Frankfurt Uçak Bileti

Frankfurt

Orta çağ zamanlarından beri Avrupa ülkelerindeki en önemli kentlerden Frankfurt uçak bileti dünyanın farklı noktalarından direkt yolculuk için alınacak uçak bileti ile ulaşım sağlanabilecek konumda bulunmaktadır. Kutsal Roma Cermen İmparatorluğunun idari merkezi olarak yıllarca hizmet etmiş kentte çok sayıda gurbetçi Türk vatandaşı yaşadığından dolayı firmaların direkt ve aktarmalı uçuşları bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında tatil yapmak için gelen Alman vatandaşların yanı sıra ülkesini ve ailevi yakınlarını ziyarete gelen gurbetçilerden dolayı uçak biletlerinde ciddi yükselişler olmaktadır.

frankfurt uçak biletiYolculuk yapmayı düşünenlerin planlamalarını aylar öncesinde yapması ve biletlerini alma işini son zamanlara bırakmamaları tavsiye edilir, çünkü uçuşa yakın günlerde alındığında fiyatlar yükselmektedir. İstanbul Havalimanından Lufthansa firmasının sabah 07:15 saatinde başlayan direkt uçuşu bulunmaktadır, yaklaşık olarak 3 saat 15 dakikalık yolculuktan sonra uçak Frankfurt havalimanına iniş yapmaktadır.

Dünyaca ünlü fuarların ve finans merkezlerinin bulunduğu Frankfurt kentine gelen giden yerli ve yabancı misafirlerin ulaşımlarına yardımcı olan Frankfurt havalimanı 1936 yılında hizmete girmiştir. İç hatlar ve dış hatlar terminalleriyle sivil hava trafiğine açık olan havaalanı 111 rakımlık bir mekanda ve şehir merkezine yaklaşık olarak 12 kilometrelik uzaklıktaki mesafede kurulmuştur.

frankfurt havalimanıÜlkenin en kalabalık beşinci kentinde bulunan havaalanı, 2017 yılında ağırladığı 64 milyon 500 binden fazla yerli ve yabancı yolcu ile Avrupa ve dünyadaki yılın en işlek havalimanları arasına girmiştir. 2017 yılında ülkenin de en işlek alanı olmayı başarmış olan havalimanına ülkemizden Türk Hava Yolları ile Sun Express gibi ulusal ve özel çok sayıda havayolu firması sefer düzenlemektedir.

60547 Frankfurt Almanya adresinde şehir merkezinin 12 kilometre güneybatısında hizmet vermekte olan havalimanına özel araçla gitmek isteyenler için yol tarifi almak işlerini kolaylaştıracaktır. Alanda otoparkın bulunması özel araçla gelenlerin park olayını kolaylıkla çözmesine yardımcı olmaktadır, havalimanına ulaşmak için ikinci seçenek olarak banliyö treni kullanılabilir.

frankfurt havalimanı yol tarifiŞehir merkezinden havaalanına giden uygun fiyatlı banliyö trenlerinin yanı sıra diğer şehirlerden alana gelen trenler de mevcuttur, kent merkezinden gelenlerin S8 ve S9 hattına binmeleri gerekir. Terminal 1 ve Terminal 2 binalarının kapısına kadar getiren toplu taşıma otobüsleri de oldukça uygun olduğundan treni tercih etmeyenler için farklı bir alternatif olarak kullanılması tavsiye edilir. Günün her saatinde bulabilme ve daha rahat olmasından dolayı ticari taksiler farklı bir seçenek olabilir, 30 dakika gibi kısa bir sürede alan getiren taksiye ödenecek miktar ise çok yüksek değildir.

Antalya Havalimanından Frankfurt havaalanına direk seferler düzenleyen SunExpres firmasının uçak bileti incelemesinde gün içerisinde 2 uçuşu vardır, biri sabah 11:00 saatinde diğeri ise öğleden sonra 15:55 civarındadır.

frankfurt sunexpress uçak biletiİki nokta arası yaklaşık olarak 3 saat 50 dakika kadar sürmekte olup bilet fiyatları 900 TL ile 1300 TL arasında değişmektedir, fakat fiyatlarda kampanyaların ve zamanın etkisi olduğu unutulmamalıdır.

Dünyadaki gezilecek destinasyonların arasında bulunan Frankfurt için günlük ve anlık verilen kararlar neticesinde bile gerçekleşen uçuşlar ve seferlerden bilet bulabilme ihtimali bulunmaktadır. Modern hayat ile tarihi yaşamı harmanlayan kenti gezmek için gidenlerin yanı sıra fuarlara katılmak için gelenlerden dolayı talep fazladır, talebi karşılamak için her gün çok fazla uçuş düzenlenmektedir.

frankfurt gerçekleşen ucuşlarÜlkemizden ise İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerimizden Frankfurt kentine gitmek firmaların günün her saatine denk gelecek şekilde düzenledikleri seferlerden dolayı oldukça kolay olmaktadır. İzmir Adnan Menderes ve Antalya gibi tatil cenneti kentlerimizden de sayıca fazla uçuş düzenlendiğinden bir kentte bulamayanlar daha fazla uçuşun bulunduğu şehre gidip aktarma yaparak gidebilir.

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından direkt uçak bileti satışları olan Pegasus Havayolları 3 saat 25 dakika sürecek olan uçuşunu öğlene doğru 11:45 saatlerinde gerçekleştirerek yerel saat 13:10 civarında iniş yapar.

frankfurt pegasus uçak biletiBilet fiyatları alınış tarihine ve uçağın doluluk oranına göre değişiklik göstermektedir, Ekonomi sınıfında fiyatlar 1800 Türk Lirasından başlayıp çeşitli nedenlere bağlı olarak farklılaşmaktadır.

Hessen Eyaletinde bulunan ve orijinal adı Frankfurt am Main olan kente yılın her mevsiminde gelen yerli ve yabancı yolcuların ulaşımını sağlamak için hizmet veren uçak firmalarının sayısı oldukça fazladır. Main Nehri kıyısında kurulmuş olan fuar ve finans merkezi şehirde Avrupa Merkez Binası gibi çok önemli resmi kurumların da etkisiyle yılda dünyanın farklı köşelerinden neredeyse 65 milyon insan gelmektedir.

frankfurt hizmet veren uçak firmalarıİnsanların seyahatlerini karşılamak için Lufthansa ve Air Berlin gibi yerel firmalar başta olmak üzere Scandinavian Airlines ve Lot Polish Havayolları gibi farklı ülkelerin firmaları da hizmet etmektedir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon