Kopenhag Uçak Bileti

Kopenhag

Vikinglerin eski balıkçı kasabası şimdilerin ise en önemli limanlarından biri olan Kopenhag uçak bileti öncesi kentin büyülü dünyasında içindeki çocuğu yaşatmak isteyenler, çeşitli firmalardan Kopenhag uçak bileti alabilirler. Avrupa ülkelerinden monarşi ile yönetilen en eski ülkesi olan Danimarka için başkentlik yapan kent, soğuk iklimine rağmen sıcak kanlı ve güler yüzlü insanlarıyla oldukça davetkar bir yerleşim yeridir.

kopenhag uçak bileti

Kentin simgesi haline gelmiş olan Küçük Denizkızı Heykelini görmek ve doğal güzelliklerini seyretmek için aktarmalı veya aktarmasız olarak Kopenhag uçak bileti seferlerinden herhangi biriyle yolculuk yapılabilir. İstanbul havalimanlarından yapılan yolculukları farklı hizmetler sunan Economy Class veya Business Class kabin sınıflarından birinde yapabilmek mümkünken bazı firmalarda Fırst Class alternatifi de vardır.

Dünya üzerindeki en yaşanılacak yerler listesinin devamlı üst sıralarında yer alan Kopenhag şehrine, diğer ülkelerden gelenlerin ulaşımında kent sınırlarındaki uluslararası Kopenhag havalimanı kullanılır. Her dilden ve her ırktan insanın eşsiz bir uyum içerisinde yaşadığı kentte Amerika kıtasından Afrika kıtasına kadar geniş yelpazede hizmet sağlayan alanın diğer adı Kastrup Havalimanı olarak geçer.

kopenhag havalimanı

Ülkeye yapılan uçuşların büyük bir kısmını karşılayacak kapasitede olan alan Orensund Bölgesindeki Amager Adasında yer almakta olup, şehir merkezine yaklaşık olarak 8 kilometre uzaklıktadır. İskandinavya ülkelerindeki en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyan alan Avrupa ülkelerinde hizmet vermeye devam eden en eski uluslararası havaalanlarından biri olup yalnızca sivil hava trafiğine açıktır.

Lufthavnsboulevarden 6 2770 Kastrup Danimarka adresinde hizmet vermekte olan Kopenhag Havalimanı yol tarifi ile ulaşmak için, kentin sunduğu alternatiflerden birini seçmek ve yola tarifi almak gerekir. 1 ile 2 veya 3 numaralı terminal girişinde bulunan ticari taksiler haftanın yedi günü 24 saat ulaşım sağlamakta olup taksimetrede yazan miktarın ödemesi nakit değil de kredi kartıyla yapılması beklenmektedir.

kopenhag havalimanı yol tarifi

Kredi kartı kullanmadığından dolayı ticari taksileri tercih etmeyenler için, bir diğer seçenek bagaj kontrolünden sonraki bir üst katta bulunan ve 15 dakikada şehir merkezinde olan metrodur. Gündüzleri 6 dakikada geceleri ise 20 dakikada bir gelen trenleri gece 01:00 ile 05:00 arasında kullanım çift katla ücretlendirilmekte olup toplu taşıma araçları diğer seçeneklere göre ekonomiktir.

Danimarka ile çevresindeki bölgelerin tarihi ve doğal güzelliklerini görebilmek için, Kopenhag THY uçak bileti ile İstanbul Atatürk Havalimanından günün üç farklı saatinde gerçekleşen seferlerinden bilet alınabilir.

kopenhag thy uçak bileti

Sabah 09:30’da başlayan yolculuk ortalama 3 saat 20 dakika kadar sürmekte olup gün içerisinde gerçekleştirilen 15:45 ve 21:25’deki seferlerle birbirlerine yakın fiyatlara sahiptirler.

