Venezuela Gezilecek Yerleri

Venezuela Gezilecek Yerleri

Kuzeyinde Karayip denizi güneyinde Brezilya doğusunda Guyana ve batısında Kolombiya devletleri bulunan Venezuela gezilecek yerleri öncesi aslında burası Güney Amerika kıtasında yer alan önemli bir ülkedir. Venezuela gezilecek yerleri arasında yağmur ormanları tropikal özelliklere sahip ormanları kıyıları ve denizleri egzotik bitki ve hayvanlara aynı anda ev sahipliği yapan harika çekiciliğe sahip bir ülkedir.

venezuela gezilecek yerleri

Kuzey kısmında yer alan balta girmemiş tropikal ormanlarının yanı sıra binlerce farklı bitki türüne sahip bahçeleri ile Venezuela gezilecek yerler için, ilk tercihler genellikle ülkenin başkenti ve en büyük kenti olan Caracas olarak değerlendirilmektedir. Rengarenk sokakları doğal güzellikleri sevecen ve doğa canlısı insanları ile ülke dışından gelecek konuklar için Venezuela önemli bir tercih unsuru oluşturmaktadır.

Doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla Güney Amerika kıtasının inci ülkesi olan Venezuela nerede kalınır araştırması öncesi buyöne yapılan ziyaretler için, konukların ilk olarak aklına kalmak üzere başkent Caracas noktasına yakın otel ve pansiyonlar gelmektedir. Merkezde güvenlik kaynaklı sorunların eşliğinde konaklamak çok da sağlıklı bir seçenek olarak değerlendirilmediğinden genellikle konuklar şehir merkezine bir aktarma uzaklıkta bulunan nezih otellere yönlendirilmektedir.

venezuela nerede kalınır

Otellerin konaklama ücretleri ise tamamen hizmetin kalitesine ve içeriğine göre değişiklik gösterse de ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle değersizleşen resmi para birimi yerine dolar para birimi kabul edilmektedir. Bu nedenle de konaklama ücretlerinde bir aşırılık söz konusu olurken ortalama lüks otel fiyatları 2000 dolara kadar artarken orta halli konaklama ücretleri ise genellikle 200 dolar civarından başlamaktadır.

Ülkemizden Güney Amerika turları adı verilerek düzenlenen turlarla Venezuela tur paketleri Caracas olmak üzere diğer önemli turistik noktalara geziler planlanmaktadır. İstanbul çıkışlı 13 gece 14 gün olarak planlanan Venezuela turu için misafirlerden 4950 Dolar ücret talep edilmektedir. Buna göre tura katılan misafirler için çıkış noktası İstanbul kenti olurken ilk durak başkent Caracas ardından Aruga kenti sonra Moroka Ulusal park gezisi Los Llanos kentinde devam eden gezi Orinoco Deltası ile beraber devam etmektedir.

venezuela tur paketleri

Ülkede yer alan tüm doğal zenginliklerin ve olağan üstü güzelliklerin seyrine doyamayacağınız fırsatlara oldukça uygun kabul edilebilecek fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Geçmişten günümüze bir hayli macera ve tarihi olayı atlatmış olan Venezuela tarihi yerleri öncesi buranın efsane liderleri Chavez tarafından kendilerine hediye edilmiş olan, bağımsızlığın haklı huzurunu ülkelerinde yaşamaya devam etmektedir.

venezuela tarihi yerleri

Ülkenin geçmişten günümüze tarihi dokusunu en iyi anlatan mekan ve yapılar arasında Casa Natal Museo Bolivar ile Panteon Nacional gibi yapılar bulunmaktadır.

Ülkenin başkenti Caracas içerisinde buluna tarihi yapı Venezuela Casa Natal Museo Bolivar aslında devletinin kurucusu olan Sim Bolivar’ın ve Latin Amerika için, önemli unsurların doğuşuna tanıklık edecek bir geçmişe ve yapıya sahiptir.

venezuela casa natal museo bolivar

Sim Bolivar tarafından kullanılan özel eşyaların yanı sıra Latin Amerika yakın ve geçmiş tarihine yakından tanıklık etmenize yardımcı olacak tüm unsurlar müzede özenle sergilenir.

Latin Amerika kültüründe önemli bir yere ve değere sahip olan lider Sim Bolivar, anısına kurulan bir başka müzede Venezuela Panteon Nacional ismiyle başkent Caracas yakınlarında kurulmuştur.

venezuela panteon nacional

Ülke tarihi hakkında da önemli ve değerli olan bilgileri yerinde edinmek isteyen tüm misafirlerin beğenisine uygun mimari ve sunumla sizleri karşılamaktadır.

Venezuela Fortin de la Galera turistik değere sahip olan tarihi anıt ve heykellerin yer aldığı Margarita Adasında yer alan Juan Griego bölgesinde yer almaktadır.

venezuela fortin de la galera

Geçmişi 1500 yıllar civarına dayanan kale yapıları anıt mezarlar ve diğer önemli kalıntıların açık hava müzesi, şeklinde sergilendiği yapı her yıl çok sayıda ziyaretçiyi kendisine hayran bırakmaktadır.

Venezuela yemekleri Latin Amerika bölgesine özgü belirgin nitelikler taşımaktadır ve buna göre de mutfağın kendisine has baharat ve sosları oldukça ilgi çekici olmaktadır. Venezuela mutfağının en tipik özelliği denilince aklımıza çok sayıda farklı mutfak özelliğini bünyesinde barındırması gelmektedir. Fasulye mısır ve muz ile tropikal meyveler sıklıkla tüketilmektedir. Venezuela mutfağının en çok beğenilen lezzetlerinden bir tanesi olan Pargo isimli yemek, kapan balığı ile hazırlanır.

venezuela yemekleri

Ülke mutfağının ürünleri arasında temel ayrım noktası ülkenin kıyı kesimleri ile iç ve tropikal kesimleri arasında yaşanmaktadır. Buna göre kıyı kesimleri balık ağırlıklı tüketimi benimserken iç ve tropikal bölgelere doğru gelindikçe durum tropikal ürünler şeklinde değişim göstermektedir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon