İzmir Uçak Bileti

Tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan İzmir tarihi ve turistik alanları bakımında zengin olduğundan yıl içerisinde İzmir uçak bileti alarak tatilini geçirmeye gelen sayısı oldukça yüksektir. Ülkemizin en değerli tatil merkezlerinden biri olduğundan ve yılın her mevsiminde iklim şartları gezmeye müsait olduğundan dünyanın farklı noktalarından İzmir uçak bileti alınarak kente ulaşım sağlanabilir.

izmir uçak bileti

Pegasus firması İzmir ile Hamburg arasındaki direkt ulaşımı sağlamakla birlikte Economy Class ve Business Class kabinlerinden birini seçerek, farklı hizmet alanlarından yaralanma İzmir uçak bileti imkanı vermektedir. Sabah 10:40 saatlerinde Adnan Menderesten başlayan yolculuk, normal hava şartlarında ortalama 3 saat 35 dakika sonra Hamburg Havalimanına iniş yapak sona ermektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı 

Ülkemizin en işlek terminallerinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı Gaziemir ilçe sınırlarında İzmir halkına hizmet vermekte olup, şehir merkezine yaklaşık olarak 14 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Dönemin son teknolojisiyle DHMİ bünyesinde 17 Kasım 1987 tarihinde hizmete açılmış olan havalimanı, yıllar içerisinde kullanımın artmasıyla ile birlikte çeşitli genişletme ve bakım işlemlerinden geçirilmiştir.

izmir adnan menderes havalimanı

Günümüzde ülkemizdeki en yoğun yolcu trafiğine sahip havaalanları arasında dördüncü olan Adnan Menderes, yaklaşık 25 ton kargo taşımacılığı ile ülkemizin en işlet üçüncü kargo trafiğine sahip olmuştur. Hem iç tasarımı hem de dış tasarımı ile modern bir görüntüye sahip olan alanda iç hatlar ve dış hatlarla birlikte kargo terminali de hizmet vermektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yol Tarifi 

Sarnıç Mevkii 35410 Gaziemir İzmir adresinde hizmet vermekte olan, Adnan Menderes Havalimanına şehir merkezinden yol tarifi alınarak sorunsuz ulaşmak için çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Alana ulaşımda en fazla tercih edilen seçenek HAVAŞ servisleri olup Kuşadası, Çeşme ve Karşıyaka gibi talebin fazla olduğu rotalarda çok yoğun olarak kullanılmaktadır.

izmir havalimanı yol tarifi

HAVAŞ servislerinden sonra daha uygun fiyatlı olan büyükşehir belediyesinin otobüslerinden Mavişehir tarafından gelecekler 200 numaralı, Alsancak tarafındaki yolcular 202 numaralı otobüsler kullanabilir. Ticari taksi seçeneğinin yanında Sarnıç ve Cumaovası durakları arasında yer alan Adnan Menderese trenle ulaşım sağlamak trafiğe takılmadığından hem daha hızlı hem de diğer seçeneklere göre daha ekonomiktir.

İzmir SunExpress Uçak Bileti

Ege Bölgesindeki İzmir ile Doğu Anadolu Bölgesindeki Kars illerini direkt uçuşlar birbirine bağlayan İzmir SunExpress uçak biletleri incelemesinde uçuş sabah 07:45 saatinde başlayıp, yaklaşık olarak 2 saat 15 dakika sürmektedir.

izmir sunexpress uçak bileti

Ekonomi sınıfında kişi başı 15 kilogram bagaj hakkı sunan SunExpress uçak biletlerini 500 liradan almak mümkün olup, daha uygun alabilmek için erken rezervasyon şartları değerlendirilmelidir.

İzmir Gerçekleşen Uçuşlar

Ege Denizinin yanı başında bulunan ve antik kentleriyle dikkatleri çeken İzmir kentinden, günlük olarak gerçekleşen uçuşlar ile sayının yılın her mevsiminde ortalama rakamların üzerinde seyretmektedir. Yıl içerisinde 13 milyona yakın yolcunun ulaşımında etkin rol oynayan havalimanındaki yoğunluğun ana kaynakları arasında kentin popülerliğinin yanı sıra yapılan uçuşların sıklığıdır.

izmir gerçekleşen uçuşlar

Ankara gibi resmi bir şehirden denizin ve doğanın keyfini sürmek için yolculuk planlayanların Anadolujet havayollarının, gün içerisindeki 8 farklı saatteki seferlerini incelemelerini tavsiye ederiz. Sabah 06:05 ile 07:00 saatlerinde yaptığı uçuşlarda Anadolujet şirketi promosyon bilet uygulaması yaptığından dolayı, vakit kaybetmeden tedarik edildiğinde karayolu ulaşımdan daha uygun fiyata uçak yolculuğu yapılabilir.

İzmir Pegasus Uçak Bileti

Yavru vatan KKTC Lefkoşa Ercan Havalimanına Pegasus Havayolları gün içerisinde 3 farklı saatte uçak bileti ekonomi sınıfında aktarmasız İzmir Pegasus uçak bileti satılmakta olup, yolculuk ortalama 1 saat 20 dakika kadar sürmektedir.

izmir pegasus uçak bileti

Sabah 06:20 saatindeki yolculuk genellikle günün en uygun fiyatlı biletlerine sahip olur çünkü çok erken olduğundan talep fazla olmayınca doluluk oranına ulaşamayan firma düşük fiyattan satmaktadır.

İzmir Hizmet Veren Uçak Firmaları

Modern yaşamın görkemiyle birlikte antik çağların etkisini bir arada yaşatan İzmir için hizmet veren uçak firmalarının aktarmalı ve direkt seferleri ile hizmet veren yerli ve yabancı çok sayıda havayolu firmaları bulunmaktadır. Yapılan yolculuğun rotasına göre değişmekle birlikte genellikle tek aktarmalı olarak yapılmaktadır, fakat beklemeyle birlikte yolculuk süresi uzadığından yolcuların büyük çoğunluğu direkt uçak seferlerini seçmektedir.

izmir hizmet veren uçak firmaları

İzmir Adnan Menderes Havalimanından yıl boyunca farklı destinasyonlara tarifeli aktarmasız sefer düzenleyen havayolu firmaları başında, Atlas Global ve THY ile birlikte Pegasus ve Onur Air gelmektedir. Şirketler sayesinde ülkemizin nerdeyse bütün bölgelerindeki en az bir şehre aktarmasız sefer yapılmakla birlikte SunExpress gibi birkaç firmada sezonluk uçuşlar yaparak hizmet etmektedir.

  • 22.05.2019
  • 0
  • 42
YORUMLAR
YORUM YAZ