Kiev Uçak Bileti

Kiev

Doğu Avrupa kentleri arasında oldukça stratejik bir konuma sahip olan Kiev uçak bileti için, ülkenin yerel firmalarından veya ülkemizin havayolu şirketlerinden Kiev uçak bileti alarak ulaşım sağlanabilir. Dinyeper Nehri kıyısındaki Kiev aynı zamanda Ukrayna’nın başkenti olduğundan hem resmi hem de sivil insanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir yer olduğundan uçak firmaları sıklıkla uçuç düzenlemektedir.

kiev uçak biletiTürkiye’nin başkenti Ankara Esenboğa ve İstanbul Atatürk terminallerinden haftanın her günü çeşitli saatlerde Kiev uçak bileti uçmak mümkün olmakla birlikte, dileyen direkt uçuşları terci edebilir dileyen aktarmalıyı seçebilir. Uçak biletleri ülkeye yoğun turist akışının olduğu Haziran ile Eylül ayları arasında yükseldiğinden bu tarihlerde yolcuk yapmayı düşünenlerin planlamalarını erkenden yapmaları gerekir.

Köklü geçmişiyle Slav kültürünün merkezi olarak kabul edilen Kiev mimarisi ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenlerin ulaşımını sağlamak görevini Boryspil Uluslararası Havalimanı yürütmektedir. Ülkemize yapılan bütün uçuşların gerçekleştirildiği Boryspil ülkenin en büyük havalimanlarından birisi olup, dört adet terminallerinden dünyanın farklı köşelerine çok sayıda tarifeli uçuş düzenlenmektedir.

kiev boryspil havalimanı1959 yılında ülkenin Sovyetler Birliği yönetimi altında olduğu dönemde askeri üs olarak kurulmuş olan alan 1965 yılına kadar askeri amaçlara hizmet etmiş olup, 1980 yılında uluslararası sivil uçuşlara açılmıştır. 1993 yılında pisti ve terminal binaları başta olmak üzere yenilenme ve onarım çalışmalarından geçirilmiş olan havalimanı genişletmelerle birlikte ülkenin en büyüğü olma özelliğini kazanmış oldu.

Kiev Oblastı Ukrayna 08307 adresinde hizmet vermekte olan Boryspil Uluslararası Havalimanına gitmek için farklı tercihler bulunduğundan dolayı yol tarifi almak ve öyle yola çıkmak daha doğru olacaktır. Dış hatlar terminalinin önünde günün 24 saatinde kullanılmak üzere bekleyen ticari taksileri kullanmadan önce mutlaka gidilecek adres verilip ücretin miktar öğrenildikten sonra yolculuğa başlanmalıdır.

kiev boryspil havalimanına yol tarifiTicari taksilerin bazıları kenti bilmeyen kişilerden daha yüksek ücret koparmaya çalışmaktadır ki böyle bir duruma düşmemek için terminal binası içinde bulunan danışmadan yardım istenebilir. Alanın dışında bekleyen ve kent merkezine 30 ile 80 grivna arasında bir ücretle taşımacılık yapan servisler, ticari taksilere göre daha yavaş fakat ekonomik bir ulaşım sağlayabilmektedir.

Altın yaldızlı kubbeleriyle ilgi çeken Pechersk İnziva Manastırı gibi farklı ve ilgi çekici mekanların bulunduğu Kiev şehrinin misafirlerine hizmet veren uçak firmaları arasında, ülkenin lider şirketi gelmektedir. Ukraine Airlines ülkemizin başkenti ve İstanbul başta olmak üzere dünyanı dört bir köşesine seferler düzenleyerek hem ülkenin ekonomisine destek vermekte hem de turizme yardımcı olmaktadır.

kiev hizmet veren uçak firmalarıZamanında Belarus ve Rusya ülkelerine başkentlik yaptığından dolayı yemyeşil ferah doğasının yanı sıra, kültürel özellikleri de ilgi çektiğinden her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Firmalar diğer dönemlere göre kente yapılan yolculuklarda talebin az olduğu kış aylarında kampanyalar ve indirimler yaptıklarından dolayı kış sezonunda şehre gitmeyi düşünenler bu fırsatları değerlendirebilir.

Ülkenin önde gelen firmalarından olan Kiev Ukraine Airlines hem yurt için hem de yurt dışı uçak bileti satışları ile birlikte, ülkemize direkte ve aktarmalı en fazla sefer düzenleyen firma olma özelliğini de taşımaktadır.

kiev ukraine airlines uçak biletiİstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden gerçekleştirdiği seferlerini sabah 06:00’da başlatıp gece 00:50’ye kadar belli aralıklarla devam ettirmekle birlikte yapılan yolculukların maliyeti ortalama bin liranın üstüdür.

İstanbul Atatürk havalimanından Boryspil Uluslararası Havalimanına aktarmasız Kiev THY uçak bileti satışlarında sefer düzenleyen tek firma olan THY ile uygun fiyatlı yolculuk yapabilmek için erken rezervasyon şarttır.

kiev thy uçak biletiDirekt uçuran tek yerel firma olduğundan dolayı, talebin fazla olması fiyatlarda artışa neden olduğundan dolayı geç kalındığında biletin maliyeti 3300 TL ve üzerine kadar çıkmaktadır.

Ukrayna eğitim ve kültür başkenti olan Kiev şehrinde bulunan Boryspil Uluslararası Havalimanı, ülkeye günlük gerçekleşen bütün direkt uçuşlar ve charter seferlerin yarısından fazlasını karşılamaktadır. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer alan Ayasofya Katedrali gibi çok değerli tarihi yapıları gezmeye gelenlerin talebini karşılamak için yerli ve yabacı şirketler tarafından çok sayıda uçuş yapılmaktadır.

kiev gerçekleşen uçuşlarBağımsızlık Meydanı gibi ülke vatandaşları için manevi değeri bulunan mekanları ziyaret etmek ve ileri teknoloji ürünlerinden almak isteyenler için, yurt içi seferler de yapılmaktadır. Dünyanın gözde destinasyonlarının başında gelen İstanbul kenti için THY firmasının direkt seferlerinden biri seçilerek uçmak mümkün olup Ekonomi ve Business gibi kabin seçimi kişilerin tercihine bırakılmıştır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon