Japonya Gezilecek Yerleri

Japonya Gezilecek Yerleri

Asya kıtasının doğusunda Büyük Okyanusta bir ada ülkesi olan Japonya gezilecek yerleri ile ün katsa bile teknoloji dünyasına kattığı yeni gelişmelere ilave tarihi ve kültürel ve Japonya gezilecek yerleri ile de oldukça gözde bir ülkedir. Uzak Doğu ülkelerinin birçoğunda olduğundan daha fazla keşfedilmesi gereken yeri sınırlarında barındıran ülke, dünyanın en özgün ve eşsiz yerlerinden biri olarak nitelendirilmektedir.

japonya gezilecek yerleri

Dağcılık sporuyla ilgilenen seyahat sever için harika lokasyonların bulunduğu ülkede en değerli Japonya gezilecek yerleri arasında Fuji Dağı olup 2013 yılında beri UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan dağ muhteşemdir. Meiji Tapınağı ve Hazineler Müzesini de içinde barındıran, ülkenin en büyük şehir parklarından biri olan Yoyogi Park, eski cam ağaçlarının gölgesinde yürüyüş yapmak isteyenler için idealdir.

Ülkede konaklama masrafları çok yüksek olup ciddi bir gider oluşturduğundan dolayı Japonya nerede kalınır sorusu için gezi planlayanların ilk olarak seçenekler arasında sorunun cevabını bulmaları gerekir. Aslında ülkede kalmak için alışık olduğumuz az yıldızlı çok yıldızlı otellerin dışında farklı alternatifler bulunmakla birlikte bütçe hesaplamaları ve nasıl bir ortamda kalınmak istendiğine göre seçilebilir.

japonya nerede kalınır

Turistik amaçlı yapılan gezilerde konaklama yapılacak mekanların ulaşıma ve merkeze yakın olması vakit kaybının azalması ve turistik alanlara daha hızlı ulaşmayı sağlayacağından önemlidir. Ülkede merkezi bölgelerde insanların sadece gece uyumasına göre ayarlanan kapsül oteller, geleneksek Japon otelleri Ryokan Lar ve daha ucuz Minshuku adı verilen yerler alternatif olarak bulunmaktadır.

Uzak Doğu ülkelerinden Japonya ve coğrafyasının uzak da olsa kendisine has kültürünü tanımak ve görülmesi gereken yerlerine gitmeyi sağlayan Japonya tur paketleri ile gezmek için vakit kaybetmemelidir. Hiçbir ülke ile sınırı olmayan bir ada ülkesinde yaşamın nasıl olduğunu ve dünyayı değiştiren insanların neler ürettiklerini yerinde keşfetmek ufuk açıcı olacak, bambaşka deneyim sunacaktır.

japonya tur paketleri

Ülkemizden çok uzaklarda olan ülkenin kentlerinin gezileceği Büyük Japonya turları planlamaları yapılırken bazen birkaç Uzak Doğu ülkeleri bir araya getirilerek hazırlanan turlar da bulunmaktadır. Sakura zamanında açılan kiraz ağaçları ile görsel bir şölen izlemek, Japonya kültürel yapısına ve tarihine yakından şahitlik etmek için ortalama 2000 ile 3000 Euro arasında bir maliyet çıkmaktadır.

Kıyafetleriyle yemeğiyle farklı dünyasıyla doğan güneşin ülkesi olarak nitelendirilen Japonya tarihi yerleri geçmişinden kalma izleri günümüze aktaran yerleri ve kültürüyle keşfedilmesi gereken bir deryadır.

japonya tarihi yerleri

Çok sayıda tapınağıyla bilinen ülkede dünya insanların merak ettiği Fushimi İnari Tapınağı gibi daha nice kutsal mekanların yanında tarihindeki ciddi yaranın anısına yapılan Hiroşima Barış Anıt Müzesi gezilmelidir.

Budist inancının Rinzai mezhebine ait olan değerli mabet olan Japonya Kinkakuji, Kyato kentinin Kikoto ilçesinde 1397 yılında inşa edildikten sonra savaşlarda ağır yara almış fakat kısa sürede onarılmıştır.

japonya kinkakuji

Orijinal haline uygun şekilde restore edilmiş olan Kinkakuji Tapınağı, ülkenin en önemli turistik mekanlarından biri olup 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınmıştır.

Himeji kentine hakim bir noktaya 1346 yılında inşa edilerek konumlandırılmış Japonya Himeji Kalesi, 46 metre yüksekliğinde 83 bina kompleksini içine alarak Japon mimarisinin en mükemmel örneğini oluşturur.

japonya himeji kalesi

1600’lü yıllarda tadilattan geçirilen kale, dünya savaşlarından ve afetlerden hiçbir hasar almadan korunmuş olup 1993 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınarak ülkenin turizmine hizmet etmektedir.

Atom bombası kubbesi adıyla da anılan Japonya Hiroşima Barış Anıtı, İkinci Dünya Savaşının yaşandığı 1945 yılında Amerikan devletinin Hiroşima kentine attığı atom bombasında hayatını kaybedenlerin anısınadır.

japonya hiroşima barış anıtı

Ülkeye gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettiği aynı zamanda ülke halkının da yaşananları unutmamak için devamlı ziyaret ettiği anıt, 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınmıştır.

Uzak Doğu ülkelerinin yemeklerine çok benzeyen Japonya yemekleri oluşturan malzemelerin ana ve asıl lezzetlerinin kaybolmaması için çok az baharat ve yağ kullanılmaktadır. Ülkenin ulusal karakterini ve lezzet tercihini yansıtan yemeklerde mümkün olduğu kadar mevsimsel sebze ve meyveler kullanılmaya özen gösterilir ki bu da lezzetlerinin doğal ve sağlıklı olmasını sağlar.

japonya yemekleri

Japonların diğer milletlere göre daha uzun yaşamalarına neden yeme alışkanlıkları ve sağlıklı beslenmeleri gösterilmekte olup pirinç pilavı yani Gohan neredeyse her öğün tüketilen bir lezzettir. Çiğ balıktan hazırlanarak genelde soya sosu ve wasabinin karışımından elde edilen sosa karıştırılarak yenilen Sashimi ve kurutulmuş yosun ile kaplı sushi pilavından yapılan Onigiri ülkenin popüler tatlarıdır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon