Tayland Gezilecek Yerleri

Tayland Gezilecek Yerleri

Güneydoğu Asya ülkelerinden bir tanesi olan Tayland gezilecek yerleri ile eşsiz güzellikte doğası tarihi, kültürel zenginlikleri ve birbirinden güzel sahilleri ile uzun yıllardan bu yana turistlerin ilgisini çekmektedir. Tayland gezilecek yerleriyle aklımıza gelecek çok sayıda yapı ve güzellik bulunsa da aslında ilk sıraya genellikle ülkenin başkenti konumunda bulunan Bangkok kenti gelmektedir.

tayland gezilecek yerleriChiang Rai ise ülkenin en kuzey ucunda bulunan ve Laos ile Myanmar ülkelerine komşu sıra dışı güzelliği olan bir kenttir. Temelleri günümüzden çok öncesinde 1350 yıllarında atılan Ayuthaya, Siyam körfezine dökülen üç adet nehrin kesişinde bulunan olağanüstü güzellikte olan ve her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlayan bir adadır.

Harika doğası el ve göz değmemiş güzellikleri ile dünyanın dört bir tarafından çok sayıda turist ağırlayan Tayland nerede kalınır denilince akla çok sayıda durak ve kalınabilecek nokta gelir, çünkü ülke doğasının yanında misafirperver ve dost canlısı insanları sayesinde de memnuniyet uyandırmaktadır. Güney Pattaya bölgesi turistler için en elverişli durak konumunda olup, denizi plajı ve birbirinden güzel otelleri ile insanları etkilemektedir.

tayland nerede kalınırGüney Pattaya bölgesinde konaklama kararı alan ziyaretçiler için, Lüks Otel fiyatları 1000 TL civarına kadar çıkarken orta seviye oteller ise genellikle 150 ile 500 TL değerleri arasında değişkenlik gösterir. Ülkenin başkenti olan Bangkok ise Melekler Şehri namına sahip doğal büyüsü ve eğlence hayatı ile ziyaretçilerine keyifli zamanlar yaşatmaktadır. Lüks otellerin fiyatı 400 ile 2500 TL arasında değişirken orta güzellikte olan ortamlar için ise ziyaretçilerden 300 ile 1200 TL arasında ücret talep edilmektedir.

Asya ve Uzakdoğu Turları altında ziyaretçilere hazırlanan Tayland tur paketleri genel olarak, ülkesinin en çok ilgi gören kentleri ve eşsiz güzelliğe sahip eğlence durakları arasında keyifli geziler ve tur organizasyonları planlanmaktadır. Ortalama olarak bir hafta şeklinde düzenlenen turlarla İstanbul çıkışlı olacak şekilde Bangkok ve Phuket Adaları gibi en çok beğenilen duraklar tercih edilmektedir.

tayland tur paketleri1049 ABD doları karşılığında İstanbul çıkışlı 7 gün süreli Bangkok turuna katılma heyecanını rahatlıkla yaşayabilirsiniz üstelik otel konaklamaları kahvaltı rehber eşliğinde şehir turu gezileri otele yerleştirme hizmetleri de ücrete dahil bir şekilde sunulmaktadır. Erken rezervasyon halinde daha da uygun bir fiyata turdan yararlanma ihtimaliniz bulunur ayrıca tur planlamaları genellikle Doha aktarmalı olarak İstanbul üzerinden Tayland istikametine doğru yapılmaktadır.

Khemer İmparatorluğu tarafından günümüzdeki temelleri ilk kez atılan Tayland tarihi yerleri günümüzde Hindistan ve Çin bölgesinin kültürel ve coğrafi kimi özelliklerini taşımaktadır.

tayland tarihi yerleriÇok sayıda ziyaretçi tarafından düzenli bir şekilde ziyaret edilen Tayland, tarihi yapıları denilince aklımıza ilk olarak Wat Mahathat Ancient City ve Sukhothai Historic City gibi yapılar gelmektedir.

Tayland yerli halkının büyük kısmının sahip olduğu Buda inancında kutsal olarak kabul edilen Buda heykelinin, bir ağaç içerisinde doğal bir şekilde yer alması şeklinde uzun yüzyıllardan bu yana varlığını koruyan Ayutthaya isimli kentte bulunan Wat Mahathat Ancient City yapısıdır.

tayland wat mahathat ancient cityBuda heykelinin baş kısmının ağaç kökleri ile birlikte kök salmış şekilde görünmesi bir hayli dikkat çekici görünmektedir.

Tarihi olarak büyük bir geçmişe sahip olan Phra That Doi Suthep tapınağı 1383 yılında yapılmış olup, günümüzde şehrin en eski tapınağıdır.

tayland phra that doi suthep tapınağıŞehrin en özel ve görkemli yapılarından bir tanesi olarak kabul edilen yapı günümüzde çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Yeni şehir veya olarak resmi dillerinde karşılığa sahip olan şehir 1296 yılında inşa edilerek Lan Na isimli krallığın Chiang Mai başkenti olmuştur.

tayland chiang maiŞehir tarihi dokusu havalı mimarisi ve yapısıyla günümüzde çok sayıda turistin en gözde mekanları arasında yer almaktadır.

Asya mutfağının geleneksel tatlarından esintilerin yer aldığı Tayland mutfağı, dünya genelinde en leziz 10 mutfak arasında kabul edilmektedir. Tayland yemekleri denilince akla gelebilecek güzelliğe sahip olan tatlardan bir tanesi de Tom Yum Goong isimli geleneksel çorbadır. Bol baharat içeriği ile hazırlanan çorbada limon otu mantar biber kimyon ile protein takviyesi de eklenerek leziz bir karışım hazırlanmaktadır.

tayland yemekleriPad Thai adı verilen geleneksel lezzetleri ise bol baharat unsurları ile beraber karides ya da büyükbaş hayvan etlerinden uygun olanı ile hazırlanan erişte türüdür. Yumurta unsuru öne çıkarılarak hazırlanan yemeğin en belirgin özelliği ise protein ve karbonhidrat karışımının başarılı bir şekilde işlenmesidir.

 

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon