Kazakistan Gezilecek Yerleri

Kazakistan Gezilecek Yerleri

Orta Asya kıtası içerisinde yer alan Kazakistan ülkesine uğramak isteyen ziyaretçiler için Kazakistan gezilecek yerleri keşfetme hususunda çok sayıda alternatif sunulmaktadır. Türk ve Müslüman kültürünün etkilerinin yoğun bir şekilde hissedildiği bölgede Kazakistan gezilecek yerleri geçmişten günümüze kadar gelebilmeyi başaran çok sayıda tarihi ve kültürel simgeler bulunmaktadır. Kazakistan gezilecek yerleri içerisinde başkenti Astana yeni adıyla Nursultan sınırları içerisinde yer alan Barış ve Uzlaşma Sarayı, kendine has mimari yapısı ile çok sayıda ziyaretçinin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

kazakistan gezilecek yerleri

Bir çok tarihi yapı ile Kazakistan gezilecek yerler içerisinde sinema, tiyatro ve konser gibi kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenmektedir. Almatı şehri noktasında yer alan ve dini bir öge olarak dikkat çeken Zenkov Katedrali, görülmeye değer bir diğer yapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Buraya farklı sebepler ile gelen misafirler için Kazakistan nerede kalınır hususunda farklı alternatifler bulunmaktadır. Başkent Astana bölgesi başta olmak üzere oldukça modern bir şekilde planlanan ülke toprakları içerisinde her bütçeye ve zevke hitap edecek şekilde hizmet sunan otel ve konaklama tesisleri yer almaktadır.

kazakistan nerede kalınır

Astana noktasında şehir merkezine yakın bir konumda yer alan Hotel İnju On Baraeva ve Apartments Grand Alatau gibi tesisler için 2 ay öncesinden rezervasyon işlemi gerçekleştirildiği takdirde uygun fiyat seçeneklerini elde edebilmek mümkün olmaktadır. Bölgede uygun fiyatlar ile belirli bir kalite seviyesinde hizmet veren Real Hostel gibi konaklama tesisleri de yer almaktadır.

Bu noktaya seyahat acenteleri aracılığı ile gelmek isteyen müşteriler için farklı bölgeleri de içeren çeşitli Kazakistan tur paketleri satışa sunulmaktadır. Farklı şirketler tarafından gerçekleştirilen turlarda konaklama ve uçak bileti gibi giderler ile birlikte rehberlik hizmetleri talep edilen bedeller içerisinde yer almaktadır. Özbekistan ve Kırgızistan gibi bölgeleri de içeren paketlerde müşterilerden yaklaşık olarak 2300 dolar ücret talep edilmektedir.

kazakistan tur paketleri

Talep edilen ücret dahilinde 10 gün sürecek bir maceraya başlangıç yapabilmek mümkün olup turun süresinde yaşanan değişimlere bağlı olarak talep edilen ücretlerde artışlar meydana gelebilmektedir. Acenteler tarafından talep edilen bedellerde çift kişilik konaklama için kişi başına ücret belirlenmekte olup, etkinliklere tek başına katılım gösteren misafirlerden daha yüksek ücret alınabilmesi söz konusudur.

Oldukça köklü bir uygarlığa sahip olan ülkeye gelecek olan misafirler için Kazakistan tarihi yerleri görebilme hususunda ülke içerisinde birçok seçenek bulunmaktadır.

kazakistan tarihi yerleri

Astana noktasında yer alan Nur Astana Cami ile birlikte Almatı bölgesindeki Cumhuriyet Meydanı ve Devlet Merkez Müzesi örnek olarak gösterilebilir.

Orta Asya bölgesinin en büyük 3.camisi olan Kazakistan Nur Astana Camii başkent sınırları içerisinde yer almaktadır. 40 m yüksekliğe sahip olan Cami, toplam 7 bin kişilik kapasitesi ile dikkat çekmektedir.

kazakistan nur astana camii

Görkemli yapısı ile dikkat çeken Cami, yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir.

Almatı bölgesinde çeşitli etkinliklere ve resmi törenlere ev sahipliği yapan Kazakistan Cumhuriyet Meydanı 1980 yılından bu yana hizmet vermektedir. Orta kısmında yer alan Bağımsızlık Anıtı ile dikkat çeken meydanın etrafında birçok çiçek bahçesi bulunmaktadır.

kazakistan cumhuriyet meydanı

Bölgenin merkezi konumunda yer alan meydan içerisinde Başkanlık Sarayı ve Devlet Müzesi gibi yapılar da kendine yer edinmektedir.

Orta Asya bölgesinin en eski müzelerinden birisi olan Kazakistan Devlet Merkez Müzesi içerisinde Tunç Devri’nden kalma birçok eser yer almaktadır. Toplamda 300’ü aşkın tarihi ve sanatsal esere ev sahipliği yapan müzenin yer aldığı bina 1985 yılından bu yana hizmet vermektedir.

kazakistan devlet merkez müzesi

Bölgede yapılan arkeolojik kazılar esnasında elde edilen eserler bu müze içerisinde sergilenmektedir.

Kazakistan ülkesinin oldukça köklü bir tarihe ve kültüre sahip olması ile birlikte ülke Kazakistan yemekleri noktasında birçok seçeneğin meydana gelmesi söz konusu olmuştur. Her zevke hitap edecek yemekleri ülke mutfağı içerisinde görebilmek mümkündür. Orta Asya Türk kültürü etkilerinin yoğun bir şekilde görülebildiği ülke mutfağında sebze ve etin bir arada yer alması ile dikkat çeken Beşparmak adlı yemek, yaygın bir şekilde tüketilmektedir.

kazakistan yemekleri

Nevruz dönemlerinde yöresel unsurlar ile hazırlanan ve ülke mutfaklarını süsleyen Kesbe Koje Çorbası, tadılmaya değer bir diğer lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır. Tatlı seven misafirler için kızarmış hamur kullanılarak elde edilen Çelpek isimli yiyecek ön planda yer almaktadır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon