Batum Uçak Bileti

Gürcistan Acara bölgesinin yönetim merkezi olan Batum ülkemizin sınırına yaklaşık olarak 20 kilometre kadar uzaklıkta ve Batum uçak bileti alınıp harika doğasını ve tarihini gezmek mümkündür. Artvin Hopa Havalimanı açılmadan önce Doğu Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan illere seyahat etmek isteyen yolcuların havayolu ulaşımı Batum Havalimanı üzerinden sağlamaktaydı. Günümüzde karayolu ile ulaşımın da yapılabildiği kente ülkemizin bazı havalimanlarından direkt uçuşlarla bazılarında ise aktarmalı seferlerle Batum uçak bileti alıp yolculukları yapılmaktadır.

batum uçak bileti

Bakü petrol hattının son bulduğu önemli ticaret merkezi olan Batum şehrine THY İstanbul Atatürk Havalimanından yaparken, Pegasus ise Sabiha Gökçenden geçmişte direkt seferler yapmıştır. İstanbul Atatürk Havalimanından her gün 13:55 saatinde direkt olarak gerçekleştirilen yolculuk ortalama 1 saat 55 dakika sürmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Batum Gece Hayatı Nasıl Geçiyor

Batum Havalimanı

Karadeniz kıyısında parlayan Batum kentinin modern şehir hayatını ve ışıltılı gece eğlencelerini keşfetmek isteyenler Batum havalimanı alternatifini kullanarak rahat ve konforlu ulaşım sağlayabilir. Gürcistan içinde yer alan Acara Özerk Cumhuriyetinin başkenti olduğundan dolayı oldukça aktif şekilde kullanılan Batum Havalimanı kentin yaklaşık olarak 2 kilometre uzağında bulunmaktadır.

batum havalimanı

Ülkemizin kuzeydoğusuna gelmek isteyen yurt içi ve dışı yolcularının ihtiyacına da hizmet eden havaalanı, 2007 yılına kadar aktif olarak kullanılmamış olup 2007 yılından sonra yoğun olarak kullanılmıştır. Kullanışlı terminal binasına sahip olmadığından dolayı 2007 yılına kadar kullanılmamıştır. Modern yapısıyla da ülkemin kullanımda olan üç havalimanından biri olan yapının günümüzde 600 bin yolcu kapasitesi bulunmaktadır ve terminal binasının toplam kullanım alanı 3915 metrekaredir.

Batum Havalimanı Yol Tarifi

Osmanlı İmparatorluğunun ve Roma ile Bizans kalıntılarını taşıyan Batum için en kolay seyahatler Batum havalimanı yol tarifi üzerinden yapıldığından güzergahı için tarifi alıp seyahate başlamak daha doğru olacaktır. Medeniyetlere bir dönem ev sahipliği yaptığından tarihi ve kültürel yapılar bakımından zengin olan kentte bulunan havalimanına toplu taşıma araçları veya ticari taksiler kullanılarak ulaşmak mümkündür.

batum havalimanına yol tarifi

Şehir merkezinden sabah 07:00 ile 22:30 saatleri arasında hizmet veren 9 ve 10 numaralı belediye otobüsleri vardır. Ekonomik olarak uygun olan toplu taşımanın yerine acelesi olanlar ve daha hızlı ulaşmak isteyenler 7 gün 24 saat hizmet veren ticari taksileri kullanabilirler ancak daha pahalı olacağı unutulmamalıdır.

Batum THY Uçak Bileti

Her gün İstanbul ilinden Batum Havalimanına bir tane bile olsa Batum THY uçak bileti satışları yapıyor, bununla beraber sefer normal hava şartlarında 1 saat 55 dakika sürmekle birlikte dönüş yolculuğu akşama doğru 17:45 saatinde yapılmaktadır.

batum thy uçak bileti

Hava akımından dolayı artan yolculuk süresi 2 saat 25 dakikaya kadar yükseldiğinden uçağın Atatürk havalimanına inişi 19:10 saatini bulmaktadır.

Batum Gerçekleşen Uçuşlar

Azeri petrolünün dünyaya ulaşmasında önemli rol oynayan Batum için farklı ülkelerin havayolu firmaları günlük farklı saatlerde uçuşlar düzenleyerek Batum gerçekleşen seferlerle ulaşımı sağlamaktadırlar. Yaz turizmiyle yerli ve yabacı turistlere harika bir tatil keyfi sunun kente ulaşmak için karayolu imkanı bulunmaktadır fakat oldukça meşakkatli olan bu alternatifi çoğu turist tercih etmemektedir.

batum gerçekleşen uçuşlar

Petrol rafinerisi ve gemi yapımcılığı ile ün salmış olan şehre uçak ile ulaşım biletler zamanında alındığında çok uygun olmaktadır, erken rezervasyon fırsatları kaçırıldığında maliyet yükselmektedir. Economy kabin sınıfının da oldukça güzel hizmetleri bulunmaktadır. Uçağın doluluk oranı artmadan önce bilet alındığında karayollarından çok daha ucuza yolcuk yapabilme fırsatını yakalamak mümkün olur.

Batum Georgian Airways Uçak Bileti

Batum şehrinden ister aktarmalı olarak isterse direkt uçak seferleriyle farklı şehirlere havayolu ulaşımını mümkün kılan Batum Georgian Airways uçak bileti içerisinde, İstanbul şehrine tarifeli olarak da uçak seferi düzenlemektedir.

batum georgian airways uçak bileti

Firma aracılığıyla uygun fiyatlı uçak bileti satın almak için promosyon biletlerinden satın almak önemli olduğu gibi erken rezervasyonlardan yararlanarak uygun fiyatlı uçak da mümkün olmaktadır.

Batum Hizmet Veren Uçak Firmaları

Dünyanın ve ülkenin ileri gelen firmaları ile yolculukların yapıldığı Batum kentine ülkemizden de iki önemli uçak firması direkt sefer düzenlemekle birlikte diğer firmalar ise aktarmalı uçuşlarda destek olmaktadır. İstanbul üzerinde yapılan uçuşlar direkt olarak yapılırken diğer illerimizden gelmek isteyenler için aktarmalı yolculuk mümkündür.

batum hizmet veren uçak firmaları

Hopa ile Batum birbirine 20 kilometre kadar yakın olduğundan havalimanlarından geçiş çok kolay olduğu için belediye araçlarını ve taksileri kullanıp nüfus cüzdanı ile geçiş yapılabilmektedir. Gürcistan, ülkemizin bir ili mesafesinde olan Batum ve diğer kentlere geçmek için Türk vatandaşlarından pasaport veya vize istememektedir bundan dolayı geçişler diğer ülkelere göre çok kolay olmaktadır.

  • 5.04.2019
  • 0
  • 77
YORUMLAR
YORUM YAZ