Bournemouth Uçak Bileti

Kumsalları ve gece hayatı ile ünlü olan Bournemouth uçak bileti alımıyla şehri yıl içerisinde milyonlarca turist tarafından ziyaret etmektedir, ülkemizden Londra üzerinde Bournemouth uçak bileti alınarak ulaşım sağlanabilmektedir. Zamanında zengin İngilizlerin villalarının bulunduğu bir bölge iken zamanla tatil beldesi haline gelmiştir. Üniversiteleri sayesinde öğrencilerin gözdesi haline gelen şehre gitmek için Londra Havalimanına yaklaşık 4 saat süren hava yolculuğu yapmak ardından da karayoluyla Bournemouth uçak bileti alınıp kente geçmek gerekir.

bournemouth uçak bileti

Türk Hava Yolları ile ortak uçuş yapan bmi Regional ve Atlas Global firmalarının İstanbul Atatürk Havalimanından, Pegasus ise İstanbul Sabiha Gökçenden Londra şehrine direkt uçmaktadır.

Bournemouth Havalimanı

Son yıllarda popülerliği artan Bournemouth havalimanı ulaşımı sivil kategoride hava trafiğine açık olan ve şehir merkezinin 7 kilometre kuzeydoğusundaki uluslararası havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Alandan Batı Avrupa ve Akdeniz kıyısında bulunan bazı ülkelerin çeşitli kentlerine tarifeli seferler düzenlenmektedir.

bournemouth havalimanı

Ülkemizden Dalaman, Antalya ve Bodrum gibi Akdeniz Bölgesindeki bazı tatil beldelerimizden sadece yaz sezonunda uçuşlar yapılmaktadır. Yılın yaz aylarından geri kalan kısmında Londra havalimanlarından birine ülkemizdeki çeşitli havayolu firmaları ile uçup oradan tren yolculuğu yaparak Bournemouth kentine ulaşılabilir. Londra Heathrow Havaalanına Türk Hava Yolları uçmaktadır. Heathrow terminalinden çıktıktan sonra çok yakın mesafede bulunan hızlı trenle kente ulaşmak yaklaşık olarak 2 saat kadar sürmektedir.

Bournemouth Havalimanı Yol Tarifi

Şehir merkezinden Bournemouth Havalimanı yol tarifi ile ulaşım farklı seçeneklerle yapılabildiği gibi tarif almaya ihtiyaç olmadan toplu taşıma otobüsleriyle ulaşmak mümkündür. Yellow Bus firmasına ait olan A1 numaralı otobüsler her gün sabah 06:41 ile akşam 20:31 saatleri arasında yolcu taşımaktadır.

bournemouth havalimanı yol tarifi

Ekonomik olduğundan turistlerin birçoğu bu otobüsleri kullandığı için uygun fiyatlı bir şekilde terminal merkezine ulaşım mümkün olabilmektedir. Saatte bir belli duraklardan geçerek yolcu alan otobüslerin yerine grup olanlar 8 kişiye kadar yolcu alan ticari taksiler de tercih edilebilir ki bu taksilerde kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Yolcu yükünün büyük bir kısmını omuzlaya 8 kişilik taksilerde ön ödeme sistemi kullanılabilir, böylece havalimanına ne kadar tutacağını hesaplattırıp sonrasında nakit veya kredi kartıyla ödeme yapılabilir.

Bournemouth Bmi Regional Uçak Bileti

Uçuşlarını Türk Hava Yollarının yaptığı Bournemouth bmi Regional uçak bileti ile firmanın Heathrow Havalimanına günde 8 farklı saatte uçuşu bulunmakta, yolculukların ortalama süresi 4 saat 20 dakika civarında olabildiği gibi direkt olarak yapılan bu uçuşların yanı sıra aktarmalı seferler de bulunmaktadır.

bournemouth bmi regional uçak bileti

Fakat aktarmalı seferlerde beklemeden dolayı yolculuk süresi uzadığından acelesi olanlar tarafından fazla rağbet görmez.

Bournemouth Gerçekleşen Uçuşlar

Alışveriş cenneti olarak bilinen Bournemouth kenti hem lüks hem de normal fiyatlarla alışveriş yapmak isteyenlerin günlük Bournemouth gerçekleşen uçuşlar ve seferleri kullanarak ulaşım sağlaması mümkündür. Akdeniz ve Batı Avrupa ülkelerinden günlük uçuşların yapıldığı uluslar arası havalimanına ülkemizden direk uçakla gitmek mümkün değildir.

bournemouth gerçekleşen uçuşlar

Tropikal iklimin hakim olduğu şehre sıcaklığın çok yüksek olduğu dönemlerde gitmemek gerekir çünkü bu tarihlerde gezmek çok zordur fakat sıcak zamanlarda uçak biletlerinin düşük olduğu unutmamalıdır. Havayolu firmaları yaptıkları uçuşun maliyetini karşılamak için belli bir doluluk oranına ulaşıncaya kadar indirimli bilet satmaktadır.

Bournemouth Pegasus Uçak Bileti

Devamı şirketinin düzenlediği Bournemouth Pegasus uçak bileti içerisinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından kalkan uçak ile 4 saat süren direkt seferlerle ülkemizden ortalama 6 saatte Bournemouth tatil ve alışveriş kentine ulaşmak mümkündür.

bournemouth pegasus uçak bileti

Stansted Havalimanına günde sabah 09:30 ve öğlen 12:30 ile akşam 22:25 saatlerinde olmak üzere 3 farklı saatte uçan Pegasus şirketinde Economy ve Business Class sınıflarında uçulabilir.

Bournemouth Hizmet Veren Uçak Firmaları

Deniz ürünlerinden oluşan mutfağının lezzetlerini tatmak için Bournemouth hizmet veren uçak firmaları hakkında bilgi alıp firmanın indirimli zamanını yakalayıp bileti alarak yola çıkılmalıdır. Dünyanın diğer ülkelerinden ulaşım sağlayan en popüler şirket Ryanair olup haftanın 4 günü direkt uçuş yapmaktadır. Ülkemizden ise ancak Londra havalimanlarından birine uçularak ulaşım sağlanabilir.

bournemouth hizmet veren uçak firmaları

Londra için en popüler havayolu şirketi ülkemizin bayrak taşıyıcı firması olan Türk Hava Yollarının yanında Pegasus ve BMİ Regional şirketleri de yolcuların seyahatlerini sağlamaktadır. Rüzgarı bol şehir tamamen bir turizm beldesi olduğundan yıl içerisinde çok fazla turist ağırlamakla birlikte talebin fazla olması bilet fiyatlarına olumsuz yansıyacağından erkenden bilet almak unutulmamalıdır.

  • 25.04.2019
  • 0
  • 27
YORUMLAR
YORUM YAZ