Faro Uçak Bileti

Algarve bölgesinde yer alan Faro uçak bileti ile Portekiz ve civarlarını gezmek için gelenlerin gözde mekanlarından biri olup, uygun fiyatlı yolculuk yapabilmek için erken rezervasyon şarttır. Milattan önce sekizinci yüzyılda Fenikeliler tarafından ticaret kolonisi olarak kurulun bur şirin yerleşim yeri her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Yolcu talebinin fazla olmasından dolayı Faro uçak bileti almadan önce bölgeye uçuş yapan firmaları ve biletlerini iyice araştırmak gerekir, incelemeleri yaparken kabin sınıflarına dikkat edilmelidir.

faro uçak bileti

Faro Uçak Bileti TAP Air Portugal firmasının İstanbul Atatürk Havalimanından sabah 08:25 saatinde Lizbon aktarmalı olarak gerçekleştirdiği yolculuk 11 saat 40 dakika sürmektedir, öğlen 13:00 de yaptığı uçuş ise 7 saat 05 dakikadır.

Faro Uluslararası Havalimanı

Portekiz için tarihi yerleşim yerlerinden Faro doğal güzellikleriyle oldukça cezp edicidir, Faro uluslararası havalimanı dünyanın farklı noktalarından kente gelen yolcuları ilk olarak ağırlandıkları yerdir. Şehir merkezine 4 kilometre mesafede hizmet veren Faro Uluslararası Havalimanına dünya firmalarında çok sayıda uçak iniş kalkış yapmaktadır, bilet alternatifleri için alandaki firmalar incelenmelidir.

faro uluslararası havalimanı

Kentin genel anlamda hava ulaşımını sağlayan terminal binası sivil hava trafiğine açık olup uluslararası yolcu tipi büyük uçakların inişine ve kalkışına müsaade edecek ebatlarda piste sahiptir. Yerleşim yerlerine yakın olmasından dolayı ticari taksi ile toplu taşıma araçları başta olmak üzere ulaşım için farklı seçenekler vardır, özel araçlara özel otoparkı rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Faro Uluslararası Havalimanı Yol Tarifi 

Aeroporto de Faro P8700-997 Portugal adresinde hizmet veren Faro uluslararası havaimanı yol tarifiyle alan yerleşim merkezine yaklaşık 4 kilometre mesafede bulunmaktadır, yol tarifi alarak havalimanına gitmenin farklı seçenekleri vardır. Trafiğe takılmadan en hızlı ve ucuza gitmenin yolu Lizbon metrosunun kırmızı hattını kullanmaktır, 6 ile 9 dakikada bir kalkan metro sabah 06:30 ile gece 01:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

faro uluslararası havalimanı

Günlük veya 3 günlük sınırsız kullanımlık biletlerden alındığında metro kullanımını daha ucuza getirmek mümkün olmaktadır ayrıca bu biletler toplu taşıma otobüslerinde de kullanılabilir. 05:35 ile 20:40 saatleri arasında çalışan 744 numaralı otobüsler ile 06:40 ile 20:10 arasında çalışan 705 numaralı otobüsler de kullanılabilir fakat bu otobüslere fazla bagajla binilemez.

Faro British Airways Uçak Bileti

İstanbul Atatürk dış hatlar terminali hareketli Faro British Airways uçak bileti yaklaşık olarak 26 saat 40 dakika süren yolculuk için sabah 11:00 ve akşama doğru 17:40 olmak üzere iki alternatif uçak bileti bulunmaktadır.

faro british airways ucak bileti

Londra havalimanı değişikliği yapılarak gerçekleştirilen gidiş dönüş yolculuğun maliyeti tek yetişkin için Ekonomi sınıfında 7095 TL ile 18 bin arasında değişmektedir.

Faro Gerçekleşen Uçuşlar

Doğal güzellikleriyle seyyahların dikkatini çeken kentinde keyifli zamanlar geçirmek için Faro gerçekleşen uçuşlar hakkında bilgi alıp, günlük takipte bulunmak uygun fiyatlı bilet almak adına önemlidir. 65 bin nüfusuyla Portekiz ve civarındaki en önemli bölgelerinden olan kentte denizin ve güneşin tadını çıkarmak mümkündür, yolculuk için ise tek bir alternatif vardı o da havayoluyla uçmaktır.

faro gerçekleşen uçuşlar

Ülkemizden Lufthansa Ankara Esenboğa Havalimanından Münih üzerinden tek aktarmalı olarak uçarken, THY ise başkentten başladığı yolculuğunu İstanbul ve Frankfurt üzerinden iki aktarmayla gerçekleştirir. Ülkemizden ancak aktarmalı ulaşımın olması direkt uçuşun olmaması bira zorlayıcı olsa da İspanya ve Endülüs mimarisinden etkilenerek imar edilen beyaza boyalı evleri görmek için değer.

Faro KLM Royal Dutch Airlines Uçak Bileti

İstanbul çıkışlı Faro KLM Royal Dutch Airlines uçak bileti akşama doğru 17:55 saatinde havalanmaktadır, yaklaşık olarak 27 saat 30 dakika süren yolculuğun aktarması ise Amsterdam Schiphol Havalimanında yapılıp, uçak bileti fiyatları ise güzergaha göre uygun gözüküyor.

faro KLM royal dutch airlines uçak bileti

İade ve iptali bulunmayan değişimi söz konusu olmayan fakat sivil havacılık tarihindeki en uygun fiyatların bulunduğu promosyon bilet uygulaması ile bu yolculuğu 1794 TL ile yapmak mümkündür.

Faro Hizmet Veren Uçak Firmaları

Parke taşlı sokaklarıyla büyüleyici güzelliklere sahip bir kente hizmet veren uçak firmaları Faro iç ve dış hatlar terminaline ülkenin yerli firmalarının yanı sıra dünyayı taşıyan firmalar da ulaşım sağlamaktadır. Akdeniz iklimine sahip olan kente yılın her mevsiminde gitmek ve deniz gibi imkanlarından yararlanmak mümkün olduğundan talep yoğun olacağından firmaların kampanyalı zamanlarını iyi takip etmek gerekir.

faro hizmet veren uçak firmaları

Zaten ülkemizden en az tek aktarma yapıldığından fiyatlar bir hayli yükselmektedir ancak bazı dönemlerde erken rezervasyonla alındığında direkt uçuşlardan bile çok daha uyguna yolculuk yapılabilir. Eşsiz iklimi ve doğal güzellikleriyle yıl içerisinde devamlı turist ağırlayan şehre Lizbon üzerinden karayolu veya demir yolunu kullanarak ulaşmak da mümkün olacağından alternatifler değerlendirilebilir.

  • 21.04.2019
  • 0
  • 46
YORUMLAR
YORUM YAZ