etkileyen tarihi ve moda merkezleriyle turizmin odak noktası olduğundan İtalya nerede kalınır sorusuna verilecek çeşitli mekanlar barındırır. Birbirinden güzel şehirleri ve Akdeniz kıyısındaki sahilleriyle görülmesi gereken yerlerin başında gelmekte olup ülkenin her bir kentinde beş yıldızlı lüks otellerden pansiyonlara kadar çeşitli alternatifler bulunur.

italya nerede kalınır

Ülkenin en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti olan Roma, turistlerin kültürel etkinliklere ve turistik mekanlara yakınlığından dolayı en çok tercih ettikleri yer olup kalmak için uygun 6 bölge vardır. Ulaşım ağına yakın olan Merkez Tren İstasyonu ve çevresi, şehrin en hareketli noktası Tarihi Kent merkezi ile birçok tarihi yapıyı bulunduran Rione I Monti Bölgesindeki oteller tercih edilebilir.

İtalya Tur Paketleri

Akdeniz kıyısında yarımada şeklindeki İtalya tur paketleri Rönesans mimarisi ve lezzetleri yemekleriyle her yıl milyonlarca turisti ağırlamakta olup ülkemizden düzenlenen tur paketleri ile keyifli bir gezi yapılabilir. Her bir kenti birbirinden güzel tarihi ve kültürel değerlerle dolu ülkeye yapılan turlarda, tek başlarında yeterli olduklarından sadece Roma veya sadece Floransa turlarından birine katılmak mümkündür.

italya tur paketleri

Yurt dışı turları arasında oldukça popüler olan İtalya turları, ülkemizin İzmir ve Ankara gibi birçok ilinden kalkışlı olarak düzenlenmekle birlikte en yoğun olan İstanbul hareketli turlardır. Adeta açık hava müzesi konumunda olan ülkenin her bir sokağını ve caddesini karış karış gezmek için Büyük İtalya turuna dahil olmak gerekir ki bur turların maliyeti günümüzde kişi başı 499 Euro kadardır.

İtalya Tarihi Yerleri

Dünyanın tarihi yerler bakımından en zengin ülkelerinden biri olan İtalya tarihi yerleri ülkenin kuzeyinden güneyine kadar her bir kenti ve sokağı ile zamanda yolculuk yapmak için ideal bir destinasyondur.

italya tarihi yerleri

Çizme görünümündeki ülkede yüzyıllar boyunca Roma İmparatorluğun gibi birçok medeniyete ev sahipliği yaptığından tarihi ve kültürel anlamda görülmesi gereken çok fazla alan bulunmaktadır.

İtalya Duomo di Milano

Avrupa kentlerindeki en büyük dördüncü katedral olarak kayıtlara geçirilmiş olan İtalya Duomo di Milano, 1386 ve 1905 yılları arasında yaklaşık 12 bin metrekarelik alana kurulmuş Roma Katolik katedralidir.

italya duomo di milano

500 yıl gibi uzun bir zaman diliminde Neo Klasik, Gotik ve Neo Gotik mimari tarzlarda Leonardo da Vinci ve Giovanni Antonio Amadeo gibi ünlü mimarlar tarafından tasarlanarak yapılmıştır.

İtalya Kolezyum

Ülkenin en önemli tarihi mekanlarından İtalya Kolezyum, Roma döneminde milattan sonra 72 ile 80 yıllarında amfitiyatro olarak inşa edilmiş olup günümüze kadar gelmeyi başarmış dünyanın nadide eselerindendir.

italya kolezyum

Titus Flavius Vespasianus ve Vespasian tarafından tasarlanmış olan 48 metre yüksekliğindeki yapı, Galdyatörlerin kanlı dövüşleriyle halkı heyecanlandırdığı bir arena olarak kullanılmıştır.

İtalya Pisa Kulesi

Şehir katedralinin yapımından yaklaşık olarak 80 yıl sonra manevi yapıdan ayrı bir çan kulesi olarak 1173 yılında inşa edilmiş İtalya Pisa Kulesi, 56 metre yüksekliğinde Roma mimari tarzının yansıtmaktadır.

italya pisa kulesi

Her katına destek sütunları konularak 8 kat olarak inşa edilmiş olan kuleyi diğer kulelerden ayıran en belirgin özelliği 5,5 derecelik eğimidir ki bu durum yapıya turistik değer kazandırmıştır.

İtalya Yemekleri

Dünyanın en zengin mutfaklarından olan İtalya yemekleri bölgelere göre değişiklik göstermekte olup ülkenin kuzeyinde sebzelerle birlikte peynir çeşitleri tüketilirken güneyde deniz ürünleri yoğunluktadır. Ülkenin mutfağında en bilinen ve öne çıkan lezzetleri arasında yüzlerce çeşidi bulunan makarnalar şekillerine ve içlerine konulan malzemelerin çeşitlerine göre değişik isimler verilir.

italya yemekleri

Yemeğin sadece doymak için yenmediği ülkenin yiyecekleri makarnadan ibaret olmayıp ülkenin en lezzetli ve bilinen tatlarının arasında üzerinde peynir, sucuk gibi lezzetlerin bulunduğu Pizza vardır. Spagetti ve Lazanya gibi lezzetlerin yanında içi peynir veya kıymayla doldurulup haşlandıktan sonra üzerine ekşi sos veya domates sosu eklenerek permesan peyniriyle servis edilen Tortellini çok ünlüdür.

  • 15.05.2019
  • 0
  • 87
YORUMLAR
YORUM YAZ