Portekiz Gezilecek Yerleri

Portekiz Gezilecek Yerleri

Batı Avrupa bölgesinde yer alan Portekiz gezilecek yerleri turistik özellikleri ile ön plana çıkmakta olup Portekiz gezilecek yerleri incelediğimizde doğal ve kültürel güzelliklerin varlığından söz edebilmek mümkün olmaktadır. Başkent Lizbon başta olmak üzere Porto ve Braga gibi şehirlerde yapılacak Portekiz gezilecek yerler ile birlikte bölgeyi yakından tanıma fırsatı elde edilebilmektedir. Kendine has kültürü ile dikkat çeken ülkede görülmeye değer rotalar arasında Lizbon kent sınırları içerisinde yer alan Aziz Meryem Katedrali gelmektedir.

portekiz gezilecek yerleri

12.yy içerisinde imar edilen katedral içerisinde gotik ve neo klasik mimari tarzlarından esintiler görebilmek mümkündür. Portekiz gezilecek yerleri arasında Braga bölgesinde yer alan Santa Barbara Bahçesi ise doğal ve tarihi bir yapı olması ile keşfedilmeye değer bir rota olarak karşımıza çıkmaktadır.

Turizm açısından oldukça gelişmiş bir noktada yer alan ülkesine seyahat eden misafirler için Portekiz nerede kalınır hususunda farklı konseptler ile hizmet veren konaklama tesisi seçenekleri mevcuttur. Tatillerini belirli bir planlama dahilinde yapacak olan katılımcılar, erken rezervasyon işlemi gerçekleştirmek sureti ile çok daha cazip fiyat seçeneklerini yakalama şansı elde etmektedir.

portekiz nerede kalınır

Başkent Lizbon bölgesinde şehir içerisine oldukça yakın bir mesafede bulunan Modern Bairro Alto Apartment ve Apartment Becodas Farinhas gibi konaklama tesisleri hizmet vermektedir. Müşterileri için daha uygun fiyat seçenekleri sunarak hizmet veren Music Hall Lisbon Hostel gibi otel seçenekleri de mevcuttur.

Portekiz bölgesinde yer alan Porto ve Lizbon gibi noktalar başta olmak üzere çeşitli rotalara uğranacak şekilde satışa sunulan Portekiz tur paketleri içerisinden bütçeye ve zevklere en uygun olanını tercih edebilmek mümkündür. 3 gece 4 gün boyunca sürecek olan turlarda çift kişilik odalarda konaklayacak olan katılımcılardan kişi başına yaklaşık olarak 430 Euro ücret talep edilmesi söz konusu olmakta ve etkinliklere tek başına gelen misafirlerden daha yüksek bedeller talep edilebilmektedir.

portekiz tur paketleri

Konaklama ve ulaşım gibi harcama kalemleri ile rehberlik ve şehir gezileri gibi hizmetler, seyahat acenteleri tarafından paket içerisine dahil edilmektedir. Bölgeye gerçekleştirilecek ziyaretlerde vize alma zorunluluğu bulunmakta olup katılımcıların bu ücreti de karşılaması gerekmektedir.

Geçmişten günümüze kadar devam eden süreç içerisinde oldukça zengin bir kültürel mirasa sahip olan ülkesinde ziyaret edilebilecek Portekiz tarihi yerleri görerek ülke hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinmek mümkündür.

portekiz tarihi yerleri

Lizbon noktasında yer alan Belem Kulesi ile Porto şehri sınırları içerisindeki Romantizm Müzesi ve Soares Dos Reis Ulusal Müzesi, en çok rağbet gören yerler arasındadır.

Coğrafi Keşifler dönemi içerisinde imar edilen Portekiz Belem Kulesi liman bölgesinde yer almaktadır. Kule içerisinde Portekiz kültürünü yansıtan figürlerin yanı sıra Müslümanlara ait mimari unsurlar yer almaktadır.

portekiz belem kulesi

Kulenin üst noktasına çıkmak sureti ile bölgeyi tepeden seyredebilmek mümkün olmaktadır.

Porto bölgesinde yer alan ve mimari yapısı ile dikkat çeken Portekiz Romantizm Müzesi Kristal Saray Bahçeleri adı verilen bölgenin içerisinde bulunmaktadır. Romantizm akımı etkisinin yoğun bir şekilde görülebildiği müze içerisinde balo salonu ve giyinme odası gibi bölümler yer almaktadır.

portekiz romantizm müzesi

Müze, her gün gündüz saatleri içerisinde misafirlerinin hizmetine sunulmaktadır.

Ülkede yer alan ilk sanat müzelerinden birisi olan Portekiz Soares Dos Reis Ulusal Müzesi 1833 yılından bu yana dek hizmet vermektedir. Çeşitli yağlı boya tabloları ve heykellere ev sahipliği yapan müze, Neo Klasik mimari üslubu benimsenerek imar edilmiştir.

portekiz soares dos reis müzesi

Müzeyi ziyaret etmek isteyen misafirler için Pazartesi haricinde haftanın her günü hizmet verilmektedir.

Deniz ürünleri ve sebze gibi unsurların yoğun bir şekilde tercih edildiği ve sofralarını süsleyen Portekiz yemekleri farklı damak zevklerine hitap edecek yapıya sahiptir. Patates ve balık kullanılarak hazırlanan bir güveç yemeği niteliğine sahip olan Caldeirada, ülke mutfaklarında yaygın olarak tercih edilen bir lezzettir.

portekiz yemekleri

Lahana ve patates gibi ürünlerin çeşitli baharatlar ile harmanlanması sonucunda elde edilen bir çorba türü olan Caldo Verde ise tadılmaya değer bir diğer lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı tarifler ile hazırlanan ve içerisinde Morina balığı bulunan bir yemek olan Bacalhau da yerel halk tarafından rağbet gören bir yiyecek olup, bölgeye gelen ziyaretçiler tarafından tercih edilebilmektedir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon