Kanada Gezilecek Yerleri

Kanada Gezilecek Yerleri

Dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden Kanada gezilecek yerleri içerisinde geniş topraklarının yüzde onunu kaplayan muhteşem gölleri ve maviyle yeşilin her tonunun yansıdığı Kanada gezilecek yerleri ile tam turizm cennetidir. Farklı milletlerin bir araya gelmesiyle oluşan kültürleri kadar doğal güzellikleriyle de dikkatleri çeken ülke, her yıl binlerce turisti ağırlayarak onlara unutamayacakları bir tatil keyfi sunmaktadır.

kanada gezilecek yerler

Ülkeye gidenlerin mutlaka görmeleri Kanada gezilecek yerleri başında, üç farklı şelalelin birleşmesinden oluşan ve dünyanın ters akan tek şelalesi olma özelliğine sahip dünyanın en meşhuru Niagara Şelalesidir. 1832 yılında Amerika ile yaşanan savaşta önlem amaçlı kurulmuş olup 2007 yılından beri UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan 202 km uzunluğundaki Rideau Kanalında mutlaka botla gezme sefası yaşanmalıdır.

Dünya üzerindeki en yaşanılacak ülkelerden biri olan bu ülke için uçakla en az 12 saatlik yolculuktan sonra ulaşıldığında Kanada nerede kalınır konusu da halledilir ise keyifli günler sizi bekliyor olacaktır. Ülkemizden direkt uçuşların bulunduğu Vancouver kenti ülkenin en turistik şehirlerinden biri olmasından dolayı gelen turistlerin büyük bir kısmı konaklamak için burayı tercih etmektedir.

kanada nerede kalınır

Vancouver kentindeki lüks mekanlarıyla Coal Harbour, iş merkezlerine yakın West End ile şehir merkezine yakın olup uygun fiyatlı otellerin bulunduğu Downtown bölgesinden biri tercih edilebilir. Ülkenin en gelişmişi olan Toronto kentinin konaklama konusunda en popüler bölgesi Yorkville olup her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulmak mümkün olup dileyen Fashion District bölgesini de tercih edebilir.

Soğuk havası ve kimsenin birbirine uzun süre yabancı kalamadığı sıcak kanlı insanlarıyla ünlü olan Kanada tur paketleri içinde Niagara Şelalesi gibi doğal güzellikleri sınırlarında barındırdığından tur paketleri düzenlenmektedir. Dünyanın yüzölçümü bakımından en büyük ikinci ülkesi olan Kanada için hazırlanan geziler geniş coğrafyasından dolayı Toronto turu veya Vancouver turu olarak şekillendirilerek sunulmaktadır.

kanada tur paketleri

Doğal kaynakları sayesinde dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerden olmasıyla dikkatleri çeken ülke, çok uzak olmasına rağmen turlara katılıp güzelliklerini keşfetmek için gidenlerin sayısı oldukça yüksektir. 5 gece 6 günlük Toronto turları yaklaşık 719 Euro civarından başlayarak gezilecek yerlerin sayısına, otellerin konaklama imkanların ve uçak biletlerinin sınıfına göre değişiklik göstermektedir.

Avrupalı Eskimo İnuitlerin ilk olarak gelip yerleştiği Kanada tarihi yerleri milattan sonra bir dönemde Vikingleri misafir etmiş olmakla birlikte geçmişindeki diğer medeniyetlerin mirası olan tarihi yerleri ile dikkatleri çekmektedir.

kanada tarihi yerleri

Fransa ve Britanya rekabetine ve Amerika savaşına sahne olmuş olan ülkede, o dönemlerin hatırasını saklayan Savaş Müzesi ve insanlık tarihine dair eserlerin bulunduğu Royal British Columbia Müzesi görülmelidir.

Quebec Eyaletinde Latin Mahallesi olarak da adlandırılan tarihi mahalle Kanada Old Qebec, yılında Samuel de Champlain tarafından 1608 yılında kurulmuş olup zamanla askeri ve idari merkez haline gelmiştir.

kanada old quebec

Upper Town’da Aziz Luis Kalesi sitesinin bulunduğu mahalle, 1800lü yıllardan beri koruma altına alınmış olmakla birlikte kaleleri ve eşsiz manzarasıyla ülkenin en turistik merkezlerindendir.

Old Montreal bölümünde Aziz Sulpice Caddesinde yer alan Kanada Notre Dame Bazilikası, 1830 yılında Roma Katolik Kilisesi olarak hizmet vermeye başlamış olup ünlü mimarlar tarafından ortak olarak tasarlanmıştır.

kanada notre dame bazilikası

Gotik Revival mimari tarzında inşa edilmiş olan kutsal yapının uzunluğu 79 m, genişliği 46 metre olup derin iç tavanı altın yaldızlarla mavi renklerle süslenmiş ve dini heykellerle donatılmıştır.

Ottowa nehrinin güneyinde en değerli yapıtlarından biri ile taçlandırılmış Kanada Parliament Hill, halk arasında tepe olarak bilinmekle birlikte 1859 yılından beri Parlamento Binası olarak hizmet vermektedir.

kanada parliament hill

Marshall Wood, Thomas Scott ve Calvert Vaux gibi ünlü mimarlar tarafından Gotik Revival mimari tarzıyla tasarlanmış olan yapı, parlamento binası olarak kullanılmadan önce askeri üs olarak kullanılmıştır.

Çeşitli milletlerden insan topluluklarının bir arada yaşadığı ülkede farklı kültürlerin mutfaklarından etkilenerek kendine özgü bir tarzı olmayan Kanada yemekleri ve lezzetlerini oluşturmuştur. Kozmopolit nüfusunun etkisiyle ülkenin farklı yerleşim yerlerinde bölgelerin özelliklerine göre yemek kültürü oluşturmuş olup deniz kıyısında yaşayanlar zeytinyağlı deniz ürünlerini daha yoğun tüketmektedir.

kanada yemekleri

İç kesimlerde ise kırmızı et ve tavuk ile yapılan yemekler tercih edilirken geleneksel Kanada mutfağında farklı cinste etlerin bir araya getirilmesiyle yapılan bir tart olan Cipaille oldukça meşhurdur. Patates kızartmasının üstüne eklenen peynir ve soslarla Fransız usulü hazırlanan Quebec Poutine ve çeşitli biberlerle süslenen sığır etinden yapılan Ginger Beef ülkenin diğer popüler lezzetleridir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon