Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 KKTC
Lefkoşa
Leipzig
%0 Almanya
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir
Tiflis
%0 Gürcistan
Tiflis
Zürih
%0 İsviçre
Zürih
Trabzon
%0 Türkiye
Trabzon
Tokyo
%0 Japonya
Tokyo
Riyad
%0 Suudi Arabistan
Riyad
Rotterdam
%0 Hollanda
Rotterdam
Sisam
%0 Yunanistan
Sisam
Viyana
%100 Avusturya
Viyana
Devamını Göster
blank

Ucuz Uçak Bileti Ara

Güvenle uçak biletinizi alıp gideceğiniz bölgelerde bulunan havalimanlarının isimlerine kadar bir çok ucuz uçak bileti ara ve karşılaştırmalarıyla ilgili bilgilere ulaşın. Her ülkenin kendine ait bünyesinde veya özel şahıslara ait yüzlerce uçak firması vardır, her firmanın ise yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti fiyatları değişkenlik gösterebilir.

uçak bileti

Bu kısımda sizlere yardımcı olmak adına, bir çok firmanın fiyat tarifleri ve gideceğiniz yerlerin adını seçerek fiyat karşılaştırmalarını öğrenip, uygun olan firmadan biletinizi güvenle alabilirsiniz. Erkenden rezervasyon yaparak biletinizi daha uygun bir fiyata getirmek sizin elinizde olup önerilen tavsiyeleri inceleyip revize yapabilirsiniz.

Erkenden uçak bileti alımlarında genel olarak fiyat tarifelerinde büyük değişkenlik gözükmektedir, örneğin alım yapacağınız şehrin biletleri yarına alırsanız pahalı olabilir. Peki bunu daha uyguna nasıl alıp karlı çıkarım derseniz eğer bir hafta öncesinde uçak biletinizi alarak fiyat tarifeleri arasından uygun olanı bulabilirsiniz.

uçak bileti fiyat tarifeleri

Firmaların genelde sunduğu uçak bileti fiyat tarifleri değişkenlik gösterme sebepleri kısa sürede tükenmesi ve günü birlik uçuşlarda daha yüksek bütçeler önünüze çıkabilir. Erkenden uçak biletinizi rezervasyon yaparak hem güvenle uçuşunuzu gerçekleştirip ve cebinizden daha fazla ücret ödemeden bu işlemi gerçekleştirmek sizin yararınıza olacaktır.

Bir çok kişinin uçak korkusu mevcuttur, genelde bu korkuyu nasıl yenebilirim diye düşünürken uçak ne kadar güvenli diye düşünenler arasında sizlerde olabilirsiniz. Karayolculuğu yerine günümüzde en çok bir yerleşim yerinden diğer yerleşim yerine uçuş imkanı varsa o değerlendiriliyor.

uçak ne kadar güvenli

Sebebi ise araştırmalar sonucunda uçak, karayoluyla ulaşıma göre daha güvenilir olduğu milyarda bir uçak kazalarının yaşandığı biliniyor. Uçuş korkunuzu yenmeniz için animasyon eğlence yerlerinde sanal gözlüklerle bir kaç uçuş gerçekleştirip gerçekmiş gibi yaşarsanız bunu kolaylıkta atlatabilirsiniz.

Rahat ve hızlı yolculuk yapmak isteyenler havayolunu tercih ettiğinden ve son zamanlarda ciddi anlamda bir yoğunluk yaşandığından uçak bileti alırken nelere dikkat etmeliyiz?konusu daha önemlidir. Televizyonda veya diğer iletişim araçlarında uçak biletlerinde yapılan indirim ve kampanyalardan bahsedilir. Ucuza uçak yolculuğu yapmak isteyenler hemen kampanyalardan yararlanmak için harekete geçtiler.

uçak bileti alırken nelere dikkat etmeliyiz

Yapılan kampanyaların ayrıntısı araştırılmadan bilet alınmamalıdır. Öncelikle havayolu firmasının güvenilir olup olmadığı öğrenilmelidir. Ardından alınan biletle yapılacak yolculuğun direk mi yoksa aktarmalı mı olduğuna dikkat edilmelidir. 2 saatlik yolculuk bu tür dikkatsizlikler ile 10 saate çıkabilir. Bilet alırken uçağın kalkış ve iniş havalimanı, tarihi, saati, yolcu adı ve soyadına çok dikkat edilmelidir.

Yurt içi veya yurt dışı fark etmeksizin tatil için ayrılan bütçenin büyük bir kısmı uçak biletlerine ayrıldığından dolayı tatilciler ucuz uçak bileti nasıl bulurum? sorusuna yanıt ararlar. Seyahat etmeyi sevenlerin en büyük meziyetleri arasında ucuza uçak bileti bulmaları da vardır. Bunun için aslında çok özel özelliklere gerek yoktur. Takipte olmak en önemli noktadır. Bunun için ucuz uçak bileti satan havayolu firmalarının mail grubuna dahil olarak yapılan kampanyalardan haberdar olunabilir.

ucuz uçak bileti nasıl bulurum

Kampanyalar belirli süreler için geçerlidir. Erken hareket eden ucuz biletleri alır. Promosyon biletleri gibi havayolu sektöründeki en ucuz biletler için de erkenci olmak önemlidir. Çünkü promosyon biletleri uçakta belli sayıdaki koltuklar için geçerli olduğundan hemen tükenmektedir. Ayrıca uçak bileti ne kadar erken alınırsa o kadar ucuz olur.

