Macaristan Gezilecek Yerleri

Macaristan Gezilecek Yerleri

Orta Avrupa ülkeleri arasında gezilecek yerleri bakımından en ilginç mekanlara ve tarihi eserlere sahip olan Macaristan gezilecek yerleri ülkeye gelen turist sayısı bakımından da oldukça yüksek sayıya sahip bir ülkedir. Bu sayıyla Macaristan dünya üzerinde turist çeken ve tatil için en çok tercih edilen popüler ülkeler arasında ilk 20 arasında yer almakta olup gelen turistler ülkeden memnun ayrılmaktadır.

macaristan gezilecek yerlerÜlkede en çok ziyaret edilen yerler arasında Aziz Stephen Bazilikası ve Matthias Church bulunmakla birlikte özellikle tarihi yapılar olarak pek çok güzel eser ziyaret için gelecek olanları beklemektedir. Bu yapıların büyük bir çoğunluğu ise UNESCO Dünya Mirası olarak koruma altına alınmış olup daha uzun yıllar ziyaretçilerine ev sahipli yapacaktır.

Orta Avrupa Karpatlar bölgesinde yer alan Macaristan ülkeye gelenlerin nerede kalınır sorusuna farklı bütçelere hitap edecek şekilde çok farklı alternatifler sunmaktadır. Ülkeye gezmeye gelenlerin konaklama için genellikle seçtikleri şehir ülkenin başkenti Budapeşte olup burada da yine her bütçeye uygun konaklama seçenekleri sunulmaktadır.

macaristan nerede kalınırBudapeşte şehrine gelenlere lüks ve pahalı otelde konaklamak isterse bu konuda tavsiye edilen yer Budavar Bölgesi olmakta uygun fiyata konaklama isteyenlere ise Peşte denilen bölgede pansiyon ve uygun otel seçenekleri sunulmaktadır. Lüks ve köklü otellerden biri olarak Four Seasons Hotel Gresham Palace Budapest örnek gösterilebilmek ile birlikte bu otel 1906 yılında inşa edilmiş olup 2004 yılında günümüzdeki haline kavuşmuş ve otel olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Avrupa tatiline çıkmak isteyenlerin ilk seçenekleri arasında yer alan Macaristan için pek çok tur şirketi farklı rotalarda tur paketleri hazırlayarak bu ülkenin tüm güzelliklerini ziyaretçilere sunmak üzere çalışmalar yapmaktadır. Ülkemizden en çok İstanbul çıkışlı olarak yapılan turlar arasında uçakla yapılan yolculuk seçeneklerinin yanı sıra otobüsle de Macaristan tur paketleri hazırlanmaktadır.

macaristan tur paketleriTurlar arasında konaklama günübirlik geziler mutlaka görülmesi gereken yerlerin gezilmesi ve yöresel yemeklerin tadılması gibi olmazsa olmazların gerçekleştirildiği farklı fiyatlı seçenekler bulunmaktadır. Bu turlardan birinde Orta Avrupa turu şeklinde yapılan turda uçakla yolculuk yapılması söz konusu olurken 7 gece 8 gün ülkede kalınmaktadır.

Günümüz itibariyle dünyanın en popüler gezi durakları arasında yer alan Macaristan, etkili bir tarihi dokusu bulunan ve çok sayıda turistik yerlere ev sahipliği yapan bir ülke konumundadır. Macar sanat koleksiyonunun eşsiz eserlerine ev sahipliği yapan Buda Kalesi, kendine özgü mimari dokusuyla zihinlerde iz bırakmayı başarmaktadır.

macaristan tarihi yerlerİçerisinde gotik tarzındaki sunakların yanı sıra çok sayıda farklı özelliğe sahip heykellerin bulunuyor olması ziyaretçileri kendisine hayran bırakmaktadır.

1904 yılı itibariyle inşa edilmiş olan Parlamento Binası başkent Budapeşte sınırları içerisinde yer aldığı için şehrin simge yapıları arasında yer almaktadır. Günümüz itibariyle ulusal meclisin de içinde yer aldı bu tarihi bina, ülkenin en popüler uğrak yerleri arasında yer aldığı için çok sayıda turistin ilgisini de çekmektedir.

macaristan parlamento binası315 metre yüksekliğindeki parlamento binasının neogotik mimari tarzının tüm özelliklerini yansıtıyor olması, ziyaretçiler tarafından beğeniliyor olmasının en temel sebepleri arasında yer almaktadır.

Budapeşte şehir merkezinde yer alan bu Kahramanlık Meydanı, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Macaristan ülkesinin simgesi konumunda bulunan bir tarihi yapı olduğu bilinmektedir.

macaristan kahramanlık meydanı1896 yılı itibariyle inşa edilmiş olan Kahramanlık Meydanı, Macaristan ülkesini kuran 7 farklı kabilenin liderlerinin heykelleriyle süslü olduğu da bilinmektedir.

Gotik mimari tarzının güzel örneklerinden birisi olan tarihi Matthias Kilise binası 1255 yılı itibariyle inşa edilmiştir.

macaristan matthias kilisesiİlk inşa edildiği günden günümüze kadar geçen süre içerisinde sürekli restore edilen Matthias Kilisesi, tam bir tarihi yapıt olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kendine özgü yemekleriyle tanınan Macaristan çok sayıda farklı lezzeti içeriğinde barındıran oldukça zengin bir mutfağa sahip olduğu içim çok sayıda yöresel yemeğe ev sahipliği yapmaktadır. Paprika ülkenin en tanınan yemeği olduğu için ülkeyi ziyarete gelen turistler tarafından sıklıkla tercih edilmek birlikte, ağızlarda bıraktığı lezzet bakımından mükemmel olarak sınıflandırılmaktadır.

macaristan yemekleriÜlkenin aşırı lezzetli ve doyurucu yiyeceği ise Langos adı verilen atıştırmalık olduğu bilindiği için hemen her restoranda bu sıra dışı yemek rahatlıkla bulunmaktadır. Esasında Langos bizdeki pideye benzemekle birlikte pizzayı andıran bir görünüme de sahip olduğu bilinmektedir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon