Polonya Gezilecek Yerleri

Polonya Gezilecek Yerleri

Avrupa kıtası sınırları içerisinde yer alan Polonya bölgesine ziyarete gelecek olan misafirler için, Polonya gezilecek yerleri görebilme hususunda farklı şehirlerde yer alan birçok seçenek mevcuttur. Oldukça zengin bir tarihi mirasa sahip olan bölgede meydana gelen savaşlardan ötürü birtakım zararlar meydana gelmiş olsa da Polonya gezilecek yerleri gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları sayesinde pek çok eserin günümüze kadar gelebilmesi mümkün olmuştur.

polonya gezilecek yerleri

Polonya gezilecek yerler arasında başkent Varşova başta olmak üzere ülke içerisindeki pek çok noktada yer alan eserleri keşfederek ülke kültürünü yakından tanımak mümkün olmaktadır. Bölgede görülmeye değer Polonya gezilecek yerler içinde turistik rotalar içerisinde Stare Miasto adı verilen eski dönemlere ait şehir yapılanması ile Krakow şehrinin ana meydanı olarak kabul gören Rynek Glowny bulunmaktadır.

Zaman içerisinde gelişim gösteren turizm etkisi ile birlikte Polonya noktasına gelen ziyaretçi sayılarında meydana gelen artışlardan ötürü Polonya nerede kalınır hususunda çok sayıda konaklama tesisi hizmet vermeye başlamıştır. Ülker içerisindeki farklı noktalarda inşa edilen ve oldukça modern bir şekilde hizmet sunan konaklama tesisleri içerisinden bütçe ve beklentilere en uygun olanını tercih edebilme adına detaylı bir şekilde araştırma yapılmasında yarar vardır.

polonya nerede kalınır

Başkent Varşova bölgesinde kaliteli bir şekilde hizmet sunan ve şehir içerisindeki birçok noktaya oldukça yakın bir konumda bulunan Apartament Wiejska ve Apartments Ursynow gibi seçenekler mevcuttur. Bölgede cazip fiyat seçenekleri ile hizmet veren Attic Place gibi seçenekler de bulunmaktadır.

Orta Avrupa bölgesine düzenlenen ve Polonya ülkesini de kapsayacak şekilde satışa sunulan Polonya tur paketleri farklı bütçelere uygun olacak şekilde değişkenlik gösteren konseptler ile hazırlanmaktadır. Ukrayna ve Almanya gibi rotaları da içerebilen tur etkinliklerinde ülkeye varış ve ülke içerisindeki geziler gibi masraflar ile birlikte tatil süresine bağlı olarak farklılık arz eden otel konaklamaları paket kapsamında yer almaktadır.

polonya tur paketleri

Schengen bölgesinde yer almayan katılımcıların vize alma zorunluluğu bulunan turlarda rehberlik hizmetler ve akşam yemekleri gibi harcamalar da seyahat acenteleri tarafından karşılanmaktadır. 6 gece 7 gün konsepti ile satışa sunulan paketler için müşterilerden yaklaşık olarak 400 Euro ücret talep edilmektedir.

Zengin bir kültürel geçmişi bulunan ülke sınırları içerisinde yer alan Polonya tarihi yerleri gezmek sureti ile unutulmaz anlar yaşayabilmek ve bölgeyi yakından tanıyabilmek mümkün olmaktadır.

polonya tarihi yerleri

Yörede bulunan tarihi mekanlar arasında Krakow noktasındaki Aziz Meryem Bazilikası ve Rynek Belediye Kulesi ile Wroclaw şehrindeki Stare Miasto ön planda bulunmaktadır.

Bölgede yer alan en görkemli yapılardan birisi olarak dikkat çeken Polonya Aziz Meryem Bazilikası gotik mimari tarzı kullanılarak 14.yy içerisinde imar edilmiştir. İki kuleye sahip olan bazilikanın inşa sürecinde tuğlalar kullanılmış ve yapının daha dikkat çekici bir görünüme kavuşması sağlanmıştır.

polonya aziz meryem bazilikası

Bazilikanın ülke sınırları içerisinde yer alan dini ögeler arasında önemli bir yeri bulunmaktadır.

13.yy döneminden günümüze kadar gelmeyi başaran Polonya Rynek Belediye Kulesi taş ve tuğla gibi malzemeler kullanılarak imar edilmiş ve mimari üslup olarak gotik tarzı benimsenmiştir.

polonya rynek belediye kulesi

Ön tarafında bir heykel de bulunan kulenin üst kısmına çıkarak, Krakow şehrini üstten seyredebilmek mümkün olmaktadır.

Avrupa kıtasının en büyük alanlarından birisi olan Polonya Stare Miasto bölgesinin etrafında çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Alan içerisinde birçok kültürel ve sanatsal aktiviteler düzenlenmekte olup etrafta yer alan restoran ve alışveriş merkezi gibi bölgelere uğrayarak oldukça keyifli bir şekilde vakit geçirebilmek mümkün olmaktadır.

polonya stare miasto

Bölgede gotik tarzı ile imar edilen ve şehrin simge yapıları arasında yer alan belediye binası da bulunmaktadır.

Alman ve Rus kültüründen esintilerin yer aldığı ülkenin sofralarını süsleyen Polonya yemekleri, farklı damak zevklerine hitap edecek şekilde seçenekler sunmaktadır. Et ve sebze gibi malzemeler ile hazırlanan yiyecekler ülke mutfaklarında yoğun bir şekilde tüketilmektedir. Çeşitli baharatlar ile hazırlanan bir mantı türü olan Pierogi isimli yiyecek, halkın en çok sevdiği lezzetler arasında kendine yer edinmektedir.

polonya yemekleri

Pancar kullanılarak hazırlanan bir çorba türü olan Barszcz çorbası da tadılmaya değer bir diğer lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır. Rosol adı verilen ve içerisinde tavuk eti ile çeşitli sebzelerin yer aldığı yiyecek de restoranlarda ve ülke mutfaklarında çoğunlukla pişirilen lezzetler arasındadır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon