Graz Uçak Bileti

Graz

Orta Avrupa ülkelerinin en önemli kültür ve sanat kentlerinden biri olan Graz uçak bileti alınarak kentinin etkinliklerine katılmak ve gezmek için uçak bileti alarak ziyaret etmek isteyen insan sayısı her geçen yıl artmaktadır. Ülkenin zümrüdü olarak nitelendirilecek kadar doğal yeşilliğe sahip olan yerleşim yerine dünyanın çeşitli noktalarından Ekonomi ve Business kabin sınıflarından Graz uçak bileti alarak yolculuk yapmak mümkündür.

graz uçak bileti

Tasarımlarıyla tam bir stil sahibi olmuş olan kente ülkemizden sadece Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanından haftanın belli günleri 2 saat 20 dakika süren direkt uçuşlar yapmaktadır. THY dışında farklı havayolu firmalarından Graz uçak bileti alarak masalsı bir atmosfere sahip olan kente aktarmalı uçmak mümkündür, aktarmalı yolculuklar ise bekleme süresine göre 25 saate kadar sürmektedir.

2003 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiş olan Graz havalimanı şehrin yapılan festivallere ve sanat etkinliklerine katılmak için dünyanın farklı noktalarından gelen insanlar havalimanını kullanmaktadır. Tam anlamıyla kültür ve sanat şehrine yakışır modernlikte 1913 yılında inşa edilmiş olan havalimanı yerleşim merkezinin yaklaşık olarak 10 kilometre uzaklığındaki mesafede hizmet vermektedir. 1913 yılında inşa edilmiş olmasına rağmen ilk uçuşunu 1914 yılında gerçekleştirerek hizmete başlamış olan havalimanı ilk iç hat uçuşunu Viyana – Graz – Klagenfurt arasında yaparak tarihe geçmiştir.

graz havalimanı

Her yıl artan yolcu yoğunluğuna kapasitesi yeterli gelmeyince havalimanının terminal binasının yenilenmesi ve genişletilmesi gündeme gelmiş ve 1937 yılında bakım ve onarım gerçekleştirilmiştir. Büyük yolcu tipi uçaklarının iniş ve kalkışında yaşanan sıkıntılardan dolayı 1951 yılında ve 1969 yılında pistte yenileme ve genişletme inşaatları yapılmıştır, pist en son halini 1984 yılında almıştır.

A9 ve A2 otoyolları ile kente bağlanan Graz Havalimanı yol tarifi içerisinde ulaşım sağlamak için farklı seçenekler bulunmaktadır, şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunduğundan yol tarif ile gitmek oldukça basittir. Hesaplı maliyetle alana gidebilmek için toplu taşıma otobüslerini veya treni kullanmak gerekmektedir, merkezden toplu taşıma otobüslerinin tek yön gidiş bilet ücreti 3 Euro civarındadır.

graz havalimanı yol tarifi

12 dakika gibi kısa bir sürede terminal binasının önünde olmak için tren kullanılmalıdır, Flughafen Graz ve Feldkirchen tren istasyonunda inildiğinde 10 dakika yürüyünce alana ulaşılmaktadır. Her dakika ticari taksi bulmanın kolay olduğu kentte havalimanına gitmek için pratik ve hızlı yöntemlerinden biridir, ortalama 20 Euro ödenerek şehir merkezinden dış hatlar terminaline geçilebilir.

Ülkemizin bayrak taşıyıcı ve ulusal firması olan Graz THY uçak bileti ile şehre direkt sefer düzenleyen firmadır bundan dolayı uçak bileti satışları devamlı rağbet görmekte, bütün uçuşlarda uçak doluluk oranını yakalamaktadır.

graz thy uçak bileti

İstanbul Atatürk Havalimanından akşama doğru 19:05 saatinde başlayan ve ortalama 2 saat 20 dakika süren ekonomi sınıfındaki yolculuğun maliyeti yaklaşık olarak 422 Türk Lirası civarındadır.

Ülkenin en önemli lezzet duraklarından biri olan Graz günlük gerçekleşen uçuşlar ile gelip yöresel lezzetleri tattıktan sonra gün içinde gerçekleşen diğer seferlerle dönen insan sayısı oldukça çoktur. Zengin mutfağıyla büyülediği kadar UNESCO tarafından koruma altına alınan ve tarihi kesimi değişmeden günümüze kadar gelmiş olan Eski Şehir bölgesi de mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

graz gerçekleşen ucuşlar

Çok değerli miraslara ev sahipliği yaptığından yılda 200 bini aşkın yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir, günde dış ve iç hatlar terminaline gelen misafir sayısı etkileyici bir miktardır. Ülkemizden her gün direkt uçuş yapabilmek mümkün değildir fakat bir veya iki aktarma yapmayı sıkıntı yapmayan yolcular haftanın her günü ve günün her zaman dilimi için uçak bileti bulabilirler.

Austrian Airlines firması ile ortaklaşa bir aktarmalı sefer düzenleyen Graz Pegasus uçak bileti satışlarında gerçekleştirdiği uçuşları İstanbul Sabiha Gökçen kalkışlı olarak 09:10 ile 13:35 arasında gerçekleşen 10:00 ile 11:45 dedir.

graz pegasus uçak bileti

Viyana ve Zürih gibi kentlerde yapılan tek aktarma ile yapılan bu seyahatlerin süresi 23 saate çıkmaktadır, maliyeti ise uçuş sınıfına ve biletin alınış tarihine göre değişiklik göstermektedir.

Steiermark Eyaletinin başkenti ve ülkenin ikinci büyük kenti olan Graz şehri öğrenci kenti olarak bilindiğinden farklı ülkelerden okumaya gelenlere Graz hizmet veren uçak firmaları sayısı fazladır. Orta Avrupa ülkelerinin en iyi korunmuş şehir merkezine sahip olan kentte altı tane üniversite vardır, üniversiteler kentin daha dinamik bir hayat yaşamasını sağladığından gelen turist sayısı her geçen gün artmaktadır.

graz hizmet veren uçak firmaları

Austrian Airlines gibi yerel firmaların yanında Lufthansa gibi yabancı firmaların da ulaşım hizmetinde bulunduğu havalimanında çok daha farklı havayollarının bilet satış ofisiyle karşılaşılabilir. Firmalarda farklı hizmetlerin sunulduğu Ekonomi ve Business Class sınıflarında uçmak mümkündür, kabin sınıflarının fiyatları birbirinden farklıdır daha uygun maliyette uçuş için erken rezervasyon yapılmalıdır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon