Dubai Uçak Bileti

Dubai

Çölde vaha ifadesinin tam karşılığı olan Dubai uçak bileti alımıyla son zamanların en popüler seyahat noktalarından biridir, uygun fiyatlı uçak bileti alınarak gezme ve alışveriş için gidilebilecek harika bir yerdir. Dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa ve dünyanın en lüks oteli Burj Al Arap gibi şatafatlı ve gösterişli yapıların bulunduğu Dubai, Birleşik Arap Emirliklerine bağlı en kalabalık prensliktir.

dubai uçak biletiKış aylarının bile sıcak geçtiği kentte denize girmek mümkün olduğundan uçak biletleri kış aylarında genellikle yüksektir, Temmuz ve Ağustos ayları sıcak olduğundan biletler biraz daha uygundur. Flydubai ve Emirates ile İstanbul Sabiha Gökçenden gece 01:40 saatinde uçmak mümkündür, Türk Hava Yolları ise İstanbul Atatürk Havalimanından gece 01:25 saatinde havalanarak taşımacılığı yapmaktadır.

Son dönemlerin en çok tercih edilen gezi rotalarından biri olan Dubai kentine gelen yerli ve yabancı turistlerin ulaşımını karşılaması için uluslararası alanda hizmet veren havalimanı inşa edilmiştir. Çölde inşa edilerek 1960 yılında hizmete girdiğinde düzgün bir piste ve gece aydınlatmasına sahip olmayan alan, 2006 yılında dünyanın yolcu sayısı bakımından en işlek altıncı havalimanı seçildi.

dubai uluslararası havalimanıAfrika ve Orta Doğu ülkelerinin en büyük taşımacılık merkezidir, 2002 yılında Uluslararası Havalimanları Konseyi hava trafiği istatistiklerine göre dünyanın en hızlı büyüyen terminali olmuştur. Emirates şirketi Dubai Uluslar arası Havalimanından gerçekleşen yolcu trafiğinin yüzde 60’ı karşılarken hava aracı hareketlerinin de yüzde 38 ini yapmaktadır. Dünyanın en hızlı büyüyen ikinci terminali olan alanda 540 bin metrekarelik Concourse A olarak nitelendirilen ve dünyanın en büyük yolcu uçağı A 380 için özel dizayn edilmiş dev terminal bulunmaktadır.

Şehir merkezine yaklaşık olarak 4 kilometre uzaklıkta ve çok belirgin bir noktada bulunan Dubai Uluslararası Havalimanına yol tarifi alarak ulaşmak oldukça kolay ve pratiktir. Kentte tercih edilen ucuz vasıtalardan biri olan ve 24 saat boyunca hizmet veren ticari taksiler hızlı ve daha rahat yolculuk yapmak isteyenler tarafından birinci alternatif olarak değerlendirilebilir. Şoförlerin çoğunluğu göçmen olup İngilizce bildiğinden dil sıkıntısı yaşanmamaktadır, devlete ait bir firma tarafından işletilen alan ticari taksileriyle en fazla 10 dakikada havalimanında olunmaktadır.

dubai uluslararası havalimanına yol tarifiUluslararası uçakların iniş yaptığı Birinci terminal binasının önünden kalkan 401 ve 402 numaralı otobüsler 20 dakika veya yarım saatte bir hareket etmektedir ve ticari taksiye göre biraz daha uygundur. Otel servislerinin yanı sıra otobüsten biraz daha pahalı olan metroyla trafiğe takılmadan ulaşmak mümkündür ayrıca İki katı ücret ödeyerek Gold Class ile üst sınıfta yolculuk yapabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçenden direk Dubai yolculuğu gerçekleştiren dünyanın lider kuruluşlarından biri olan Dubai Emirates uçak biletlerinde, Singapur merkezinden günün üç farklı saatinde 7 saat 40 dakika süren yolculuk yaptırdığı gözükmekte.

dubai emirates uçak biletiİki nokta arasındaki Ekonomi sınıfındaki seyahatin masrafı 6090 TL ile 35983 TL arasında değişmektedir, daha uygun maliyetle uçmak için erken rezervasyon imkanlarından yararlanılmalıdır.

Eski bir balıkçı kasabası iken günümüzde dünyanın ekonomisine yön veren devler arasına giren Dubai günlük gerçekleşen uçuşlar olarak dünyanın çeşitli ülkelerinden ve seferlere ev sahipliği yapmaktadır. Uluslar arası pek şok şirketin yönetim ofisleri kentte bulunduğundan ve kentte yerli halkın yanı sıra farklı milletlerden insanlar yaşadığı günlük olarak yapılan uçuş sayısı oldukça fazladır.

dubai günlük gerçekleşen uçuşlarTürkiye ile Dubai arasındaki haftanın yedi günü direkt olarak Atatürk ve Sabiha Gökçenden yapılan yolculukları Türk Hava Yolları, Emirates ve Pegasus ile Fly Dubai karşılamaktadır, faklı illerden ise aktarmalı uçulmaktadır. Çölde safari tutkunlarının ve ticari amaçları olanların destinasyonlarından olan kente her yıl 80 milyona yakın yolcuyu taşıyan uçaklar inip kalkmaktadır, bu rakam her yıl artmaya devam etmektedir.

Dubai ile ülkemizden İstanbul üzerinden direkt uçuş yapan firmalar arasında yer alan Dubai Air Arabia uçak bileti satışlarına göre gece 00:35 saatinde havalanarak 4 saatlik uçuşun ardından yerel saatle 05:35 civarında iniş yapmaktadır.

dubai air arabia uçak biletiEkonomi sınıfında erken rezervasyon yaptırmadan yapılacak gidiş dönüş yolculuğun maliyeti 2346 TL ile 4522 TL arasında değişmektedir, Business Class sınıfında olduğunda maliyet yükselecektir.

Birleşik Arap Emirliklerinin yedi prensliğinden en büyüğü olan Dubai kentine yaşanan yolcu talebini karşılamak için hizmet veren yerli ve yabancı sayısız havayolu firmaları bulunmaktadır. Sanayi ve turizm faaliyetlerinin artmasından kaynaklı olarak Air France firmasından Iran Aseman Airlines şirketine kadar dünyanın lider ve düşük maliyetli çok sayıda havayolları sefer düzenlemektedir.

dubai hizmet veren uçak firmalarıÜlkemizden Uzak Doğu ve Asya ile Afrika ülkelerine yapılan uçuşların büyük çoğunluğu kentten aktarma yapmaktadır, aktarma uçuşlar Dubai üzerinden yapıldığında daha çok tercih edilmektedir. Qatar Airways şirketi Doha için günlük uçuşlar yaparken Swiss International Air Lines ise Muscat ve Zürih için yolcu taşımaktadır, şirketlerin tarifeli seferlerine ek sezonluk charter uçuşları vardır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon