Cenevre Uçak Bileti

Alpler ve Jura dağları arasında doğal güzelliklerle donatılmış Cenevre uçak bileti alımıyla gidebilir güneybatısında bulunmakla birlikte, uluslar arası açıdan önemli bir konumda yer aldığı bilinmekte. Ülkemizden yerli veya yabancı çok sayıdaki firmadan Cenevre uçak bileti alınarak direkt veya aktarmalı olarak turizm cenneti kente ulaşılabilir.

cenevre uçak bileti

Bir veya iki aktarmalı olarak yapılan Cenevre uçak bileti satışları aktarmanın sayısına ve bekleme süresine göre 6 saat 45 dakikadan 14 saat arasında değişmekte olup, Cenevre uçak biletlerinin maliyeti ise alındığı tarihe göre değişmektedir. Pegasus İstanbul Sabiha Gökçenden direkt olarak uçmaktadır, bu yolculuk öğlen 13:05 saatinde başlayarak normal hava şartlarında ve saat farkından dolayı 14:25 saatinde sona ermektedir.

Cenevre Havalimanı

Avrupa kentlerinden çoğuna yakın olan Cenevre havalimanı Birleşmiş Milletler kuruluşuna ait birçok kurumunda genel merkezine ev sahipliği yaptığından uluslararası havalimanı ancak ulaşımına yeterli gelmektedir. Sivil kategoride hizmet vermekte olan havalimanı, eğlenceni ve kültürün beşiği olan kente gelen yerli ve yabancı turistler ile diplomatik özellikleri bulunan kişileri karşılamaktadır. Kendine özgü güzellikleriyle insanları büyüleyen kentte bulunan havaalanın eski adı Cointrin Havalimanı olup ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan Cenevre şehir merkezinin kuzeybatısındadır.

cenevre havalimanı

Merkezden yaklaşık olarak 4 kilometrelik bir mesafede hizmet vermekte olan terminal binası easyJet Switzerland ve Swiss International Air Lines gibi ülkenin lider havayollarının merkezi konumundadır. Etihad Regional firmasının da merkezi olan alan 2014 yılında ilk defa yolcu sayısının 15 milyona ulaştığı tespit edilmiştir, geçen yıllar yolcu sayısında artış yaşanmasına neden olmuştur.

Cenevre Havalima Yol Tarifi 

Kent merkezine 4 kilometrelik uzaklıkta bulunan Cenevre havalimanı yol tarifi alarak ulaşmak oldukça kolaydır çünkü Cenevre, şehrine gelen misafirlerine ulaşım konusunda farklı seçenekler sunmaktadır. Her istasyon ve gazete bayilerinin yakınlarında toplu taşıma araçları için bilet satan makinelerden demir paralarla alınan biletlerle 10 numaralı otobüsle şehir merkezinden ulaşım sağlanabilir.

cenevre havalimanı yol tarifi

Otellerin turistlere özel olarak verdiği ücretsiz kartlarla 5 numaralı otobüsle tren istasyonuna gitmek mümkündür, merkezden 25 dakikada gelinirken tren istasyonundan 7 dakikada gelinir. Otellerin terminalden misafirlerini taşıdığı ücretsiz servisler vardır dileyen bu servisleri kullanabilir aynı zamanda iç hatlar ve dış hatlar terminalinde bulunan rent a car bürolarından araç kiralamak da bir alternatiftir.

Cenevre Ukraine Airlines Uçak Bileti

Ukrayna ulusal havayolları olan Cenevre Ukraine Airlines uçak bileti ile Ankara Esenboğa dış hatlar terminalinden uçak bileti incelemesinde sabah 07:00 saatinde havalanıp Kiev Boryspil Havalimanından aktarma yaparak Cenevre kentine iniş yapar.

cenevre ukraine airlines uçak bileti

7 saat 50 dakika süren gidiş yolculuğunu dönüşü öğlen 13:50 saatlerinde başlayıp yaklaşık olarak 22:55 civarında Esenboğa Havalimanında sona ermektedir, dönüş yolu ise 7 saat 5 dakikadır.

Cenevre Gerçekleşen Uçuşlar

Dünyanın en büyük fıskiyesine sahip olan Cenevre kentine havayolu firmaları günlük uçuşlar düzenlemektedir, günlük tarifeli olarak Cenevre gerçekleşen seferler direkt veya aktarmalı olarak yapılmaktadır. Ülkemizden İstanbul Atatürk veya Sabiha Gökçen havaalanlarından direkt uçmak mümkün olduğu için, uçuşlar diğer kentlerimizden ya Avrupa ülkelerinden veya İstanbul üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşecektir.

cenevre gerçekleşen uçuşlar

Schengen üyesi olan kente her gün uçak bileti bulabilmek diğer birçok Avrupa ülkesine vizesiz dolaşma imkanı vermekle birlikte, Paris ve Milano gibi görülecek şehirlere en fazla 1 saatlik uzaklıktadır. Etkileyici mimari yapıları ve insanları kendine hayran bırak heykelleriyle görülmeye değer olan kente yapılan uçuşların biletlerin incelenmesi ve en uygun fiyatlı biletin bulunması için önemli bir kuraldır.

Cenevre THY Uçak Bileti

Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Cenevre THY uçak bileti ile İstanbul Atatürk Havalimanından direk olarak Cenevre uçak bileti araştırmasında her gün uçak sabah 09:15 saatlerinde 3 saat 20 dakika süren uçuş yapmaktadır.

cenevre thy uçak bileti

Dönüş yolunda ise Cenevre Uluslararası terminalden akşam 18:15 saatinde kalkan uçak 3 saat 5 dakikalık yolculuğun ardından Türkiye saatiyle 23:25 civarında dış hatlar termali pistine iniş yapmaktadır.

Cenevre Hizmet Veren Uçak Firmaları

Sınır konumundaki Cenevre kentine hizmet veren yerli ve yabancı uçak firmaları fazla olduğundan rekabetle birlikte fiyatların düşmesi kenti uçak ile yolculuk yapmak için ideal hale getirmektedir. Rhone ve Arve nehirlerinin içinden geçtiği global bir merkez konumundaki şehre ülkemizden en fazla direkt sefer düzenleyen firmalar Pegasus ve Türk Hava Yollarıdır.

cenevre hizmet veren uçak firmaları

Ekonomy Class ve Business Class sınıflarının yanı sora First Classta da uçma imkanı bulunmakla birlikte, sınıfların bilet fiyatları uçuş tarihindeki yoğunluğa ve firmaların kalitesine göre değişmektedir. Avrupa tarihinde büyük izler bırakmış uluslararası anlaşmaların imzalandığı şehre gitmek için öncelikle direkt mi yoksa aktarmalı mı yolcuk yapmak istediğinize karar vererek biletinizi almalısınız.

  • 17.04.2019
  • 0
  • 39
YORUMLAR
YORUM YAZ