Seyahat severlerin hemen hemen hepsi yolculuğunu konforlu fakat ucuz yapmak istediklerinden erken uçak bileti almanın fırsatları ve imkanlarını değerlendirerek aradıkları konfora ucuz olarak ulaşırlar. Uçak biletleri bir dönem ülkemizde çok pahalıydı. Zengin olanların dışında uçakla yolculuk yapan kişi sayısı azdı. Fakat günümüzde uçak biletlerinin ucuz olduğu dönemler olduğundan her bütçedeki vatandaşın uçakla yolcuk şansı bulunmaktadır.

erken uçak bileti almanın fırsatları

Uçak biletlerinin bazı dönemlerde ucuzlamasında firma sayısının artmasının etkisi çok büyüktür. Firmalar rekabet gereği yolcu kapmak için kampanyalar düzenlemektedir. Kampanyanın yanında nerdeyse her uçakta promosyon biletler bulunur. Belirli sayıdaki promosyon biletleri sektörün en ucuz biletleridir. Bilet rezervasyonlarını aylar öncesinden yapanlar havayolu yolculuğunu kara yolundan çok daha ucuza getirebilirler.

Hayatın her türlü hali olduğundan ve bilet alındıktan sonra çeşitli nedenlerden iptal edilmesi gerekebildiğinden uçak bileti nasıl iptal edilir?hususunun ayrıntılı olarak bilinmesinde fayda vardır. Bilet iptalinde öncelikle biletin özelliği çok önemlidir. Promosyon biletin değişim, iptal ve iadesi yoktur. Promosyon bilet alacak olan kişilerin seyahat planlarını değiştirmemesi tavsiye edilir. Çünkü biletlerini iptal etmeleri veya tarihini değiştirmeleri imkansızdır.

uçak bileti nasıl iptal edilir

Havayolu firmalarının bazılarının ekonomi sınıfındaki bazı biletleri için de iptal olmayabilir. Business Class sınıfında ise her türlü iptal ve değişim yapılır. İptal için havayolu firmasının çağrı merkezi aranmalıdır. Çağrı merkezinde yapılan görüşme neticesinde bilet iptal edilir. Şayet bilet, birçok firmanın biletlerinin satıldığı siteden alındıysa o sitenin çağrı merkezi aranarak iptal işlemi gerçekleştirilir.

Bir iki saatlik kısa yolculuklarda çok önemli olmasa da saatler süren yolculuklar için uçuş sırasında yemek veriliyor mu? sorusu havayolu firmalarının yetkililerine sıklıkla sorulmaktadır. Ülkemizde hizmet veren havayolu firması sayısı her geçen gün artmaktadır. Firmalar yolcularının memnuniyetini artırarak rekabette birkaç adım öne geçebilmek için yapabilecekleri hizmetlerin en güzelini yapmaya özen gösterirler.

uçuş sırasında yemek veriliyor mu

Yemek, uçak içerisindeki hizmetlerin en önemlisidir. Saatlerce uçakta yolculuk yapacak olan insanları ancak güzel yemekler mutlu eder. Yemeklerin çeşitleri ve türü firmadan firmaya ve uçuş rotasına göre değişmektedir. Uzun yolculuklarda daha zengin yemek çeşitleri sunulurken kısa yolculuklarda daha çok aperatif ikram edilir. Uçaktaki yemek, uçuş sınıfına göre de değişmektedir.

Uçak bileti güvenli nasıl alınır?
Günümüz teknoloji zamanında uçak bileti güvenli şekilde almak için sitelerin SSL ve 3D güvenlik kısımlarına dikkat ediniz.
Güvenilir uçak bileti siteleri hangileridir?
Türkiye güvenilir uçak bileti siteleri arasında Fastfly, Pegasus, THY ve bir çok büyük firmalar yer almaktadır.
Ucuz uçak bileti ne zaman alınır?
Eğer ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız kesinlikle 1 hafta öncesinden rezervasyon yapınız.
İnternetten alınan uçak bileti çıktısını çıkartma?
Bileti satın aldığınız web sayfasının son kısımda onay ekranını gördükten sonra sağ tıklayıp mouse çıktısını alabilirsiniz.
İnternetten uçak bileti rezervasyonu nasıl yapılır?
Genelde internetten rezervasyon işlemi yaparken Fastfly gibi sitelerden çok hızlı ve basit şekilde gideceğiniz yeri seçip işlemi gerçekleştirebilirsiniz.