Paraguay Gezilecek Yerleri

Paraguay Gezilecek Yerleri

Güney Amerika kıtasının orta bölümünde yer alan ve kendine has yöresel özellikleri ile dikkat çeken Paraguay noktasına seyahat etmek isteyen ziyaretçiler için Paraguay gezilecek yerleri keşfetme noktasında farklı seçenekler mevcuttur. Başkent Asuncion bölgesinde yer alan Ulusal Kongre Binası, Tayvan tarafından yaptırılmış olup mimarisi ile dikkat çekici bir niteliğe sahiptir. Nehir kenarındaki aynalı cephesi ile ön planda yer alan bölgede kısaca Paraguay gezilecek yerleri ile keyifli bir şekilde vakit geçirebilmek mümkündür.

paraguay gezilecek yerleri

Başkent sınırları içerisinde yer alan bir diğer turistik rota ise Paraguay gezilecek yerler arasında Belediye Müzesi olup bölgede bulunan en eski mimari yapılardan birisi olması sebebiyle ziyaretçilerin ilgi odağı konumunda yer almaktadır. Müzeye yakın bir noktada bulunan tramvay hattı da 1800’lü yıllardan bu yana hizmet vermektedir.

İş veya gezi gibi nedenler ile bu bölgeye gelen misafirlerin konaklama ihtiyaçlarını giderebilmesi amacı ile Paraguay nerede kalınır hususunda farklı seçenekler sunulmaktadır. Müşteri bütçesi ve beklentilerine uygun olarak hizmet veren konaklama tesisleri içerisinden en uygun olanını tercih edebilme adına kapsamlı bir şekilde araştırma yapılmasında yarar vardır.

paraguay nerede kalınır

Bölgeye yapılacak ziyaretler öncesinde gerçekleştirilecek erken rezervasyon işlemleri ile birlikte cazip fiyat seçeneklerini yakalamak çok daha kolay bir hal almaktadır. Başkent Asuncion bölgesinde kent merkezine yakın bir konumda yer alan Departamento Mariscal ve Bourbon Conmebol gibi tesisler haricinde uygun fiyat seçenekleri ile müşterilerini ağırlayan Montiel 1205 adlı otel seçeneği bulunmaktadır.

Ülkenin yönelik olarak turistik ziyaret gerçekleştirmek isteyen müşteriler için Asuncion ve Concepcion gibi bölgeleri içeren Paraguay tur paketleri satışı sağlayan seyahat acenteleri bulunmaktadır. 4 gece 5 gün konsepti ile satışa sunulan turlar için çift kişilik odalarda konaklayacak müşterilerden yaklaşık olarak 400 Euro ücret talep edilmesi söz konusudur. Uluslararası düzeyde hizmet veren seyahat acenteleri tarafından düzenlenen kampanyaları takip etmek sureti ile uygun fiyat seçeneklerini yakalayabilmek mümkündür.

paraguay tur paketleri

Seyahat acenteleri rehberlik ve şehir gezileri gibi hizmetlerin yanı sıra otel konaklaması ve uçak bileti gibi masrafları da paket içerisine dahil etmektedir. Etkinliklere katılan müşteriler kişisel harcamalar için ekstra ücret ödemek durumundadır.

Buraya seyahat ederek bölgede yer alan Paraguay tarihi yerleri yakından görmek isteyen müşteriler için özellikle başkent Asuncion noktasında yer alan rotalar önemli bir seçenek oluşturmaktadır.

paraguay tarihi yerleri

Botanik Bahçesi, Barro Müzesi ve Ulusal Katedral gibi noktalara yapılacak ziyaretlerin yanı sıra özellikle yaz mevsiminde düzenlenen fuar ve etkinlikler sayesinde keyifli bir şekilde zaman geçirebilmek mümkündür.

Bölgede uzun yıllar boyunca hizmet veren Paraguay Botanik Bahçesi, hem tarihi hem de doğal bir güzellik olması sebebi ile ön planda yer almaktadır.

paraguay botanik bahçesi

Bölgeye gelecek olan ziyaretçiler, koşu ve binicilik gibi aktivitelere katılmak sureti ile eğlenebilme şansı elde etmektedir.

Başkent rotasında yer alan en ilginç rotalardan birisi olan Paraguay Barro Müzesi yerli ve yabancı pek çok ziyaretçinin ilgi odağı konumunda yer almaktadır. Müze içerisinde seramik ve çağdaş sanat gibi alanlara yönelik çeşitli eserler sergilenmekte ve ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır.

paraguay barro müzesi

Önceleri küçük bir yapıya sahip olan müze içerisinde sergilenen eser sayılarının artması ile birlikte bölge popüler bir hale gelmiştir.

Paraguay ülke sınırları içerisinde yer alan dini ögeler arasında ön planda bulunan Ulusal Katedral, Pitoresk Meydanı noktasına yakın bir mesafede bulunmaktadır.

paraguay ulusal katedral

Kendine has yapısı ile dikkat çeken katedral, bölgeye gelen ziyaretçilerin tercih ettiği turistik rotalar içerisinde yer almaktadır.

İspanyol kültürü başta olmak üzere Avrupa kıtasının etkilerini görebilmenin mümkün olduğu Paraguay yemekleri ülkenin sofralarını süsleyen ve farklı zevklere hitap edecek seçenekler sunmaktadır. Yöresel peynir ve mısır unu gibi malzemeler kullanılarak hazırlanan ve simide benzer bir görünüme sahip olan Chipa adlı yiyecek oldukça yaygın bir şekilde tüketilmektedir.

paraguay yemekleri

Mısır unu ve süt gibi malzemelerin fırın içerisinde pişirilmesi sonucunda ortaya çıkarılan bir lezzet olan Sopa Paraguaya yemeği de tadılmaya değer bir diğer seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Tatlı seven ziyaretçiler için oldukça önemli bir konumda yer alan Kosereva isimli tatlı içerisinde portakal kabuğu ve pekmez gibi malzemeler kullanılmaktadır. Yöreye has bir şekilde hazırlanan yiyeceğin tadı oldukça dikkat çekici bir niteliğe sahiptir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon