Antalya Uçak Bileti

Antalya

Türkiye’nin en gözde tatil yeri olan Antalya uçak bileti öncesi buraya her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmekle birlikte misafirlerin uçak yolculuğu için herhangi havayolu firmasından Antalya uçak bileti almaları yeterli olacaktır. Güneş ve denizin en güzel olduğu yerlerden biri olduğundan şehre yerli ve yabancı turistlerin çok fazla rağbet etmektedir. Havayolu firmaları boş koltukla uçarak zarar etmek istemediklerinden talebin olmadığı yerlere uçuş düzenlemekte çekimser davranmaktadır.

antalya uçak bileti

Fakat Antalya uçak biletlerinin erkenden tükendiği bir rotadır yer aldığı için farklı bir özelliğe sahip olmaktadır. Anadolujet Ankara’dan Antalya şehrine günde 7 tane direkt seferi yaparken Pegasus şirketinin 2 tane direkt Antalya uçak bileti seçenekleri bulunmakla birlikte bunlar sadece direkt seferler olup aktarmalılar bu uçuşlara dahil değildir.

Tarihi ve turistik mekanlarının çokluğundan dolayı tatil cenneti olan buraya en hızlı ve konforlu ulaşımı uçakla Antalya havalimanı üzerinden gerçekleştirildiğinden kentin alanı oldukça yoğundur. Modern ve büyük yapısıyla dikkatleri çeken Antalya Havalimanı yapımına 1996 yılında Bayındır Holding tarafından başlanmış, 1 Nisan 1998 tarihinde inşası bitirilerek hizmete girmiştir. Yaz aylarında ülkemizin güney sahillerine gelmek isteyen yerli ve yabancı turistleri taşıdığından dolayı Avrupa kentlerinde bulunan en kalabalık terminalleri arasında on dördüncü en yoğun havalimanıdır.

antalya havalimanı

2015 verilerine göre ülkemizdeki en yoğun olan İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa havaalanlarından sonra ulaşımı sağlanan toplam yolcu trafiği bakımından üçüncü yoğun alan olduğu belirlenmiştir. Güney sahillerine gelen yabancı turistlerin %99 kadarını taşıyarak uluslar arası havalimanı statüsünü kazanmış olan alan, 2011 yılında 10 ile 25 milyon yolcu kategorisinde Avrupa ülkelerinin en iyisi seçilmiştir.

Şehir merkezinin 10 kilometre doğusunda yer alan Antalya havalimanı yol tarifi ile ilgili özel aracıyla gidecek olanlar yol tarifi alarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilir. İki binden fazla araç kapasitesi bulunan otoparkta 15 dakika araç park etmek ücretsiz olup otoparktan iç hatlar ve dış hatlar terminaline ulaşmak yürüyüşle yalnızca 3 dakika sürmektedir.

antalya havalimanı yol tarifi

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yarım saatte bir hizmet veren 600 numaralı otobüsler otogar ile terminal binası arasında taşımacılık yaparken 800 numaralı otobüs Sarısu güzergahından gelmektedir. Normal trafik yoğunluğunda 45 dakika süren yolculuk HAVAŞ servisleri ile de yapılabilir, 5M Migros Alışveriş Merkezinin önünden kalkan servislerin ücreti 10 TL olup çeşitli duraklardan yolcu alarak ilerlemektedir.

Ülkemizden en fazla gurbetçinin bulunduğu Almanya ülkesinin başkenti olan Berlin Tegel Havalimanına Antalya SunExpress uçak bileti alınarak bu şirket ile her gün sabah 11:00’de 3 saat 35 dakika süren uçak bileti rötarları mevcut olmakta.

antalya sunexpress uçak bileti

Karşılıklı olarak gerçekleştirilen bu yolculuğu Economy ile Business ve First Class sınıflarında yapabilme imkanı vardır, kabin sınıflarında ise fiyat farklılığı doluluk oranına göre değişmektedir.

Yolcuları günlük ve anlık bilgilendirmek için Antalya Havalimanında konulmuş olan panolar izlendiğinde Antalya gerçekleşen uçuşlar ve seferlerin sayısının ne kadar çok ve yoğun olduğu anlaşılacaktır. Uluslararası hava trafiğine açık olan alana aktarmalı uçuşlar olmasına rağmen direkt seferlerin daha yoğunlukta olduğu ve saatte 18 uçağın indiği, günde toplam 800 uçağa tekabül ettiği belirtilmektedir.

antalya gerçekleşen uçuşlar

Kış aylarında yoğun olan terminal yaz aylarında en yoğun günlerini yaşar, Temmuz ayında 2 bin 340 sefer iç hatlara iniş yaparken 10 bin 870 uçak dış hatlara inmiştir bu da aylık 13 bin 210 uçak eder. Antalya gibi turizm mekanı olan Trabzon kentine her gün Pegasus şirketinin akşam 17:50 saatlerinde direkt seferi bulunmaktadır, yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika süren yolculuk farklı firmalarla aktarmalı olarak yapılabilmektedir.

Kültür başkentimiz diyebileceğimiz İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk için Antalya THY uçak bileti ile günde sadece 15 tane direkt uçak bileti satışları düzenlemektedir, günün her zaman diliminde uçmak mümkün gözükmektedir.

antalya thy uçak bileti

Sabiha Gökçen 1 saat 15 dakika sürerken Atatürk havalimanına ulaşmak yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika sürmektedir, promosyon bilet satışı olduğundan yolculukları oldukça ucuza yapabilme şansı vardır.

Eğlenceli ve güzel bir tatil geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği kentlerden biri olduğu Antalya için şehrine hizmet veren yerli ve yabancı uçak firmaları sayısı oldukça fazladır. Karayolu ile bazı ülkelerden ve illerden tatil noktalarına ulaşmak oldukça meşakkatli olduğundan yolcuların büyük çoğunluğu artık daha konforlu ve hızlı olduğundan hava ulaşımını tercih etmektedir.

antalya hizmet veren uçak firmaları

Bundan yıllar öncesinde uçak biletleri çok pahalı olduğundan almak ekonomik olarak zordu fakat şirket sayısını artması ile birlikte başlayan rekabet fiyatları düşürdüğünden havayolu ulaşımı ucuzladı. Rekabetin getirisi olan promosyon biletler ise sivil havacılık alanındaki en ucuz biletleri almaya imkan tanımaktadır, aynı zamanda yapılan kampanyalar ve erken rezervasyon yolcuların yüzünü güldürmektedir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon