Kharkiv Uçak Bileti

Kharkiv

Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan ve ikinci büyük şehri olan ve geçmişi eskilere dayandığından çeşitli firmalardan Kharkiv uçak bileti alınarak tarihi zenginliklerini görmek için ziyaret edilebilir. Slobozhanshchyna adın verilen tarihi bölgenin en büyük yerleşim yeri olan Kharkiv uçak bileti öncesi burada 2 milyona yakın insan yaşıyor olmakla birlikte, gelen yerli ve yabancı turistlerle bu sayı daha da artmaktadır.

kharkiv uçak bileti

Tarihi geçmişinden kalan muhteşem kaleyi görmek ve Sovyetler döneminden kalmış eserleri inceleyebilmek için THY veya Pegasus havayolları başta olmak üzere çeşitli firmaların Kharkiv uçak bileti fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Pegasus şirketi İstanbul Sabiha Gökçenden başlattığı direk yolculuğunu akşam 22:00 saatinde gerçekleştirmekte olup, seyahat yaklaşık olarak 2 saat 10 dakika kadar sürerek yerel saat 23:10’da sona ermektedir.

Doğa ve endüstriyi estetik bir şekilde bir araya getiren kentin havayolu ulaşımını, yerleşim merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alan Kharkiv Havalimanı tarafından sağlanmaktadır. 2015 yılında yenilenen havalimanı uluslar arası sivil kategorideki hava trafiğine açık olup 2017 yılında Türkiye ile Ukrayna arasında en fazla yolcu transferi yapan terminaldir.

kharkiv havalimanı

Sivil hükümete ait olan terminal ülkenin kuzeyinde yer almakla birlikte yüzeyi asfaltla kaplanmış 1 buçuk metre uzunluğundaki piste sahip olup, Borispol havaalanından sonraki en işlek terminaldir. İç ve dış tasarımlarıyla oldukça modern ve görkemli bir yapısı bulunan alan, ülkenin en büyük ikinci havaalanı olma özelliğiyle tanınmakla birlikte pasaport ve bagaj işlemleri pratik bir şekilde işlemektedir.

Yerleşim yerine ortalama 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kharkiv Havalimanı yol tarifiyle ilgili en hızlı ve en uygun fiyatlarda ulaşım sağlayabilmek için, öncelikle yol tarifi alarak seçenekler incelenmelidir. Ulaşım için farklı alternatiflerin olması turistlerin işlerini kolaylaştırmakla birlikte İngilizce bilen şoförlerin kullandığı ticari taksiler daha sıklıkla tercih edilmektedir.

kharkiv havalimanı yol tarifi

Binmeden önce adresi söyleyip şoförden net fiyatı öğrendikten sonra yola başlamak daha doğru olmakla birlikte, diğer seçenekler arasında bulunan dolmuşlar da değerlendirilebilir. Terminal binasının önünden kalkan dolmuşlar 150 grivna arasında ödemesi bulunan ticari taksilere göre daha ekonomik olup havayolu firmalarının ücretsiz servisleri alan ile şehir merkezi arasında ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Ankara Esenboğa dış hatlar terminalinden uçuş düzenleyen Kharkiv Ukraine Airlines uçak bileti ile Kyiv Boryspil üzerinden tek aktarmalı yolculuk yapmak için, sabah 07:00 saatine bilet almak gerekmektedir.

kharkiv ukraine airlines uçak bileti

Aktarmalı olarak düzenlenen seyahatin süresi 2 saat 20 dakikalık bekleme zamanıyla birlikte toplamda 5 saat 25 dakika olup yolculuğu maliyeti 500 TL ile 1045 TL arasında değişmektedir.

Oblastı bölgesinin idari merkezi durumunda bulunan için günlük yerel ve yabancı havayolu firmaları tarafından Kharkiv geçekleşen uçuşlar sayesinde, ülkeyi ziyarete gelen misafirler taşınmaktadır. Ülkenin kültür ve eğitim merkezlerinden biri olan kentte askeri ve makine sanayi ürünlerini üreten yüzlerce sanayi şirketlerinin bulunması gelen giden yolcu sayısının artmasında etkili olmaktadır.

kharkiv gerçekleşen uçuşlar

Avrupa ülkelerindeki üçüncü büyük şehir meydanı olan Özgürlük Meydanına ev sahipliği yapan şehre, ülkemizden haftanın çeşitli günlerinde farklı havayolları ile direkt ve aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Direkt olarak yolculuk yapmak isteyenler İstanbul Atatürk veya Sabiha Gökçen havalimanlarından birini tercih etmelidir çünkü diğer illerimizden sadece aktarmalı yolculuk yapmak mümkündür.

Ülkemizin en geniş uçuş ağına sahip şirketlerinin başında gelen firma ile Kharkiv THY uçak bileti alımınızı İstanbul Havalimanı kalkışlı alınarak direkt uçmak mümkündür.

kharkiv thy uçak bileti

Akşama doğru 18:55 saatinde başlayan direkt sefer 2 saat 5 dakikalık yolculuktan sonra yerel saat 20:00’da iniş yapmakta olup yolculuğun maliyeti yaklaşık olarak 600 TL civarındadır.

İkinci dünya savaşından çok büyük yaralar aldıktan sonra kendini toplayan Kharkiv hizmet veren uçak firmaları, yaptıkları seferler çok nadide tarihi eserleri inceleme ve görme fırsatı sunmaktadır. Dünyanın en büyük meydanı olan Özgürlük Meydanı başta olmak üzere gezilmesi ve görülmesi gereken mekanlar bakımından zengin olan şehre var olan yolcu talebinin karşılanması için çok sayıda firma hizmet etmektedir.

kharkiv hizmet veren uçak firmaları

Kışın kayak gibi sporlara ilgi duyanların ziyaret ettikleri kent, yaz aylarında dünyanın farklı köşelerindeki insanlarını ilgisini çektiğinden haziran ile eylül aylarında kente düzenlenen uçuş sayısında artış olmaktadır. Ülkenin lider havayolu firması Ukraine Airlines farklı noktalara uçarken ülkemizin önde gelen firmaları THY ve Pegasus İstanbul ilimize direkt, başkentimize ise aktarmalı uçuşlar düzenlemektedir.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%0
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon