Ankara Uçak Bileti

Ankara

Beş milyonu aşan nüfusu ile Ankara uçak bileti konularına girmeden önce Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri olan Ankara başkent olması dolayısıyla çok farklı uçak firması tarafından Ankara uçak biletleriyle ulaşım sağlanabilmekte ve bileti tedarik etmek oldukça kolaydır. Başkent Ankara yurt içi ve yurt dışı çok farklı ülkelere ulaşım sağlayan önemli bir konumda yer aldığından dünyanın ve ülkemizin önde gelen havayolu firmaları uçuş düzenlemektedir.

ankara uçak bileti

Ülkemizin bayrak taşıyıcı firması olan Türk Hava Yolları, her gün günün çeşitli saatlerinde en kalabalık şehrimiz İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarına uçuş düzenlemektedir. Dünyanın lider kuruluşlarından biri olan Qatar Airways ise her gün akşam 20:20 saatlerinde Katar ülkesinin başkenti Doha Uluslararası havalimanına ortalama 3 saat 50 dakika süren uçuşlar yapmaktadır.

Şehir merkezinin 28 kilometre kuzeyinde Ankara Akyurt ile Çubuk ilçeleri arasında bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı ülkemizin en işlek terminallerinden biri olup çok sayıda uçuşa ev sahipliği yapmaktadır. 1955 yılında ilk olarak hizmet vermeye başlayarak Başkentin dünyaya açılan penceresi olan Esenboğa sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü olup işletmesi TAV tarafından yapılmaktadır.

ankara esenboğa havalimanı

Ülkemizin havalimanı bulunan neredeyse bütün illerine direk veya aktarmalı uçuşların iç hatlar terminalinden yapıldığı Esenboğa, yurt dışı seferlerinin de yapıldığı bir terminal binasına sahiptir. Modern yapısıyla ülkemizin ikinci büyük havalimanı olan Esenboğa, Uluslararası Havalimanları Konseyi Avrupa tarafından 2009 yılında 5 ile 10 milyon yolcu kategorisinde en iyi havalimanı seçilmiştir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Çubuk Ankara adresinde hizmet vermekte olan Ankara Esenboğa Havalimanına özel araçla gitmek için yol tarifi almak veya diğer alternatifler kullanılmalıdır. Şehrin merkezi konumunda olan Kızılay Meydanından yaklaşık olarak 28 kilometre uzaklıkta bulunan terminale EGO 142 numaralı belediye otobüsüyle gitmek ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Kızılay ile AŞTİ VE havalimanı arasında devamlı olarak belirli saatlerde sefer düzenleyen belediye otobüslerinin yanı sıra Belkoair sabah 05:00 den gece 24:00’a kadar yolcu taşımaktadır.

ankara esenboğa havalimanına yol tarifi

Şehit ailelerine ve sarı basın kartı olanlar gibi bazı kişilere ücretsiz hizmet sağlayan Belkoair firmasının saatleri ve durakları hakkında bilgi almak için 444 93 12 numaralı telefon numarasını aramak gerekecektir. Belkoair belediye otobüslerinin dışında ticari taksi imkanı bulunmaktadır, merkezden uzak olduğu için fazla maliyetli olacaktır.

Paris Charles de Gaulle Havalimanına 11:20 de İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden tek aktarmalı karşılıklı uçuşlar Ankara Pegasus uçak bileti içerisinde bulabilir ve uçuşlar yaklaşık 6 saat 20 dakika kadar sürmektedir.

ankara pegasus uçak bileti

Aktarmalı uçuşları yaparken Sabiha Gökçende aktarmanın yapılacağı uçağı bekleme durumuna göre yolcuğun saati değişmektedir ve bekleme süresinin bazen 19 saat 50 dakikaya kadar çıktığı görülmektedir.

Eski uygarlıklara ait yapıları ve tarihi müzeleriyle dikkatleri çeken Ankara, yerli ve yabancı turistler tarafından günlük Ankara gerçekleşen uçuşlar yaparak ziyaret edilmektedir. Tarihi ve turistik eserlerinden dolayı ülkemizin başkenti olmasından dolayı yurt içi ve yurt dışı destinasyonlardan havayolu ulaşım ağının çok yoğun olduğu bir kentimizdir. Ülkemizin en doğusunda yer alan Kars Harakani Havalimanından her gün Anadolujet firmasının sabah 11:00 de havalanıp 1 saat 45 dakikalık yolculuk neticesinde başkente ulaşan seferi vardır.

ankara gerçekleşen ucuşlar

Kardeş ülkemiz olan Can Azerbaycan’ın Bakü kentine, her gün sabah 10:30 saatinde havalanan Türk Hava Yolları ve Azerbaijan Airlines havayolu firmalarının karşılıklı seferleri bulunmaktadır. Ankara’ya beş dakikada bir uçak hatta bazı zamanlarda dakikada bir uçak inmektedir, bu sadece yurt içinden gelenler olup yurt dışı hesaba katıldığında oldukça yüksek bir rakam çıkacaktır.

Esenboğa’dan Frankfurt Am Main Havalimanına Ankara SunExpress uçak bileti her gün öğlen 14:05 saatlerinde direkt sefer yapmaktadır, firma uçak biletlerinde Economy Class ve Business Class sınıflarında yapmaktadır.

ankara sunexpress uçak bileti

En fazla gurbetçi vatandaşlarımızın bulunduğu Almanya’nın önemli havalimanlarından birine yapılan bu seferler genellikle dolu olduğundan uygun fiyatlı yolculuk yapabilmek için erken rezervasyon yaptırmak karlı olacaktır.

1920 yılından beri başkent olan Ankara ilimize hizmet veren çok sayıda yerli ve yabancı uçak firmaları bulunmakla birlikte bu firmaların başında ülkemizin ulusal havayolu şirketi olan THY gelmektedir. Dünyanın yedi kıtasında yolculuk yaparak ulaşabilmenin yolu Ankara’dan uçak yolculuğu yapmak olup bu kadar büyük faaliyet ancak çok sayıda firma ile gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

ankara hizmet veren uçak firmaları

Günde yüzlerce uçağın inip kalktığı kentte direkt veya aktarmalı olarak yurt içi ve yurt dışındaki çok sayıda noktaya Pegasus firmasından Türkmen Havayollarına kadar çeşitli firmayla sefer düzenlenir. Şehre çok fazla havayolu firmasının sefer düzenlemesi yolculuklardaki rekabetin artması ve doğal olarak bilet fiyatlarının daha uygun olmasını sağlamakla birlikte bu durum yolcular için bir avantaja dönüşmektedir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon