Rusya Gezilecek Yerleri

Dünya üzerinde en geniş topraklara sahip olan Rusya bölgesine seyahat etmek isteyen ziyaretçiler için farklı şehirler içerisinde yer alan Rusya gezilecek yerleri tanıma noktasında çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Oldukça zengin bir kültürel mirası bulunan ülke içerisindeki tarihi ve doğal güzelliklerin birçoğu Unesco tarafından dünya mirası olarak kabul edilmiş ve koruma altına alınmıştır.

rusya gezilecek yerleri
Başkent Moskova bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzelliklere sahip turistik rotalar başta olmak üzere, bölgeye yapılacak tatil planlamaları dahilinde oldukça keyifli bir şekilde vakit geçirebilmek mümkündür. Rusya gezilecek yerleri ile en çok başkenti tercih edilmekte olup, Moskova bölgesinde bulunan Kızıl Meydanın ünü tüm dünyaya yayılmış bir noktadadır. Meydan içerisinde çok sayıda gösteri ve tören düzenlenmektedir. Kazan rotasında bulunan ve bölgenin simge yapılarından birisi olan Kul Şerif Cami, görülmeye değer bir diğer noktadır.

Rusya Nerede Kalınır

Kendine has yönetim sistemi ve kültürü ile farklı kitleler tarafından ilgi odağı konumunda yer alan ülkeye gelecek olan misafirler için Rusya nerede kalınır hususunda çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Yıl boyunca çok sayıda turisti ağırlayan ülkede oldukça yüksek standartlarda hizmet veren konaklama tesisleri bulunduğu gibi cazip fiyat seçenekleri ile konaklama ihtiyacını gidermeyi mümkün hale getiren adresler de mevcuttur.

rusya nerede kalınır
Başkent Moskova sınırları içerisinde kent merkezine yakın bir konumda bulunan Maxima Zarya Hotel ve Apartment Allinrent gibi seçeneklerin yanı sıra Myaso Hotel gibi uygun fiyat koşullarında hizmet veren tesisler bulunmaktadır.

Rusya Tur Paketleri

Uluslararası düzeyde hizmet veren seyahat acenteleri tarafından Rusya noktasına yönelik olarak satışa sunulan Rusya tur paketleri kapsamında farklı konseptler oluşturulmaktadır. Moskova ve St. Petersburg gibi noktaları kapsayacak şekilde 4 gece 5 gün konsepti ile satışa sunulan paketler için müşterilerden yaklaşık olarak 700 Euro ücret talep edilmektedir.

rusya tur paketleri
Tur paketi kapsamında talep edilen bedellerde dönemsel olarak farklılık yaşanması söz konusu olup etkinliklere tek başına katılım gösteren misafirlerden daha yüksek ücret istenmesi mümkündür. Turlar hakkında en uygun fiyatlı seçeneklere ulaşabilme adına kapsamlı bir şekilde araştırma yapılmasında yarar vardır. Etkinlikler kapsamında talep edilen bedellere otel konaklaması ve uçak bileti gibi masraflar dahil edilmektedir.

Rusya Tarihi Yerleri

Oldukça zengin bir kültürel mirasa sahip olan Rusya sınırları içerisinde yer alan Rusya tarihi yerleri gezerek keyifli bir şekilde vakit geçirebilmek mümkündür.

rusya tarihi yerleri
Başkent Moskova bölgesinde Kremlin Sarayı ile Petersburg şehrinde yer alan Aziz Isaak Meydanı ve Ermitaj Müzesi gibi noktalar görülmeye değer turistik rotalar içerisinde bulunmaktadır.

Rusya Kremlin Sarayı

Tarihi dönemler içerisinde birçok Çar’ın yaşamını sürdürdüğü Kremlin Sarayı, görkemli yapısı ile dikkat çekmektedir. İçerisinde Ivan Çan Kulesi gibi bölümlerin yer aldığı saray, ülke topraklarında bulunan en eski tarihi mekanlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

kremlin sarayı
Bölgeye gelen misafirler, Kraliyet Mezarlığı ve Göğe Yükseliş Kilisesi gibi bölümleri görebilme şansına sahip olmaktadır.

Rusya Aziz Isaak Meydanı

Petersburg şehrinin simge noktalarından birisi olan Aziz Isaak Meydanı, Katedral ve Mariinski Sarayı gibi tarihi mekanların arasında bulunmaktadır.

aziz isaak meydanı
Oldukça büyük bir alan üzerine kurulan meydan içerisinde 1.Nikolay’ın Atlı Anıtı da yer almakta olup bölgeye gelen misafirlerin ülke tarihini yakından tanıması ve unutulmaz anlar yaşaması söz konusu olmaktadır.

Rusya Ermitaj Müzesi

1852 yılından bu yana hizmet veren Ermitaj Müzesi içerisinde farklı sanat dallarından örnekleri görebilmek mümkündür. Mısır ve Prehistorik dönem eserleri ile dikkat çeken müze içerisinde mücevher koleksiyonları da yer almaktadır.

ermitaj müzesi
Ülkenin en büyük ve en eski müzelerinden birisi olan yapıyı ziyaret etmek isteyenler için online bilet satış hizmeti sunulmaktadır.

Rusya Yemekleri

Rusya mutfaklarında deniz ürünleri kullanılarak elde edilen Rusya yemekleri yerel halk ve bölgeye gelen misafirler tarafından oldukça sevilmektedir. Lahana ve balık gibi malzemeler kullanılarak hazırlanan bir çorba türü olan Shchi yemeği, özellikle ülkenin kuzey kesiminde tercih edilmektedir. Et ve soğan kullanılarak hazırlanan bir kebap türü olan Şaşlık isimli yemek, tadılmaya değer bir diğer lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır.

rusya yemekleri
Dereotu ve sarımsak gibi birçok sebzenin ve bitkin bir araya getirilmesi ile hazırlanan soslar ülke yemeklerinde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Çorba ve tavuk gibi yemeklerin pişirilmesi sürecinde ekşi krema ve soslar kullanılmakta ve bu şekilde servis edilmesi sağlanmaktadır.

  • 24.03.2019
  • 1
  • 84
YORUMLAR
    Tarık Mengü 28 Nisan 2019, 23:05

    Akrabalığımız bol bir ülke olmasıyla biliyoruz aslında biz Rusya’yı, kış aylarını daha serin ve sert yaşamak isteyenlere özenle tavsiye edilir. Eğer giderseniz mutlaka tur rehberiniz ile gidin ve keyfini daha çok çıkarırsınız.

    Yanıtla
YORUM YAZ