Paraguay Gezilecek Yerleri

Güney Amerika kıtasının orta bölümünde yer alan ve kendine has yöresel özellikleri ile dikkat çeken Paraguay noktasına seyahat etmek isteyen ziyaretçiler için Paraguay gezilecek yerleri keşfetme noktasında farklı seçenekler mevcuttur. Başkent Asuncion bölgesinde yer alan Ulusal Kongre Binası, Tayvan tarafından yaptırılmış olup mimarisi ile dikkat çekici bir niteliğe sahiptir. Nehir kenarındaki aynalı cephesi ile ön planda yer alan bölgede kısaca Paraguay gezilecek yerleri ile keyifli bir şekilde vakit geçirebilmek mümkündür.

paraguay gezilecek yerleri

Başkent sınırları içerisinde yer alan bir diğer turistik rota ise Paraguay gezilecek yerler arasında Belediye Müzesi olup bölgede bulunan en eski mimari yapılardan birisi olması sebebiyle ziyaretçilerin ilgi odağı konumunda yer almaktadır. Müzeye yakın bir noktada bulunan tramvay hattı da 1800’lü yıllardan bu yana hizmet vermektedir.

Paraguay Nerede Kalınır

İş veya gezi gibi nedenler ile bu bölgeye gelen misafirlerin konaklama ihtiyaçlarını giderebilmesi amacı ile Paraguay nerede kalınır hususunda farklı seçenekler sunulmaktadır. Müşteri bütçesi ve beklentilerine uygun olarak hizmet veren konaklama tesisleri içerisinden en uygun olanını tercih edebilme adına kapsamlı bir şekilde araştırma yapılmasında yarar vardır.

paraguay nerede kalınır

Bölgeye yapılacak ziyaretler öncesinde gerçekleştirilecek erken rezervasyon işlemleri ile birlikte cazip fiyat seçeneklerini yakalamak çok daha kolay bir hal almaktadır. Başkent Asuncion bölgesinde kent merkezine yakın bir konumda yer alan Departamento Mariscal ve Bourbon Conmebol gibi tesisler haricinde uygun fiyat seçenekleri ile müşterilerini ağırlayan Montiel 1205 adlı otel seçeneği bulunmaktadır.

Paraguay Tur Paketleri

Ülkenin yönelik olarak turistik ziyaret gerçekleştirmek isteyen müşteriler için Asuncion ve Concepcion gibi bölgeleri içeren Paraguay tur paketleri satışı sağlayan seyahat acenteleri bulunmaktadır. 4 gece 5 gün konsepti ile satışa sunulan turlar için çift kişilik odalarda konaklayacak müşterilerden yaklaşık olarak 400 Euro ücret talep edilmesi söz konusudur. Uluslararası düzeyde hizmet veren seyahat acenteleri tarafından düzenlenen kampanyaları takip etmek sureti ile uygun fiyat seçeneklerini yakalayabilmek mümkündür.

paraguay tur paketleri

Seyahat acenteleri rehberlik ve şehir gezileri gibi hizmetlerin yanı sıra otel konaklaması ve uçak bileti gibi masrafları da paket içerisine dahil etmektedir. Etkinliklere katılan müşteriler kişisel harcamalar için ekstra ücret ödemek durumundadır.

Paraguay Tarihi Yerleri

Buraya seyahat ederek bölgede yer alan Paraguay tarihi yerleri yakından görmek isteyen müşteriler için özellikle başkent Asuncion noktasında yer alan rotalar önemli bir seçenek oluşturmaktadır.

paraguay tarihi yerleri

Botanik Bahçesi, Barro Müzesi ve Ulusal Katedral gibi noktalara yapılacak ziyaretlerin yanı sıra özellikle yaz mevsiminde düzenlenen fuar ve etkinlikler sayesinde keyifli bir şekilde zaman geçirebilmek mümkündür.

Paraguay Botanik Bahçesi

Bölgede uzun yıllar boyunca hizmet veren Paraguay Botanik Bahçesi, hem tarihi hem de doğal bir güzellik olması sebebi ile ön planda yer almaktadır.

paraguay botanik bahçesi

Bölgeye gelecek olan ziyaretçiler, koşu ve binicilik gibi aktivitelere katılmak sureti ile eğlenebilme şansı elde etmektedir.

Paraguay Barro Müzesi

Başkent rotasında yer alan en ilginç rotalardan birisi olan Paraguay Barro Müzesi yerli ve yabancı pek çok ziyaretçinin ilgi odağı konumunda yer almaktadır. Müze içerisinde seramik ve çağdaş sanat gibi alanlara yönelik çeşitli eserler sergilenmekte ve ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır.

paraguay barro müzesi

Önceleri küçük bir yapıya sahip olan müze içerisinde sergilenen eser sayılarının artması ile birlikte bölge popüler bir hale gelmiştir.

Paraguay Ulusal Katedral

Paraguay ülke sınırları içerisinde yer alan dini ögeler arasında ön planda bulunan Ulusal Katedral, Pitoresk Meydanı noktasına yakın bir mesafede bulunmaktadır.

paraguay ulusal katedral

Kendine has yapısı ile dikkat çeken katedral, bölgeye gelen ziyaretçilerin tercih ettiği turistik rotalar içerisinde yer almaktadır.

Paraguay Yemekleri

İspanyol kültürü başta olmak üzere Avrupa kıtasının etkilerini görebilmenin mümkün olduğu Paraguay yemekleri ülkenin sofralarını süsleyen ve farklı zevklere hitap edecek seçenekler sunmaktadır. Yöresel peynir ve mısır unu gibi malzemeler kullanılarak hazırlanan ve simide benzer bir görünüme sahip olan Chipa adlı yiyecek oldukça yaygın bir şekilde tüketilmektedir.

paraguay yemekleri

Mısır unu ve süt gibi malzemelerin fırın içerisinde pişirilmesi sonucunda ortaya çıkarılan bir lezzet olan Sopa Paraguaya yemeği de tadılmaya değer bir diğer seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Tatlı seven ziyaretçiler için oldukça önemli bir konumda yer alan Kosereva isimli tatlı içerisinde portakal kabuğu ve pekmez gibi malzemeler kullanılmaktadır. Yöreye has bir şekilde hazırlanan yiyeceğin tadı oldukça dikkat çekici bir niteliğe sahiptir.

  • 16.05.2019
  • 0
  • 62
YORUMLAR
YORUM YAZ