Kharkiv Uçak Bileti

Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan ve ikinci büyük şehri olan ve geçmişi eskilere dayandığından çeşitli firmalardan Kharkiv uçak bileti alınarak tarihi zenginliklerini görmek için ziyaret edilebilir. Slobozhanshchyna adın verilen tarihi bölgenin en büyük yerleşim yeri olan Kharkiv uçak bileti öncesi burada 2 milyona yakın insan yaşıyor olmakla birlikte, gelen yerli ve yabancı turistlerle bu sayı daha da artmaktadır.

kharkiv uçak bileti

Tarihi geçmişinden kalan muhteşem kaleyi görmek ve Sovyetler döneminden kalmış eserleri inceleyebilmek için THY veya Pegasus havayolları başta olmak üzere çeşitli firmaların Kharkiv uçak bileti fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Pegasus şirketi İstanbul Sabiha Gökçenden başlattığı direk yolculuğunu akşam 22:00 saatinde gerçekleştirmekte olup, seyahat yaklaşık olarak 2 saat 10 dakika kadar sürerek yerel saat 23:10’da sona ermektedir.

Kharkiv Havalimanı 

Doğa ve endüstriyi estetik bir şekilde bir araya getiren kentin havayolu ulaşımını, yerleşim merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alan Kharkiv Havalimanı tarafından sağlanmaktadır. 2015 yılında yenilenen havalimanı uluslar arası sivil kategorideki hava trafiğine açık olup 2017 yılında Türkiye ile Ukrayna arasında en fazla yolcu transferi yapan terminaldir.

kharkiv havalimanı

Sivil hükümete ait olan terminal ülkenin kuzeyinde yer almakla birlikte yüzeyi asfaltla kaplanmış 1 buçuk metre uzunluğundaki piste sahip olup, Borispol havaalanından sonraki en işlek terminaldir. İç ve dış tasarımlarıyla oldukça modern ve görkemli bir yapısı bulunan alan, ülkenin en büyük ikinci havaalanı olma özelliğiyle tanınmakla birlikte pasaport ve bagaj işlemleri pratik bir şekilde işlemektedir.

Kharkiv Havalimanı Yol Tarifi 

Yerleşim yerine ortalama 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kharkiv Havalimanı yol tarifiyle ilgili en hızlı ve en uygun fiyatlarda ulaşım sağlayabilmek için, öncelikle yol tarifi alarak seçenekler incelenmelidir. Ulaşım için farklı alternatiflerin olması turistlerin işlerini kolaylaştırmakla birlikte İngilizce bilen şoförlerin kullandığı ticari taksiler daha sıklıkla tercih edilmektedir.

kharkiv havalimanı yol tarifi

Binmeden önce adresi söyleyip şoförden net fiyatı öğrendikten sonra yola başlamak daha doğru olmakla birlikte, diğer seçenekler arasında bulunan dolmuşlar da değerlendirilebilir. Terminal binasının önünden kalkan dolmuşlar 150 grivna arasında ödemesi bulunan ticari taksilere göre daha ekonomik olup havayolu firmalarının ücretsiz servisleri alan ile şehir merkezi arasında ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Kharkiv Ukraine Airlines Uçak Bileti

Ankara Esenboğa dış hatlar terminalinden uçuş düzenleyen Kharkiv Ukraine Airlines uçak bileti ile Kyiv Boryspil üzerinden tek aktarmalı yolculuk yapmak için, sabah 07:00 saatine bilet almak gerekmektedir.

kharkiv ukraine airlines uçak bileti

Aktarmalı olarak düzenlenen seyahatin süresi 2 saat 20 dakikalık bekleme zamanıyla birlikte toplamda 5 saat 25 dakika olup yolculuğu maliyeti 500 TL ile 1045 TL arasında değişmektedir.

Kharkiv Gerçekleşen Uçuşlar

Oblastı bölgesinin idari merkezi durumunda bulunan için günlük yerel ve yabancı havayolu firmaları tarafından Kharkiv geçekleşen uçuşlar sayesinde, ülkeyi ziyarete gelen misafirler taşınmaktadır. Ülkenin kültür ve eğitim merkezlerinden biri olan kentte askeri ve makine sanayi ürünlerini üreten yüzlerce sanayi şirketlerinin bulunması gelen giden yolcu sayısının artmasında etkili olmaktadır.

kharkiv gerçekleşen uçuşlar

Avrupa ülkelerindeki üçüncü büyük şehir meydanı olan Özgürlük Meydanına ev sahipliği yapan şehre, ülkemizden haftanın çeşitli günlerinde farklı havayolları ile direkt ve aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Direkt olarak yolculuk yapmak isteyenler İstanbul Atatürk veya Sabiha Gökçen havalimanlarından birini tercih etmelidir çünkü diğer illerimizden sadece aktarmalı yolculuk yapmak mümkündür.

Kharkiv THY Uçak Bileti

Ülkemizin en geniş uçuş ağına sahip şirketlerinin başında gelen firma ile Kharkiv THY uçak bileti alımınızı İstanbul Havalimanı kalkışlı alınarak direkt uçmak mümkündür.

kharkiv thy uçak bileti

Akşama doğru 18:55 saatinde başlayan direkt sefer 2 saat 5 dakikalık yolculuktan sonra yerel saat 20:00’da iniş yapmakta olup yolculuğun maliyeti yaklaşık olarak 600 TL civarındadır.

Kharkiv Hizmet Veren Uçak Firmaları

İkinci dünya savaşından çok büyük yaralar aldıktan sonra kendini toplayan Kharkiv hizmet veren uçak firmaları, yaptıkları seferler çok nadide tarihi eserleri inceleme ve görme fırsatı sunmaktadır. Dünyanın en büyük meydanı olan Özgürlük Meydanı başta olmak üzere gezilmesi ve görülmesi gereken mekanlar bakımından zengin olan şehre var olan yolcu talebinin karşılanması için çok sayıda firma hizmet etmektedir.

kharkiv hizmet veren uçak firmaları

Kışın kayak gibi sporlara ilgi duyanların ziyaret ettikleri kent, yaz aylarında dünyanın farklı köşelerindeki insanlarını ilgisini çektiğinden haziran ile eylül aylarında kente düzenlenen uçuş sayısında artış olmaktadır. Ülkenin lider havayolu firması Ukraine Airlines farklı noktalara uçarken ülkemizin önde gelen firmaları THY ve Pegasus İstanbul ilimize direkt, başkentimize ise aktarmalı uçuşlar düzenlemektedir.

  • 4.05.2019
  • 0
  • 60
YORUMLAR
YORUM YAZ