Sanat tarihinin en akımını yansıtan sarayların bulunduğu Kopenhag gerçekleşen uçuşlar ile kentte zaman geçirmek isteyenlere, günlük düzenlenen uçuşları değerlendirip yurt içinden günü birlik gelip dönen Danimarkalılar vardır. İskandinav mutfağının en lezzetli yemeklerinin sunulduğu restoranlarında deniz ürünlerinin tadına bakmak için bile düzenlenen seferlerin en uygun fiyatlı olduğu dönemi yakalanarak gelinmelidir.

kopenhag gerçekleşen uçuşlar

Norwegian Air Shuttle ve Scandinavian Airlines şirketlerinin ana merkezinin kentte bulunmasından dolayı günlük ortalama 60 tarifeli uçuş düzenlenmekte olup, yaklaşık 63 bin insan taşınmaktadır. Yılda en az 23 milyon kişiye tekabül eden bu hizmet ile dünyanın her yanından gelmek isteyen turistlerin uçak yolculukları talebini karşılamaya yetmekte olup verilen hizmet her yıl artmaktadır.

Düşük fiyat politikasıyla hizmet vermekte olan Kopenhag Pegasus uçak bileti fiyatları diğer havayollarına göre daha uygun olup, günün iki farklı saatinde uçmaya fırsatı tanımaktadır.

kopenhag pegasus uçak bileti

Sabah 08:30 ile öğlen 12:30 saatlerinde uçuş yapan Pegasus firmasının uçak biletlerinin fiyatı ortalama 800 TL civarında olup sadece Ecomomy Class kabininin hizmetlerinden istifade ederek uçulabilir.

Roskilde Havalimanınında Kopenhag için yolcu taşımasından dolayı, kente hizmet veren uçak firmaları sayısının artması ve düzenlenen seferlerin aynı oranda yükselmesi anlamına gelmektedir. Thomas Cook Airlines Scandinavia ve Scandinavian Airlines gibi dünya üzerinde ulaşım ağına sahip yerel firmaların yanında Pegasus ve THY gibi ülkemizin ileri gelen şirketleri de hizmet vermektedir.

kopenhag hizmet veren uçak firmaları

Ülkemizden Kastrup terminaline direkt olarak uçuş düzenleyen yalnıza THY ve Pegasus şirketleri bulunmakla birlikte, yolculuğunu farklı şehirlere uğrayarak yapmak isteyenler için alternatifler vardır. Ukraine Airlines ve Pegasus firmaları Ankara Esenboğa Havalimanından günün farklı saatlerinde Kiev, İstanbul veya Antalya üzerinden tek aktarmalı 26 saati bulan yolculuk imkanı sunmaktadır.

Yorum Yap E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi
Avatar Seç
Avatar Seç

Gece Hayatı

Kopenhag Gece Hayatı
%100
Kopenhag Gece Hayatı
Kharkiv Gece Hayatı
%100
Kharkiv Gece Hayatı
Antalya Gece Hayatı
%100
Antalya Gece Hayatı
Soçi Gece Hayatı
%100
Soçi Gece Hayatı

İlçeler

Bozcaada
%72 Türkiye
Bozcaada
Karaburun
%100 Türkiye
Karaburun
Gökçeada
%100 Türkiye
Gökçeada
Avanos
%100 Türkiye
Avanos

Şehirler

Mersin
%100 Türkiye
Mersin
Artvin
%100 Türkiye
Artvin
Kırşehir
%75 Türkiye
Kırşehir
Mardin
%100 Türkiye
Mardin

Uçak Bileti

Sivas
%50 Türkiye
Sivas
Lefkoşa
%100 Türkiye
Lefkoşa
Leipzig
%0 Türkiye
Leipzig
İzmir
%100 Türkiye
İzmir

Ülke Gezileri

Türkiye Gezilecek Yerleri
Türkiye Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Polonya Gezilecek Yerleri
Polonya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Özbekistan Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon
Slovakya Gezilecek Yerleri
Slovakya Gezilecek Yerleri
Başkenti:Ankara
Nüfus:79 Milyon