Uruguay Gezilecek Yerleri

Yerel dilde anlamı boyalı kuşlar ırmağı olan Uruguay gezilecek yerleri Güney Amerika bölgesinde yer alan, tarım alanlarının geniş olduğu ve dağlık alanların son derece sınırlı olduğu dengeli ekonomiye sahip sosyal sınıfın haklarının korunduğu şirin bir ülkedir. Uruguay gezilecek yerleri eşsiz güzelliğe sahip olan kumsalları ile rüzgar sörfüne imkan tanıyan denizi altın tacı olarak da kabul edilen başkenti Montevideo ile de turistlerin gözdesi olarak kabul edilmektedir.

uruguay gezilecek yerleri

Uruguay’da gezilecek yerler arasında Gümüş ırmak adıyla adından söz ettiren Rio de Plata isimli kent kolonel dönemin özelliklerini de taşımakta ve günümüzde de Arjantin bölgesine sürekli bot seferleri ile faaliyetlerine devam etmektedir. Atlantik kıyısı adı verilen bölge ülkenin en önemli kumsal zenginlikleri olarak bilinmektedir aynı zamanda da Gaucho adı verilen bölge de Amerika kıtasının kovboyları olarak bilinmektedir.

Uruguay Nerede Kalınır ?

Birbirinden güzel kıyıları ve misafir dostu halkı ile beraber önemli bir turizm etkinliğine sahip olan Uruguay nerede kalınır sorusuna konaklama konusunda da misafirlerine oldukça elverişli hizmetler sunulmaktadır. Ülkenin başkenti olan Montevideo özellikle yurtdışından gelen misafirlere ve diğer konuklara yönelik olarak oldukça elverişli fırsatlar sunmaktadır. Montevideo şehrine gelen turistlerin konaklama ihtiyaçlarına göre farklı fırsatlar sunulmaktadır ve buna göre de konaklama ücretlerinde değişiklik göstermektedir.

uruguay nerede kalınır

Buna göre orta ölçekli özelliklere sahip olan bir otelin ortalama fiyatları, 250 ile 1500 TL arasında değişiklik gösterirken lüks klasmanında yer alan konaklama merkezleri için talep edilen ücretler ise ortalama olarak 2000 TL ve yukarısında olmaktadır.

Uruguay Tur Paketleri

Ülkemizden Güney Amerika bölgesine düzenlenen turlar, Uruguay tur paketleri arasında çevresine düzenli bir şekilde oldukça eğlenceli ve memnuniyet verici turlar tanımlanmaktadır. Atlantik okyanusunun kıyısına 1874 yılında kurulmuş olan La Paloma bölgesine İstanbul çıkışlı olmak üzere turlar düzenlenirken bu geziler İstanbul çıkışlı olarak yapılır. Turlarla deniz turizminin yanı sıra sörf ve konserlerle beraber önemli bir eğlence ve kültür faaliyeti sağlanırken bu hizmet karşılığı olarak 1750 Amerikan Doları ücret talep edilmektedir.

uruguay tur paketleri

Büyük Güney Amerika turu adı altında düzenlene geniş kapsamlı 12 günlük gezi organizasyonu için tatil severlerden 5 bin 900 EURO ücret talep edilirken İstanbul çıkışlı tur durakları arasında ise Buenos Aires, Lima, Cusco, Iguazu, Rio de Janerio ve Sao Paulo gibi kentler bulunmaktadır.

Uruguay Tarihi Yerleri

Koloni hareketlerinin gölgesinde uzun yüzyıllar geçiren Uruguay tarihi yerleri geçmişten günümüze varlığını koruyan bugün bile özelliklerinden hiçbir şey kaybetmiş etkileyici tarihi mimarisi olan eser ve bölgelere sahiptir.

uruguay tarihi yerleri

Uruguay denilince akla gelecek birkaç tarihi mekandan biri Plaza Cagancha isimli meydandır, Palacio Legislativo ise 1904 yılında inşa edilmiş olan tarihi kamu binasıdır.

Uruguay Palacio Legislativo

1904 yılında İtalyan mimari özelliklerine göre tasarlanan Uruguay Palacio Legislativo, bağımsızlık bildirgesinin imzalanma tarihinden tam 100 yıl sonra yani 1925 yılında resmi bir şekilde kullanıma açılmış olup günümüzde de varlığını sürdüren bir yapıdır.

uruguay palacio legislativo

Son dönemlerde ilgi çeken bu yapının tarihiyle ilgili olan kısım daha çok dikkatleri üzerine çekmeyi başarmakta, bağımsızlık bildirgesinin o dönemlere geldiği için ilgi fazladır.

Uruguay Catedral Metropolitana de Montevideo

Uruguay ülkesinde yaşayan nüfusun büyük kısmı Katolik Hristiyanlığa inanırken, 1740 yılında inşa edilmiş olan Catedral Metropolitana de Montevideo Katolik inancına göre kutsal olarak kabul edilen mabetler arasında yer almaktadır.

catedral metropolitana de montevideo

Tarihi katedral başkent olan Montevideo kentine bağlı Ciudad Vieja isimli kente yakın bir bölgede kurulmuş olup günümüzde halen kullanıma devam edilmektedir.

Uruguay Mercado del Puerto

Geçmişten günümüze en popüler kentlerden bir tanesi olan Uruguay Mercado del Puerto, önemli bir liman ve deniz turizmi açısından değerli bir şehirdir.

uruguay mercado del puerto

Orta Çağ dünyası dönemlerinden günümüze kadar önemli bir liman kenti olarak kabul edilmektedir.

Uruguay Yemekleri

Amerika esintisi taşıyan baharatların yer aldığı Uruguay yemekleri mutfağıyla temel olarak tahıl ve et tüketimine dayalı bir şekilde tanınmaktadır. Mutfağın geleneksel dünya genelinde kendisini tanıtan tatlarından bir tanesi Parrilladas, adı verilen ızgara et yemeğidir. İtalya esintisi de yaşatan yemekte sığır etinden yapılan kızartma ete harika Amerika sosları da eklenerek önemli bir lezzet hazırlanmaktadır. Avrupa Amerika yönlü İtalya merkezli göçlerle İtalyan mutfağının özelliklerini taşıyan Parrilladas isimli yemeğin ortaya çıktığı kabul edilmektedir.

uruguay yemekleri

Hızlı yemek sınıfında ülkenin en bilinen lezzetlerinden bir tanesi olan Empanadas isimli hazır yemek türü hazırlanırken, peynir ya da et başlangıç ürünleri olarak tercih edilmektedir. Sandviç ekmeği üzerinde hazır yemek için gerekli diğer ürünlerinde yer aldığı yiyeceği ülke genelinde bulunan lokantalarda düşük bir fiyat karşılığı edinebilirsiniz.

  • 3.05.2019
  • 0
  • 41
YORUMLAR
YORUM YAZ