Yunanistan Gezilecek Yerleri

Yunanistan Gezilecek Yerleri

Dünyanın önemli turizm merkezleri arasında yer alan Yunanistan gezilecek yerleri, kendine özgü doğal güzellikleri ve tarihi zenginleriyle ön plana çıkan bir ülke olduğu için çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir bölgedir. Gezilecek yerler konusunda oldukça iddialı olan ülkede özellikle antik Yunan dönemine ait çok sayıda tarihi eser bulunduğu için, uluslar arası ün yapmış tarihi zenginliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

yunanistan gezilecek yerleri

Ülkenin başkentinde yer alan Atina Akropolisi, Atina kentinin simge yapıları arasında yer aldığı gibi Yunanistan gezilecek yerler, yüksek kayalık alan üzerine konumlandırılmış muhteşem mimarisiyle büyük beğeni kazanan ve gezilecek yerler listesinde ilk sırada bulunan bir mekandır. Yine tarihi MÖ 5. Yüzyıla kadar uzanan Partenon, kendine özgü mimari özelliğiyle ön plana çıkan bir tapınak olduğu için heykeltıraşlar açısından oldukça önemli bir mekan olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Turizm sektörünün son derece hareketli olduğu bir ülke olarak karşımıza çıkan Yunanistan nerede kalınır sormadan önce, küçüklü büyüklü çok sayıda otele ev sahipliği yaptığı için, çok sayıda konaklama seçeneğini misafirlerine sunabilen bir ülkedir. Atina kentinde yer alan President Athens Oteli, 4 yıldızlı bir konaklama konforunu misafirleriyle buluşturan bir yer olduğu için, son derece lüks bir otel seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.

yunanistan nerede kalınır

Yunanistan çok sayıda farklı konsept otele ev sahipliği yapan bir ülke olduğu için, bölgeyi ziyarete gelmiş olanlara çok sayıda farklı seçenek sunabilen bir turizm merkezi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Kavala şehrinde yer alan Lucy Otel 5 yıldızlı oteller arasında en çok tanınan konaklama yeri olarak dikkatleri üzerin çektiği için, turistlerin tercih ettiği mekanlar arasında yer aldığı bilinmektedir.

Ülkemizden son zamanlarda planlanan Yunanistan tur paketlerinin sayısının her geçen gün artış gösterdiği bilinmekle birlikte, bu tur seçeneklerinin uygun fiyatlı bir şekilde sunulması sayesinde yoğun ilgiyle karşılaştıkları da bilinmektedir. Özellikle 1 gece konaklamalı tur paketlerine yoğun bir ilgi gösterildiği gibi bu tur fiyatlarının ortalama, 29 Euro başlangıç fiyatlarıyla sunuldukları da bilinmektedir.

yunanistan tur paketleri

Yunan adaların olan tur paketleri genellikle yaz aylarıyla birlikte yoğunluk kazandığı için, bu tur paketlerinden erkenden rezervasyon yaptırmak uygun fiyat seçenekleriyle karşılaşmanızı sağlayacaktır. Kos adasında 1 gece 2 gün konaklamalı olarak satın alacağınız tur paketlerinin başlangıç fiyatlarının 49 Euro olduğu bilinmekle birlikte, bu fiyatların erken rezervasyon yaptırıldığında daha uygun olması da muhtemeldir.

Dünyaca ünlü Yunanistan tarihi yerleriyle ön plana çıkan ülke Delfi gibi çok sayıda farklı tarihi eserlere ev sahipliği yaptığı için, zengin bir kültürel geçmişe sahiptir.

yunanistan tarihi yerleri

Eski Yunanistan’ın dini merkezi olarak tanımlanan Delfi, Parnassos Dağı etrafında konumlanmış harika bir tapınak binası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Teselya bölgesinde konumlanan Yunanistan Meteora ziyaretçilerini büyüleyen bir tarihi yer olduğu için çok sayıda ziyaretçiyi kendisine çektiği bilinmekle birlikte, yüksek kayalıklar üzerindeki cüssesiyle büyük beğeni kazanmaktadır.

yunanistan meteora

Çok sayıda manastırın bir araya gelmiş olduğu bu tarihi mekan, kampçılık ve dağcılık gibi çok sayıda farklı aktivitelere de ev sahipliği yapabildiği bilinmektedir.

UNESCO Dünya Mirası listenden yer alan Yunanistan Rodos Eski Şehir, Aziz Yuhanna Şövalyelerine ev sahipliği yaptığı ve sonrasında ise Malta Şövalyelerinin merkezi konumunda olduğu bilinmektedir.

yunanistan rodos eski şehir

Kendin has tarihi dokusuyla ön plana çıkan eski şehir, gotik tarzı kuleleri ve taşlı yolları sayesinde büyük beğeni kazandığı da bilinmektedir.

Maro Yarımadasında konumlanmış olan Yunanistan Mistra özellikle Bizans dönemine ait çok sayıda eseri içerisinde bulunduran bir mekan olarak dikkatleri üzerine çektiği bilinmektedir. Mistra kenti büyük duvarlarla korunmakla birlikte, kentin tam ortasındaki tepede bir saray binasına da ev sahipliği yapmaktadır.

yunanistan mistra

Mini meydanları ile birlikte freskleriyle de büyük beğeni kazanan Mistra, muhteşem tabiat güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır.

Türk Mutfağına benzerliğiyle ön plana çıkan Yunanistan Yunan yemekleri, Akdeniz iklimin etkisiyle şekillenen bir beslenme tarzının şekillendirdiği bir kültürden oluşmaktadır. Çöp şişten biraz farklı olan ve Yunanistan ülkesinde en çok tüketilen lezzetler arasında yer alan Souvlaki Kalamaki, üzerine limon sıkılarak yenilen bir lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır.

yunanistan yemekleri

Ülkede kendine has lezzetiyle ön plana çıkan ve kıyma ve patatesle beraber patlıcanın da içerisinde bulunduğu bir yemek olarak karşımıza çıkan Moussaka, dilimler halinde sipariş edilen bir yemektir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon