Pakistan Gezilecek Yerleri

Güney Asya bölgesinde yer alan Pakistan noktasına seyahat etmek isteyen ziyaretçiler için Pakistan gezilecek yerleri keşfetme hususunda mevcut olan seçenekler sayesinde keyifli bir şekilde vakit geçirebilmek mümkündür. Ülkenin en büyük kentleri arasında yer alan Pakistan gezilecek yerleri kendine yer edinen Lahor noktasında bulunan ve Babürlüler döneminde imar edilen Badshahi Camisi, kırmızı taşlı yapısı ile dikkat çekici bir niteliğe sahiptir.

pakistan gezilecek yerleri

1673 yılında inşaat çalışmaları tamamlanan cami günümüze kadar gelmeyi başarmış olup yöreyi ziyarete gelen birçok misafirin ilgi odağı konumunda yer almaktadır. İslamabad kent sınırları içerisinde yer Pakistan gezilecek yerler arasında alan ve arzu eden katılımcıların üst kısımdan atlayış yapabilme imkanına sahip olduğu MargalaHills adı verilen yapı da görülmeye değer bir diğer rota olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pakistan Nerede Kalınır

Dünya üzerindeki pek çok noktadan ziyaretçiye ev sahipliği yapan Pakistan bölgesinde belirli bir süre boyunca konaklama isteyen misafirler için Pakistan nerede kalınır hususunda çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Farklı zevklere ve bütçelere hitap edecek şekilde değişkenlik gösteren konseptleri ile hizmet sunan konaklama tesisleri içerisinden en uygun tercihi yapabilme adına kapsamlı bir araştırma yapmak faydalı olacaktır.

pakistan nerede kalınır

Seyahatlerini belirli bir plan dahilinde gerçekleştiren katılımcılar, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak cazip fiyat seçeneklerini yakalayabilme şansı elde etmektedir. Lahor bölgesinde şehir merkezine yakın bir noktada yer alan BnB Hotel ve Hotel Super Seven gibi tesisler ile birlikte Pak Inn Hotel gibi cazip seçenekler sunan tesisler de bulunmaktadır.

Pakistan Tur Paketleri

Uluslararası düzeyde hizmet veren ve kurumsal bir yapıya sahip olan seyahat acenteleri Pakistan tur paketleri ile noktasına gitmek isteyen müşterileri için çeşitli tur paketleri seçenekleri oluşturmaktadır. 9 günlük tatili içeren tur paketleri kapsamında müşterilerden yaklaşık olarak 305 Euro ücret talep edilmektedir.

pakistan tur paketleri

Tur şirketleri tarafından belirlenen fiyatlarda çift kişilik odada kalmak suretiyle bir çalışma yapılmakta olup etkinliklere tek başına katılım gösteren müşterilerden daha yüksek ücret talep edilmesi söz konusudur. Tur Paketi kapsamında talep edilen bedellere ulaşım ve konaklama gibi masraflar ile rehberlik ve şehir gezileri gibi hizmetler dahil edilmektedir. Tur için talep edilen ücretlerde dönemsel olarak değişiklik yapılabilmesi söz konusudur.

Pakistan Tarihi Yerleri

Oldukça köklü bir mirasa sahip olan Pakistan tarihi yerleri sınırları içerisinde yer alan tarihi yerleri Unesco tarafından koruma altına alınmakta ve tarih turizmine ilgi duyan ziyaretçilerin hizmetine sunulmaktadır.

pakistan tarihi yerleri

Bölgede öne çıkan tarihi rotalar arasında Lahor Hayvanat Bahçesi, Lahor Müzesi ve Kargah bulunmaktadır.

Pakistan Lahor Hayvanat Bahçesi

1872 yılından bu yana hizmet veren Pakistan Lahor Hayvanat Bahçesi, Güney Asya bölgesinin en büyük hayvanat bahçesi olması nedeni ile ön planda yer almaktadır.

pakistan lahor hayvanat bahçesi

Hayvanat bahçesi içerisinde yaklaşık olarak 140 farklı canlı türü yaşamını sürdürmekte olup, alan aynı zamanda çeşitli bitkilerin yer aldığı floraya da ev sahipliği yapmaktadır.

Pakistan Lahor Müzesi

Bölgenin en seçkin yapılarından birisi olması nedeni ile yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin ilgi odağı konumunda yer alan Pakistan Lahor Müzesi içerisinde Babür ve Sihizm döneminden birçok eser yer almaktadır.

pakistan lahor müzesi

El yazması, halı ve ahşap işleme ürünleri gibi sanatsal eserlerin yer aldığı müzeyi ziyaret ederek oldukça keyifli bir şekilde vakit geçirebilmek mümkündür.

Pakistan Kargah

İslamabad kentine yakın bir noktada yer alan Pakistan Kargah, içerisinde yer alan ve Budizm dönemini yansıtan kabartma eserleri ile dikkat çekmektedir.

pakistan kargah

6.yy döneminden kalma pek çok esere ev sahipliği yapan bölgede yer alan tahta asma köprü de görülmeye değer bir diğer tarihi rota olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pakistan Yemekleri

Güney Asya kültürünün etkilerinin yoğun bir şekilde görülebildiği Pakistan yemekleri ile mutfakta yer alan yemekleri her zevke hitap edecek seçenekler içermektedir. Tavuk eti ve soğan gibi malzemeler kullanılarak elde edilen Balti isimli yöresel yemek, ülke sofralarını süsleyen lezzetlerin içerisinde ön planda yer almaktadır. Pirinç ve safran gibi malzemelerin et ile harmanlanması sonucunda ortaya çıkarılan bir lezzet olan Biryani yemeği de mutlaka tadılması gereken yiyecekler arasında kendine yer edinmektedir.

pakistan yemekleri

Çeşitli baharatların ve otların kullanılması ile elde edilen, bol yoğurtlu bir meze olan Raita isimli yiyecek de farklı seçeneklere ilgi duyan misafirler için denemeye değer lezzetler içerisinde yer almaktadır. Bölgede yöresel yemekleri zengin menü seçenekleri ile sunan çok sayıda restoran yer almaktadır.

  • 17.05.2019
  • 0
  • 115
YORUMLAR
YORUM YAZ